Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଅଗସ୍ତି ନୂଆଗାଁ ଓ ଚମାଖଣ୍ଡି ପଞ୍ଚାୟତର ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ସମିତି ସଭ୍ୟ ପ୍ରାର୍ଥୀ ନିର୍ଦ୍ବନ୍ଦରେ ନିର୍ବାଚିତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ଆଉ ୧୦ହଜାର ୭୮ଜଣ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୭୩ ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ପାଟ୍ରୋଲିଂ ଗାଡିକୁ ଚକ୍‌ମା ଦେଇ ଖସିଯିବା ବେଳେ ଗୋଡାଇ ଗୋଡାଇ କାବୁ କଲା ପୋଲିସ: ଅଟୋରୁ ବିପୁଳ ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୫ ଗିରଫ
  • ||
  • ମାତ୍ର ୬୦ ସେକେଣ୍ଡରେ ଜଣାପଡିବ ଶରୀରର ରକ୍ତ ସର୍କରା, ଛୁଞ୍ଚିର ଭୟ ରହିବନି… ଆସିଗଲା ନୂଆ ମେସିନ୍
  • ||
  • ଖଲ୍ଲିକୋଟ : ପଞ୍ଚାୟତ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ଗଞ୍ଜାମ ଜିଲ୍ଲାର ଚୂଡାନ୍ତ ପ୍ରାର୍ଥୀ ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ, ମୈଦାନରେ ୧୩ ହଜାର ୬୭୫ ପ୍ରାର୍ଥୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଭୀମସାର ଡାକ୍ତରୀ ଛାତ୍ରୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ଉଦ୍ୟମ, ଗୋଡ ଭାଙ୍ଗିବା ସହ ଶରୀରରେ ଲାଗିଛି ଆଘାତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଜାଲ୍‌ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ଦେଇ ୩କୋଟି ୬୮ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ପିଏନବି ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ପରିଚାଳକ ସମେତ ୩ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍‌ର କେବେ ବି ଅନ୍ତ ହେବନାହିଁ : ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ କମିବା ନେଇ ମିଳିଲାଣି ସଂକେତ : SRC
  • ||
  • ପୁରୀ : ମହିଳାଙ୍କ ଅଶ୍ଳୀଳ ଫଟୋ ଓ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ୍ ପଡିଲା ମହଙ୍ଗା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଗିରଫ
  • ||

କଂଗ୍ରେସ ଇସ୍ତାହାର କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦରୁ ହଟିଲେ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଜେନା, ଗଣେଶ୍ବର ବେହେରାଙ୍କ ନେତୃତ୍ବରେ ଗଠିତ ହେଲା ୧୦ ଜଣିଆ କମିଟି

6/12/2018 at 2:17 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର ୬|୧୨: କଂଗ୍ରେସ ଇସ୍ତାହାର କମିଟି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦରୁ ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଜେନା ହଟିଲେ । ଶ୍ରୀକାନ୍ତଙ୍କ ସ୍ଥାନରେ ଗଣେଶ୍ବର ବେହେରା କଂଗ୍ରେସ ବିଧାନସଭା ଇସ୍ତାହାର କମିଟିର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ହୋଇଛନ୍ତି । ଏଆଇସିସି ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଏହି ନିଯୁକ୍ତିକୁ ଅନୁମୋଦନ ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି । ଏଥିସହ ୧୦ ଜଣିଆ ନୂଆ ଇସ୍ତାହାର କମିଟିକୁ ମଧ୍ୟ ଅନୁମୋଦନ ମିଳିଛି । ନୂଆ ଇସ୍ତାହାର କମିଟିରେ ରହିଛନ୍ତି ନରସିଂହ ମିଶ୍ର, ପ୍ରସାଦ ହରିଚନ୍ଦନ, ସୁଦର୍ଶନ ଦାସ, ଶ୍ୟାମସୁନ୍ଦର ହାଂସଦା, ମେରୀ ସୁରୀନ, ଲିଆକତ ଅଲ୍ଲୀ , ନଟବର ଖୁଣ୍ଟିଆ, ସତ୍ୟ ପ୍ରକାଶ ନାୟକ ଏବଂ ବିସ୍ମୟ ମହାପାତ୍ର ।

ନିର୍ବାଚନ ପାଖେଇ ଆସୁଥିବାବେଳେ କଂଗ୍ରେସରେ ପୁଣି ଏକ ପ୍ରକାର ଗୋଷ୍ଠୀ ବିବାଦ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ନିରଞ୍ଜନଙ୍କ ନେତୃତ୍ବକୁ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଜେନା ଗ୍ରହଣ କରିପାରୁନାହାଁନ୍ତି । ଏପରିକି କୋରାପୁଟର ପୂର୍ବତନ ବିଧାୟକ କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ସଗରିଆଙ୍କ ଜରିଆରେ ସେ ଦଳ ମଧ୍ୟରେ ବିଭ୍ରାନ୍ତ ସୃଷ୍ଟି କରିଆସୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଆଲୋଚନା ହେଉଛି  । ଆଜି ଭୁବନେଶ୍ବର ସ୍ବାଧୀନତା ସଂଗ୍ରାମୀ ପଡିଆଠାରେ କୃଷ୍ଣଚନ୍ଦ୍ର ସଗରିଆ ଆୟୋଜନ କରିଥିବା ସମାବେଶରେ କଂଗ୍ରେସର ଅନ୍ୟ କୌଣସି ନେତା ଯୋଗ ଦେଇନଥିବାବେଳେ ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଜେନା ଯୋଗ ଦେଇଛନ୍ତି । ସଗରିଆଙ୍କ ଏଭଳି ସମାବେଶକୁ କଂଗ୍ରେସ ବିଶୃଙ୍ଖଳିତ ଆଚରଣ ବୋଲି ବିବେଚନା କରୁଥିବାବେଳେ ସେଠାରେ ଶ୍ରୀକାନ୍ତଙ୍କ ଉପସ୍ଥିତି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚକିତ କରିଛନ୍ତି । ଶ୍ରୀକାନ୍ତ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏହି ସମାବେଶକୁ ପ୍ରଦେଶ କଂଗ୍ରେସର ସଭାପତି ନିରଂଜନ ପଟ୍ଟନାୟକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଡକାଯାଇଥିଲା । ତେବେ ସେ ଆସିଲେନାହିଁ ।

କଂଗ୍ରେସ ବିଧାନସଭା ଇସ୍ତଫା କମିଟିରୁ ଶ୍ରୀକାନ୍ତଙ୍କୁ ହଟାଯିବାପରେ ଏବେ କଂଗ୍ରେସ ମଧ୍ୟରେ ଚାଲିଥିବା ଅନ୍ତଯୁଦ୍ଧ ଧୀରେ ଧୀରେ ପଦାରେ ପଡିବାରେ  ଲାଗିଛି । ଅପରପକ୍ଷରେ  ଶ୍ରୀକାନ୍ତ ଜେନା କହିଛନ୍ତି ଯେ, ତାଙ୍କୁ ଇସ୍ତାହାର କମିଟିରୁ ବାହାର କରାଯାଇଥିବାରୁ ସେ ଖୁସୀ । କାରଣ କୌଣସି ପଦ ପଦବୀରେ ନରହିବା ପାଇଁ ସେ ଦଳୀୟ କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଆଗରୁ ଜଣାଇସାରିଥିଲେ ।

 

   Related Posts