Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଶ୍ଵସ୍ତି: କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୮୦୯ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଡିସେମ୍ବର-ଜାନୁଆରୀ ସମସ୍ତଙ୍କ ପାଇଁ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ: ଭୁବନେଶ୍ବର ଷ୍ଟେସନ ଓ ଏୟାରପୋର୍ଟରେ କରିପାରିବେ କୋଭିଡ୍‌ ଟେଷ୍ଟ
  • ||
  • ପରୀ ବାପା-ମା’ଙ୍କୁ ଭେଟିଲେ ବିଜେପି ଟିମ୍, ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ ଦାବି
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ଚଳନ୍ତା ଟ୍ରେନ୍‌ର ଟୟଲେଟ୍‌ରେ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ଉଦ୍ୟମ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଯୁବକ ଗିରଫ
  • ||
  • କଟକ : ପୁଣି ଏକ ନକଲି ଘିଅ କମ୍ପାନୀରେ ଚଢାଉ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଅପମିଶ୍ରିତ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ପ୍ରେମ: ସେୟାର ଚାଟ୍‌ରୁ ଆରମ୍ଭ ଫେସବୁକରେ ଶେଷ, ସୋସିଆଲ ମିଡିଆରେ ପ୍ରେମିକାଙ୍କ ଅଶ୍ଲୀଳ ଫଟୋ ପୋଷ୍ଟ କଲେ ପ୍ରେମିକ
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ମେଡିକାଲରେ ଚାକିରୀ ଦେବାକୁ କହି ଠକୁଥିଲା ଯୁବକ, ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଦନ୍ତା ହାତୀର ମୃତଦେହ ଠାବ, ବିଦ୍ୟୁତ୍ ତାର ସଂସ୍ପର୍ଶରେ ଆସି ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • ଗଞ୍ଜାମ : ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ନାଁରେ ବିଜେପି ଓ କଂଗ୍ରେସ ପକ୍ଷରୁ ଏତଲା
  • ||
  • ପୁରୀ : ଅନଲାଇନରେ ନିର୍ମାଲ୍ୟ ବିକ୍ରି କରିବା ନେଇ ସିଂହଦ୍ବାର ଥାନାରେ ଆମାଜନ ଇଣ୍ଡିଆ ବିରୋଧରେ ସେବାୟତଙ୍କ ଏତଲା
  • ||

ଏଠାର ମହିଳା ନିଜ ଶରୀରରୁ ଅଲଗା କରିଦିଅନ୍ତି ନିଜର ଏହି ଅଙ୍ଗ, ଜାଣନ୍ତୁ କାରଣ

22/04/2019 at 4:53 PM

କିଛି ଦିନ ତଳେ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ଏକ ଗାଁରେ ମହିଳାଙ୍କ ଉପରେ ହେଉଥିବା ଅତ୍ୟାଚାର ବିଷୟରେ ଅଭାବନୀୟ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ରିପୋର୍ଟ ଅନୁସାରେ ବିବାହିତା ନାରୀ ଓ ଛୋଟ ଛୋଟ ଛୁଆ ଥିବା ମହିଳାମାନେ ତାଙ୍କ ଶରୀରରୁ ଗୋଟିଏ ଅଂଗକୁ ଅଲଗା କରିଦେଉଛନ୍ତି। ତେବେ ଏହା କେଉଁ ଅଙ୍ଗ ଓ ଏହା ପଛର ଯେଉଁ କାରଣ ରହିଛି ତାହା ଜାଣିଲେ ଆପଣ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେବେ ।
ଦାରିଦ୍ର୍ୟ ଏବଂ ଅସହାୟତା ଏମିତି ଏକ ଶବ୍ଦ ଯାହା ସହ ଲଢିବା ପାଇଁ ମଣିଷ କେତେ କଣ ଯେ, କରେ ତାର ହିସାବ ନାହିଁ । ପେଟର ଭୋକ ଏବଂ ବାଧ୍ୟବାଧକତା କାହାକୁ ଦାଦନ ସଜେଇ ଦିଏ ତ କିଏ କ୍ରିତଦାସଭଳି ଜୀବନ ଅତିବାହିତ କରେ । ପେଟ ଚାଖଣ୍ଡକ ପୂରା କରିବା ପାଇଁ ଅନ୍ୟ ସବୁ ସ୍ବପ୍ନ , ଇଚ୍ଛା ଓ ଆବଶ୍ୟକତାକୁ ବଳି ଦେବାକୁ ପଡେ । ମହାରାଷ୍ଟ୍ରର ସେମିତି ଏକ ଘଟଣା ଏବେ ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଆନ୍ଦୋଳିତ କରୁଛି ।
ଦାରିଦ୍ର୍ୟ କାରଣରୁ କେହି କିଡନୀ ବିକ୍ରୀ କରିଦେଉଥିବା ଖବର ଶୁଣି କେହି ଆଉ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହେଉ ନାହାନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଏଠାର ଏକ ଅଞ୍ଚଳର ମହିଳାମାନେ ପେଟ ପାଇଁ ପେଟକୁ କାଟି ଫୋପାଡି ଦେଉଥିବା କଥା ଶୁଣିଲେ ନିଶ୍ଚୟ ଆପଣଙ୍କ ଲୋମ ଟାଙ୍କୁରୀ  ଉଠିବ ।  ପେଟ କାଟିବା ଅର୍ଥ ହେଉଛି ଅପରେଶନ କରି ଗର୍ଭାଶୟ ବାହାର କରିଦେବା ।
ତେବେ ଗର୍ଭାଶୟ ବାହାର କରିଦେଲେ କିଭଲି ଏହି ମହିଳାଙ୍କ ପେଟ ପୋଷା ହୁଏ ତାହା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କୁ ଦ୍ବନ୍ଦ୍ବରେ ପକାଉଥିବ । ଅସଲକଥା ହେଲା ଋତୁସ୍ରାବ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ମହିଳା ଦିନ ମଜୁରିଆଙ୍କୁ ଶାରୀରିକ ପରିଶ୍ରମ କରିବାକୁ ପଡେ । ଯାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ କଷ୍ଟସାଧ୍ୟ । ସେହିଭଳି ଗର୍ଭାବସ୍ଥା ଏବଂ ସନ୍ତାନ ପ୍ରସବ ପରେ ମଧ୍ୟ କାମ ବନ୍ଦ କରିହେବ ନାହିଁ । କାରଣ କାମ ବନ୍ଦ ହେଲେ ଖାଇବା ବନ୍ଦ ହୋଇଯିବ । ମୂଳୁ ମାଇଲେ ଯିବ ସରି ନ୍ୟାୟରେ ଏ ସବୁ ଝିନଝଟରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇବା ପାଇଁ  ଏଠାର ମହିଳାଙ୍କ ଗର୍ଭଶୟ କାଢିଦିଆଯାଏ । କାରଣ ଏହି ସମୟରେ ମହିଳାମାନେ ଅଧିକ କାମ କରିପାରନ୍ତି ନାହିଁ।
ସଂପୃକ୍ତ ଗାଁରେ ଏହା ଏବେ ଏକ ପରମ୍ପରା ହୋଇଯାଇଛି । ଯଦି କୌଣସି ମହିଳା ଥରେ ଗର୍ଭବତୀ ହୋଇଥାଏ ତାପରେ ତା ଗର୍ଭାଶୟ କାଢିଦିଆଯାଉଛି । ଧିରେ ଧିରେ ଏହି ଘଟଣା ବିଷୟରେ ଅନେକ ଖବର ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି। ପ୍ରକୃତରେ ମାହାରାଷ୍ଟ୍ରର ବିଡ ଜିଲ୍ଲାରେ ଅଧିକ ଦରିଦ୍ରତା ଅଛି। ଏହି କାରଣ ପାଇଁ ଏଠାର ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଜୋରଜବରଦସ୍ତ କାମ କରାଯାଏ। ରୋଜଗାର କରିବା ପାଇଁ ମହିଳାମାନେ ଅନ୍ୟର କ୍ଷେତରେ କାମ କରନ୍ତି। ମହିଳାମାନଙ୍କୁ ଲଗାତାର କାମ ମିଳିବା ପାଇଁ ସେମାନଙ୍କ ଗର୍ଭାଶୟ କାଢିଦିଆଯାଏ।

   Related Posts