Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୧୭୪୦ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଏସ୍‌ସିବିରୁ ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଟର ହାଇଦର ଫେରାର ଘଟଣା : ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ମଙ୍ଗଳାବାଗ ପୋଲିସ
  • ||
  • ନୂଆପଡା : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା କାର୍, ୩ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭୁବନେଶ୍ବରର ୩ଟି ଶିକ୍ଷାନୁଷ୍ଠାନ ସିଲ୍, ଖୁଲମଖୁଲା କୋଭିଡ୍ ନିୟମର କରିଥିଲେ ଉଲଂଘନ
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ସୁରଟରୁ ଫେରୁଥିଲେ ପ୍ରବାସୀ, ଟ୍ରେନ୍‌ରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଗଛରେ ପିଟିହେଲା କାର୍, ଗୋଟିଏ ପରିବାରର ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ହାଇଦର ପାଇଁ ନଥିଲା ପୋଲିସ ସୁରକ୍ଷା ବ୍ୟବସ୍ଥା, କିନ୍ତୁ ପାଖରେ ଥିଲେ ଯୁବତୀ’ – ଲେଖାଶ୍ରୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : ଆଜିଠାରୁ ୧୫ ଦିନ ସମ୍ବଲପୁର ବାର୍ ବନ୍ଦ, କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମଣକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ନିଷ୍ପତ୍ତି
  • ||
  • ସୋର : ସରିଥିଲା ନିର୍ବନ୍ଧ, ହେଲେ ପଡିପାରିଲାନି ହାତଗଣ୍ଠି, ଶେଷରେ କାହିଁକି ଝୁଲିପଡିଲେ ଯୁବତୀ ?
  • ||
  • ବାରଙ୍ଗ : ନନ୍ଦନକାନନରୁ ଇନ୍ଦୋର ଯାଉଛନ୍ତି ୧୩ ଜୀବଜନ୍ତୁ, ଧଳା ବାଘୁଣୀ ଓ କଳା ବାଘ ସାମିଲ
  • ||

ଅନୁକମ୍ପା ରାଶି ହଡପ କରିବା ପାଇଁ ଦିଅରକୁ ବାହା ହେବା ଲାଗି ସହିଦଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ଉପରେ ଚାପ ପକାଉଛନ୍ତି ଶ୍ବଶୁର ଘର ଲୋକେ : ଥାନାରେ ମାମଲା

1/03/2019 at 2:30 PM

ବାଙ୍ଗାଲୁରୁ ୧/୩ : ଫେବୃଆରୀ ୧୪ ତାରିଖରେ ପୁଲବାମାରେ ସିଆରପିଏଫ ଯବାନଙ୍କ ଉପରେ ହୋଇଥିବା ଆତଙ୍କୀ ହମଲାରେ ୪୨ ଯବାନ ସହିଦ ହୋଇଥିଲେ | ସହିଦ ହୋଇଥିବା ଯବାନମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ଥିଲେ କର୍ଣ୍ଣାଟକର ଏଚ.ଗୁରୁ | ସହିଦ ଏଚ.ଗୁରୁଙ୍କ ବିଧବା ପତ୍ନୀଙ୍କ ସାମ୍ନାରେ ଏବେ ନୂଆ ସମସ୍ୟା ଠିଆ ହୋଇଛି | ସହିଦଙ୍କ ପତ୍ନୀ କଳାବତୀଙ୍କ ସମସ୍ୟାର ସମାଧାନ ସେନା ପାଖରେ କି ପ୍ରଶାସନ ପାଖରେ ନାହିଁ | ସହିଦ ଏଚ.ଗୁରୁଙ୍କ ପତ୍ନୀ କଳାବତୀଙ୍କୁ ତାଙ୍କ ଶ୍ୱଶୁରଘର ଲୋକେ ନିଜ ଦିଅରକୁ ବାହା ହେବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି | ସହିଦଙ୍କ ବିଧବା ପତ୍ନୀଙ୍କୁ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରିବା ପଛର କାରଣ ହେଲା ଅନୁକମ୍ପା ରାଶି | ୧୫ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ତାଙ୍କ ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ଦେହାନ୍ତ ହୋଇଛି | ଏଭଳି ସ୍ଥିତିରେ ଶ୍ୱଶୁର ଘରଲୋକ ଦ୍ୱିତୀୟ ବିବାହ ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି | କଳାବତୀଙ୍କ ଉପରେ ଯେମିତି ଏକ ପାହାଡ ପଡିଯାଇଛି |

କଳାବତୀଙ୍କ ବୟସ ମାତ୍ର୨୫ ବର୍ଷ | ସ୍ୱାମୀ ସହିଦ ହୋଇଥିବା ଯୋଗୁଁ ତାଙ୍କୁ ସରକାରଙ୍କ ତରଫରୁ ଅନୁକମ୍ପା ରାଶି ମିଳିବାର ଅଛି | ଅପରପକ୍ଷରେ ଅଭିନେତା ଏବଂ ନେତା ଏମ.ଏଚ.ଆମ୍ଭରିସଙ୍କ ପତ୍ନୀ ସୁମନଲତା କଳାବତୀଙ୍କୁ ଅଧା ଏକର ଜମି ଦେବେ ବୋଲି ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି | ଜମି ଏବଂ ଅନୁକମ୍ପା ରାଶି ଲୋଭରେ କଳାବତୀଙ୍କ ଶ୍ୱଶୁର ଘରଲୋକ କଳାବତୀଙ୍କୁ ନିଜ ଦିଅରକୁ ବାହା ହେବା ପାଇଁ ବାଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି ଅଭିଯେୋଗ ହୋଇଛି|

କିନ୍ତୁ କଳାବତୀ ନିଜ ଦିଅରକୁ ବିବାହ କରିବାକୁ ଚାହୁଁନାହାନ୍ତି | ସେ ଏଥିପାଇଁ ପୋଲିସର ସହାୟତା ଲୋଡିଛନ୍ତି | ପୋଲିସ ଘଟଣାର ତଦାନ୍ତ କରୁଛି | ପୋଲିସ କଳାବତୀଙ୍କ ଶ୍ୱଶୁର ଘରଲୋକଙ୍କୁ ଏହି ମାମଲାର ସମାଧାନ ଶୀଘ୍ର କରିବାକୁ କହିଛି |

ପୋଲିସ କହିଛି ଯେ, ଯଦି କଳାବତୀଙ୍କୁ ହଇରାଣ କରାଯାଏ ତାହେଲେ ଶ୍ୱଶୁର ଘରଲୋକଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯିବ | ପୋଲିସର ଉଚ୍ଚପଦସ୍ଥ ଅଧିକାରୀ ମଧ୍ୟ ଏ ମାମଲାର ଛାନଭିନ କରୁଛନ୍ତି |

କର୍ଣ୍ଣାଟକ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଏଚ.ଡି.କୁମାରସ୍ୱାମୀ ମଧ୍ୟ କଳାବତୀଙ୍କୁ ଖୁବ ଶୀଘ୍ର ଏକ ସରକାରୀ ଚାକିରୀ ଯୋଗେଇଦେବେ ବୋଲି ପ୍ରତିଶୃତି ଦେଇଛନ୍ତି | କର୍ଣ୍ଣାଟକର ପରିବହନ ମନ୍ତ୍ରୀ ଡିସି ତମନ୍ନା ମଧ୍ୟ କଳାବତୀଙ୍କୁ ଏକ ସରକାରୀ ଚାକିରୀ ଲାଗି ପ୍ରତିଶୃତି ଗେଇଛନ୍ତି |

   Related Posts