Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଦେଶ ପାଳୁଛି ୭୨ତମ ସାଧାରଣତନ୍ତ୍ର ଦିବସ
  • ||
  • ପଦ୍ମ ସମ୍ମାନ ଘୋଷଣା: ୩ଟି ବର୍ଗରେ ମୋଟ ୧୧୯ ଜଣ ପାଇବେ ସମ୍ମାନ
  • ||
  • ବଜେଟ୍‌ ଡେ’ରେ ପାର୍ଲାମେଣ୍ଟ ଚଲୋ: ଆନ୍ଦୋଳନକାରୀ କୃଷକ ଦେଲେ ଡାକରା
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲେଣି କୁଲଡିହା ହାତୀପଲ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ବ୍ୟାପକ ଫସଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଫେବୃଆରୀ ୧୪ରୁ ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ବିତୀୟ ପର୍ଯ୍ୟାୟ ଟିକାକରଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କ ଅଫିସ୍ ଆଗରେ ମା’ ଓ ପୁଅଙ୍କ ଆତ୍ମାହୁତି ଉଦ୍ୟମ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୦ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୪୩୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ବ୍ରହ୍ମପୁର : ଟ୍ରାକ୍ଟର ସହ ବାଇକ୍ ଧକ୍କା, ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଶ୍ରମିକ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆନନ୍ଦପୁର : ଧାନ ଡୋଲି ଓଲଟିପଡି ସ୍ତ୍ରୀ ମୃତ, ସ୍ବାମୀ ଗୁରୁତର
  • ||

ଶିଶୁ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ- ସରକାରଙ୍କ ୫-ଟି କୁ ଫୁ କରି ଉଡାଇ ଦେଲା ପରେ ବି ସରକାରୀ ବାବୁମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହେଲାନି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ

25/11/2019 at 9:57 PM

ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ ୨୫।୧୧ –  ସରକାରଙ୍କ ୫-ଟି କୁ ଫୁ କରି ଉଡାଇ ଦେଲା ପରେ ବି ସରକାରୀ ବାବୁମାନଙ୍କ ବିରୋଧରେ ହେଲାନି କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ । କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ରାଜନଗର ଡାଙ୍ଗମାଳ ସାରଦାପ୍ରସାଦ ଗାଁର ଶିଶୁ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାରେ ପୋଲିସ ଏତଲା ନରଖିବାକୁ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରୁ ଅଧିକ ସମୟ ବିତିଲାଣି । ହେଲେ ଥାନା ବାବୁଙ୍କ ବିରୋଧରେ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନହେବା ଘଟଣା ଆମ ବ୍ୟବସ୍ଥା ଉପରେ ବଡ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଛି । ସବୁଠାରୁ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କଥା ହେଉଛି ସରକାର ଯେଉଁ ଦୁଇଟି ବିଭାଗକୁ ୫-ଟିରେ ଯୋଡିଛନ୍ତି ସେହି ଦୁଇଟି ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀ ହିଁ ଏହାକୁ ଘୋର ଅବହେଳା କରିଚାଲିଛନ୍ତି ।…..

ପାଣିରେ ବୁଡି ଯାଇଥିବା ଗୁରୁତୁର ଶିଶୁକୁ ବଞ୍ଚାଇବାକୁ ପରିବାର ଲୋକେ ହସ୍ଟିଟାଲ୍ ଧରି ଦୌଡିଲେ । ହେଲେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଦେଖା ମିଳିଲା ନାହିଁ । ଚିକିତ୍ସା ନପାଇ ଶିଶୁର ମୃତ୍ୟୁ ହେଲା ପରେ ଏତଲା ଦେବାକୁ ଏ ଥାନାରୁ ସେ ଥାନାକୁ ଦୌଡିଲେ ହେଲେ ଏତଲା ରଖାଗଲା ନାହିଁ । କାର୍ଯ୍ୟାରେ ଅବହେଳା କରିଥିବା ଏହି ଦୁଇ ବିଭାଗ ବାବୁଙ୍କ ପ୍ରତି ନା କାରଣ କୌଣସି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହେଲା ନା ସେମାନଙ୍କୁ କାରଣ ଦର୍ଶାଇବା ପାଇଁ କୁହାଗଲା । ଏହା ହିଁ ଥିଲା ସରକାରଙ୍କ ଘୋଷିତ ୫-ଟି ଯୋଜନାର ବାସ୍ତବତା ।

ସରକାର ଯେଉଁ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ଓ ପୋଲିସ ବିଭାଗକୁ ୫-ଟି ଯୋଜନାରେ ଯୋଡିଥିଲେ । ସେହି ଦୁଇଟି ବିଭାଗର ବାବୁମାନେ ହିଁ ଯୋଘୋଷଣାକୁ ଫୁ କରି ଉଡାଇ ଦେଲେ । କେନ୍ଦ୍ରାପଡା ରାଜନଗର ଡାଙ୍ଗମାଳ ସାରଦାପ୍ରସାଦ ଗାଁର ସୁବ୍ରତ ଗିରିଙ୍କ ପରିବାରକୁ ଏଯାଏଁ ୨୪ ଘଣ୍ଟା ବିତିଯାଇଥିଲେ ବି ନ୍ୟାୟ ମିଳିଲା ନାହିଁ । ଯାହାକୁ ନେଇ ଉଦ୍ବେଗ ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି ।

ଗତକାଲି ରାଜନଗର ଡାଙ୍ଗମାଳ ସାରଦାପ୍ରସାଦ ଗାଁର ସୁବ୍ରତ ଗିରିଙ୍କ ଚାରିବର୍ଷର ଝିଅ ଶୁଭଲକ୍ଷ୍ମୀ ପୋଖରୀରେ ବୁଡି ଯାଇଥିଲା । ପରିବାର ଲୋକେ ଡାଙ୍ଗମାଳ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ରକୁ ନେଇ ଯାଇଥିଲେ ହେଲେ ସେଠାରେ ଡାକ୍ତର ଉପସ୍ଥିତ ନଥିଲେ । ସେଠାରୁ ୫୦ କିମି ଦୂର ରାଜନଗର ଧରି ଆସିବା ବେଳେକୁ ଶିଶୁର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା । ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ ପାଇଁ ଏତଲାର ଆବଶ୍ୟକତା ଥିବାରୁ ପରିବାର ଲୋକେ ରାଜନଗର ଥାନାକୁ ଯାଇଥିଲେ । ଘଟଣା ତାଙ୍କ ଥାନା ଅଧିନରେ ଆସୁନଥିବା କହି ଥାନା ଅଧିକାରୀ ତପନ କୁମାର ନାୟକ ଫେରାଇ ଦେଇଥିଲେ । ମୃତଦେହ ଧରି ସେଠାରୁ ପୁଣି ୫୦ କିମି ଦୂର ତଳଚୁଆ ଥାନାକୁ ଆସିଥିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ । ସେଠାରେ ଏତଲା ଦେବା ପରେ ଆଳିରେ ପୋଷ୍ଟମର୍ଟମ୍ କରାଯାଇଥିଲା । ମୃତଦେହ ଧରି ବେଶ ଦହଗଞ୍ଜ ହୋଇଥିଲେ ପରିବାର ଲୋକେ । ତେବେ ଏନେଇ ଆମେ ଜିଲ୍ଲା ଚିକିତ୍ସା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ନେବାକୁ ଚାହିଁ ଥିଲେବି ସେ କୌଣସି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇନାହାନ୍ତି । 

ଏହି ଘଟଣା ସରକାରଙ୍କ 5-ଟି ଯୋଜନାର ବାସ୍ତବତାକୁ ପଦାରେ ପକାଇଛି । ସରକାରଙ୍କ ଯୋଜନାକୁ ପ୍ରହଶନରେ ପରିଣତ କରିଥିବା ରାଜନଗର ଥାନା ବାବୁଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଏଯାଏଁ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ହୋଇନାହିଁ କାହିଁକି ? ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଉପସ୍ଥିତ ନଥିବା ଡାକ୍ତରଙ୍କ ବିରୋଧରେ କି କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରାଯାଇଛି ? ତାକୁ ନେଇ ଉଠିଛି ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ….

   Related Posts