Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଏସଏଫର ବଡ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ, ବାଂଲାଦେଶ ସୀମାରେ ୮୨ ନକଲି ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ଜବତ
  • ||
  • ୟୁପି ସମର: ଅଖିଳେଶଙ୍କ ପାଇଁ ପ୍ରଚାର କରିବେ ମମତା, ଫେବୃଆରୀ ୮ରେ ଲକ୍ଷ୍ନୌରେ ଭର୍ଚୁଆଲ ରାଲି
  • ||
  • ଆସନ୍ତାକାଲି ପ୍ରଥମ ଦିନିକିଆ: କିଏ କରିବ ଓପନିଂ ? ଖୁଲାସା କଲେ ରାହୁଲ, ୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦିନିକିଆକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ ଏହି ଖେଳାଳି
  • ||
  • କାରିଗରଙ୍କଠୁ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ମହଙ୍ଗା ପଡିଲା, ଭିଜିଲାନ୍ସ ଦ୍ଵାରା ବନ୍ଧା ହେଲେ ହସ୍ତଶିଳ୍ପ ନିଗମର ସହ-ନିର୍ଦ୍ଦେଶକ ଓ କ୍ରାପ୍ଟମ୍ୟାନ୍
  • ||
  • କଲେଜ୍ରେ ନିର୍ବାଚନୀ ସଭା ନେଇ କଠୋର ହେଲେ ଏସଇସି: ଏସଡିପିଓ ଏବଂ ପ୍ରିନ୍ସିପାଲଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ କରିବାକୁ ଦେଲେ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • IPL 2022: କେଏଲ ରାହୁଲଙ୍କ ସହ ଏହି ଦୁଇ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନିଜ ଦଳରେ ସାମିଲ୍ କଲା ଲକ୍ଷ୍ନୌ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜି
  • ||
  • ମଙ୍ଗଳବାର ପୃଥିବୀର ନିକଟତର ହେବ ବିରାଟ ଗ୍ରହାଣୁ : ମାଡ ହେଲେ ଘଟାଇବ ବିନାଶ !
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୨ ଲକ୍ଷ ୩୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୧୦ ମୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୪୮୮କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୧ ହଜାର ଉପରେ ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୧୦୮୬ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୫୫୪୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଜିରୋ ଫିଗର କରିବା ପାଇଁ କରୁଥିଲେ ଏହି କାମ, ନର୍କରୁ ବି ଖରାପ ହେଲା ଜୀବନ, ଏବେ ନିଜକୁ କରନ୍ତି ଟର୍ଚର

2/10/2019 at 8:24 AM

ଆଜିକାଲି ଝିଅମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ସ୍ଲିମ୍‌ ଟ୍ରିମ ଫିଗର ପାଇବାର ଇଚ୍ଛା ଅଧିକ ମାତ୍ରାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳୁଛି। ଏଥିପାଇଁ ଝିଅମାନେ ଖାଇବା ପିଇବା ଛାଡିଦିଅନ୍ତି। ହେଲେ ସେମାନେ ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ ଯେ, ଏହା ତାଙ୍କ ଶରୀର ଉପରେ କେତେ ଖରାପ ପ୍ରବାବ ପକାଇବ।

ୟୁକେର ଜଣେ ଝିଅ ଷ୍ଟେଫୋନୀ ରୋଡ୍‌ସ ଜିରୋ ଫିଗର ପାଇବା ଆଶାରେ ୧୩ ବର୍ଷ ବୟସରୁ ସକାଳ ଖାଇବା ସହ ଦିନରେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବା ବନ୍ଦ କରିଦେଇଥିଲେ। ଏଥିପାଇଁ ତାଙ୍କ ଓଜନ ଏତେ ମାତ୍ରାରେ କମିଯାଇଛି ଯେ, ତାଙ୍କ ଜୀବନ ନଷ୍ଟ ହୋଇଯାଇଛି।

ଷ୍ଟେଫୋନି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଖାଇବା ବନ୍ଦ କରିବା ପରେ ଧିରେ ଧିରେ ସ୍ଲିମ ହେବାକୁ ଲାଗିଲେ ଫଳରେ ତାଙ୍କ ଆତ୍ମବିଶ୍ବାସ ବଢିବାକୁ ଲାଗିଲା। ଏଥିପାଇଁ ଲୋକେ ତାଙ୍କର ବହୁତ ପ୍ରଶଂସା କରୁଥିଲେ। ହେଲେ ଦୁଃଖର ବିଷୟ ଏହା ଯେ, ୧୭ ବର୍ଷ ବୟସରେ ତାଙ୍କୁ ଏନୋରେକ୍ସିଆ ରୋଗ ହୋଇଥିଲା। ଏହି ରୋଗରେ ଆକ୍ରାନ୍ତ ହେବା ଲୋକେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇବାକୁ ଡରନ୍ତି। ଷ୍ଟଫୋନି ଧିରେ ଧିରେ ଖାଇବା ବନ୍ଦ କରିଦେଲେ ଓ ଧିରେ ଧିରେ ସେ ଆହୁରି ପତଳା ହେବାକୁ ଲାଗିଲେ।

ଏମିତି ଏକ ସମୟ ଆସିଲା ଯେତେବେଳେ ତାଙ୍କ ଶରୀରର ହାଡ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ ଦେଖାଗଲା। ବର୍ଷ ବର୍ଷ ଧରି ସେ ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଭର୍ତ୍ତି ହୋଇଥିଲେ। ଡାକ୍ତର ତାଙ୍କୁ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇ ଓଜନ ବଢାଇବାକୁ କହିଲେ। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯେତେଯାଏଁ ସେ ଡାକ୍ତଖାନାରେ ଥିଲେ ସେତେଯାଏଁ ସେ ଡାକ୍ତରଙ୍କ ଭୟରେ ଖାଉଥିଲେ । ହେଲେ ଘରକୁ ଆସିବା ମାତ୍ରେ ସେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଉନଥିଲେ।

ଫଳରେ ପରେ ପୁଣି ତାଙ୍କୁ ଡାକ୍ତଖାନା ଯିବାକୁ ପଡୁଥିଲା। ଯେତେବେଳେ ସେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଉଥିଲେ ତାଙ୍କୁ ଏଂଗଜାୟଟି ଆଟାକ୍‌ ହେଉଥିଲା। ତାଙ୍କୁ ଏମିତି ଲାଗୁଥିଲା ଯେ, ସେ ଖାଦ୍ୟ ଖାଇଲେ ମୋଟା ହୋଇଯିବେ। ଏବେ ସେ ଆମେରିକାରେ ରିହାବିଲିଷ୍ଟଶନରେ ନିଜ ଚିକିତ୍ସା କରାଉଛନ୍ତି ଓ ତାଙ୍କ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟବସ୍ଥାରେ କିଛି ମାତ୍ରାରେ ଉନ୍ନତି ହୋଇଛି। 

   Related Posts