Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ୨୫ ବର୍ଷ ପରେ ଦୁର୍ଲଭ ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶରେ ସଜେଇ ହେବେ ଶ୍ରୀଜିଉ, ଆରମ୍ଭ ହେଲା ପ୍ରସ୍ତୁତି
  • ||
  • କୋଇଲା ଖଣି ଆବଣ୍ଟନ ଦୁର୍ନୀତି ମାମଲାରେ ପୂର୍ବତନ କେନ୍ଦ୍ର ମନ୍ତ୍ରୀ ଦିଲ୍ଲୀପ ରାୟଙ୍କୁ ମିଳିଲା ଜାମିନ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଟି ତଳୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଅସ୍ତ୍ରଶସ୍ତ୍ର ସହ ବିସ୍ଫୋରକ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ
  • ||
  • ରାଜନଗର : ଭୋଗ ଖାଇ ୧୫୦ ଅସୁସ୍ଥ, ୩୦ ଜଣଙ୍କ ଅବସ୍ଥା ଗୁରୁତର
  • ||
  • ପାରାଦୀପ : ସମୁଦ୍ରରେ ବୁଡିଗଲା ମାଛଧରା ଟ୍ରଲର, ୫ ମତ୍ସ୍ୟଜୀବୀ ଉଦ୍ଧାର, ୪ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୪୮୦କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଟ୍ରେନ୍‌ରେ କଟି ବାପା-ଝିଅ-ପୁଅର ମୃତ୍ୟୁ, ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ବାଇକ୍‌କୁ ଧକ୍କାଦେଲା ହାଇଓ୍ୱା ଟ୍ରକ, ଆରୋହୀ ମୃତ
  • ||

ଏଟିଏମରୁ ବାହାରାଲାନି, ହେଲେ ଆପଣଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ କଟିଲା ଟଙ୍କା ତେବେ ବ୍ୟାଙ୍କ ଦେବ ଜରିମାନା

29/06/2019 at 3:10 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଅନେକ ସମୟରେ ଆମେ ଏଟିଏମରେ ଟ୍ରା଼ଞ୍ଜାକ୍ସନ କରିବା ବେଳେ ଟଙ୍କା ବାହାରି ନଥାଏ, ତେବେ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଡେବିଟ୍ ହେବା ନେଇ ମୋସିନରୁ ସ୍ଲିପ୍ ବାହାରିବା ସହ ମୋବାଇଲରେ ମ୍ୟାସେଜ ମଧ୍ୟ ଆସିଥାଏ। ତେବେ ଏଥିପାଇଁ ବିବ୍ରତ ହେବାର କିଛି ନାହିଁ। ଏହାକୁ ଫେଲ ଏଟିଏମ ଟ୍ରାଞ୍ଜାକ୍ସନ କୁହାଯାଏ। ଯେଉଁ ଟଙ୍କା ଆପଣଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଡେବିଟ୍ ହୋଇଥାଏ ତାହା ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ପୁଣି ଆପଣଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟକୁ ଫେରି ଆସିଥାଏ। କିନ୍ତୁ କେବେ କେବେ ଏପରି ହୋଇନଥାଏ। ଏଣୁ ଆପଣଙ୍କୁ ଏ ସମ୍ପର୍କରେ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ରାଞ୍ଚ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଜଣାଇବାକୁ ପଡିଥାଏ।

ବ୍ରାଞ୍ଚକୁ ଫେଲ ଏଟିଟିଏମ୍ ଟ୍ରାଞ୍ଜାକ୍ସନ ସମ୍ପର୍କରେ ସୂଚନା ମିଳିବାମାତ୍ରେ ସେମାନେ ତୁରନ୍ତ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ହୃତ ଟଙ୍କା ଫେରାଇବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରନ୍ତି। ଏଥିରେ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କ ଶାଖା ଆପଣଙ୍କୁ୭ଟି କାର୍ଯ୍ୟ ଦିବସ ମଧ୍ୟରେ ଟଙ୍କା ଫେରାଇବାର ବ୍ୟବସ୍ଥା କରନ୍ତି। ନଚେତ ବ୍ୟାଙ୍କକୁ ଦୈନିକ ୧ ଶହ ଟଙ୍କା ହିସାବରେ ଜରିମାନା ଦେବାକୁ ପଡିଥାଏ। ଯଦି ବ୍ୟାଙ୍କ ଟଙ୍କା ନ ଫେରାନ୍ତି କିଜରିମାନା ନ ଦିଅନ୍ତି ତେବେ  ଏ ନେଇ ଆପଣ ଟଙ୍କା ଆକାଉଣ୍ଟରୁ ଡେବିଟ୍ ହେବାର ୩୦ କାର୍ଯ୍ୟଦିବସ ମଧ୍ୟରେ ଅଭିଯୋଗ କରିପାରିବେ।

ଆରବିଆଇଙ୍କ ତଥ୍ୟ ଅନୁସାରେ ଗତ ୨୦୧୮ (୨୦୧୭-୧୮) ଆର୍ଥିକ ବର୍ଷରେ ବିଭିନ୍ନ ବ୍ୟାଙ୍କର ଫେଲ ଏଟିଏମ ଟ୍ରାଞ୍ଜାକ୍ସନ ନେଇ ୧୬ ହଜାର ଅଭିଯୋଗ ମିଳିଥିଲା। ତେବେ ଉପଭୋକ୍ତାଙ୍କ ଅଭିଯୋଗ ପରେ ବ୍ୟାଙ୍କମାନେ ସେମାନଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ କଟିଥିବା ଟଙ୍କା ଫେରାଇଦେଇଛନ୍ତି। ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ସହ କେବେ ଏଭଳି ହୁଏ ତେବେ ଜାଣନ୍ତୁ କଣ କରିବେ। ପ୍ରଥମେ ଆପଣ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ୟାଙ୍କରେ ଏ ନେ ଅଭିଯୋଗ କରନ୍ତୁ। ବ୍ୟାଙ୍କର ସମ୍ପୃକ୍ତ ବିଭାଗରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରୁଥିବା ଅଧିକାରୀଙ୍କ ପରାମର୍ଶ ଅନୁସାରେ କାର୍ଯ୍ୟ କରନ୍ତୁ।ଯଦି ଅଭିଯୋଗ ପରେ ବି ଆପଣଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟରୁ କଟିଥିବା ଟଙ୍କା ନଫେରିଲା , ତେବେ ସେତିକି ଅର୍ଥ ଆପଣଙ୍କ ବ୍ଯାଙ୍କ ଆପଣଙ୍କୁପୈଠ କରିବେ।

   Related Posts