Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆସୁଛି ବାତ୍ୟା ‘ନିଭାର୍’: ୨୫ରୁ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଆଲର୍ଟ ରହିବାକୁ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲାଣି କରୋନାର ୨ୟ ଲହର : ଆଜି PM-CM ଆଲୋଚନା, କୋଭିଡ -19 ର ସ୍ଥିତି ଏବଂ ଟିକା ବିତରଣ ନେଇ ସମୀକ୍ଷା
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||

ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି ‘ଡୁପ୍ଲିକେଟ୍ ମୋଦି’, କହିଲେ- ଜିତିଲେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରିବି

15/10/2020 at 12:37 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୫/୧୦: ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ଭଳି ଅବିକଳ ଦେଖାଯାଉ ଥିବା ଅଭିନନ୍ଦନ ବିହାର ନିର୍ବାଚନ ମଇଦାନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି। ସେ ବିଧାୟକ ପଦ ସହ ସିଏମ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ଆଶାୟୀ ଅଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ବିଧାୟକ ହେବା ପରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ହୋଇପାରନ୍ତି।

ଅଭିନନ୍ଦନ ହଥୁଆ ବିଧାନସଭା ଆସନରୁ ନାମାଙ୍କନ ଦାଖଲ କରିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କ ଲଢ଼େଇ ବିକାଶର ଲଢ଼େଇ ବୋଲି ସେ ମତ ରଖିଛନ୍ତି। ନିର୍ବାଚନ ଜିତିବା ପରେ ସେ ପାଟଣା ଯିବେ ଓ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାକୁ ଉଦ୍ୟମ କରିବେ। ଯଦି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ହେବାର ସୁଯୋଗ ମିଳେ ତେବେ ସେ ବିହାରର ବିକାଶ କରି​‌ବେ। ଏହା ସହ ଜନତାଙ୍କ ପାଦ ଛୁଇଁ ଆଶୀର୍ବାଦ ମଧ୍ୟ ନେବେ। ଧନି ଓ ଗରିବ ଭିତରେ ଥିବା ଦୂରତ୍ବକୁ କମ୍ କରିବେ।

ସେ ଗତ ଲୋକସଭା ନିର୍ବାଚନରେ ଲକ୍ଷ୍ମୌ ଆସନରୁ ରାଜନାଥ ସିଂହଙ୍କ ବିରୋଧରେ ନିର୍ବାଚନ ଲଢ଼ି ଥିଲେ। ସେ ଅସଲରେ ୟୁପିର ସହରାନପୁର ଜିଲ୍ଲାରେ ରହନ୍ତି। ତେବେ ତାଙ୍କ ଶ୍ବଶୂର ଘର ଗୋପାଳଗଞ୍ଜର ପୁଲବରିଆ ପ୍ରଖଣ୍ଡର ସବନାହା ଗାଁରେ। ସେଠାରେ ସେ ନବବରସାରେ ରହୁଛନ୍ତି। ତେବେ ତାଙ୍କ ସିଧା ଲଢ଼େଇ ସମାଜ କଲ୍ୟାଣ ମନ୍ତ୍ରୀ ରାମସେବକ ସିଂହ ସହ ରହିଛି। ରାମସେବକ ହଥୁଆରୁ ଚାରିଥର ବିଧାୟକ ରହିଛନ୍ତି। ଏଥର ସେ ପଞ୍ଚମ ଥର ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନକୁ ଓହ୍ଲାଇଛନ୍ତି। ଜେଡିୟୁର ଏହା ହେଉଛି ପରମ୍ପରାଗତ ଆସନ।

   Related Posts