Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପଶ୍ଚିମବଙ୍ଗ ନିର୍ବାଚନରେ କରୋନା ନିୟମର ଖୁଲମ୍‌ଖୁଲା ଉଲଙ୍ଘନ, ଏପ୍ରିଲ୍‌ ୧୬ରେ ସର୍ବଦଳୀୟ ବୈଠକ ଡକାଇଲେ ନିର୍ବାଚନ ଆୟୋଗ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପିପିଲି କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଅଜିତ୍ ମଙ୍ଗରାଜଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ପରୀକ୍ଷା ହେବ କି ନାହିଁ ସେନେଇ ଚିନ୍ତା କରିବୁ – ଗଣଶିକ୍ଷା ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ଏକ ତରଫା ପ୍ରେମରୁ ଯୁବକଙ୍କ ଉନ୍ମତକାଣ୍ଡ, ବାହା ହେବାକୁ ରାଜି ନହେବାରୁ ସମ୍ପର୍କୀୟ ଭଉଣୀଙ୍କୁ ଚେଙ୍କ ଦେଲା ଭାଇ
  • ||
  • ବାଲେଶ୍ବର : ସମୁଦ୍ରରେ ମାଛ ଧରା ବନ୍ଦ, ଆଜିଠୁ ଜୁନ୍ ୧୫ ଯାଏଁ ବଳବତ୍ତର ରହିବ କଟକଣା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୋଭିଡ୍ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ୨ କୋଟି ୧୭ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଫାଇନ୍ ଆଦାୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୟେଲୋ ଜୋନ୍‌କୁ ଗଲା ୫ ଜିଲ୍ଲା, ପୂର୍ବରୁ ୨ ଜିଲ୍ଲା ରହିଛି ରେଡ୍ ଜୋନ୍‌ରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : କୋଇଲା ଖଣି ମ୍ୟାନେଜର ଅଫିସରୁ ମହିଳା କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ଝୁଲନ୍ତା ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଲକାନଗିରିରୁ ଛତିଶଗଡକୁ ସଂଯୋଗ ସମସ୍ତ ରାସ୍ତା ସିଲ୍, ଅପ୍ରେଲ ୩୦ଯାଏଁ ବସ୍ ଚଳାଚଳ ଠପ୍
  • ||
  • CBSE ଦଶମ ଶ୍ରେଣୀ ବୋର୍ଡ ପରୀକ୍ଷା ବାତିଲ, ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀଙ୍କ ମାର୍କ ସ୍ଥିର କରିବ ବୋର୍ଡ
  • ||

ସଙ୍କଟରେ କର୍ଣ୍ଣାଟକର କୁମାର ସ୍ୱାମୀ ସରକାର, ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ୧୧ ବିଧାୟକ

6/07/2019 at 4:36 PM

ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ ୬।୭: କର୍ଣ୍ଣାଟକରେ ଏଚ୍.ଡି.କୁମାର ସ୍ୱାମୀଙ୍କ ମେଣ୍ଟ ସରକାର ପୁଣି ସଙ୍କଟରେ ଥିବା ଭଳି ମନେ ହେଉଛି। ଶନିବାର କଂଗ୍ରେସର ୧୦ ଓ ଜେଡିଏସ୍ ର ୩ ଜଣ ବିଧାୟକ ବିଧାସଭା ବାଚସ୍ପତିଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଯାଇଥିବା ବେଳେ ତାଙ୍କ ଅନୁପସ୍ଥିତିରେ ସଚିବଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା ଜଣାପଡିଛି।ପରେ ବିଧାୟକମାନେ ରାଜ ଭବନକୁ ଯାଇ ରାଜ୍ୟପାଳଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଭେଟିଛନ୍ତି। ତେବେ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ମୁହୁର୍ତକୁ ମୁହୁର୍ତ୍ତ ହେଉଥିବା ପରିବର୍ତ୍ତନରୁ ପରିସ୍ଥିତି ଏବେ ବି ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇ ପାରୁନାହିଁ।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କୁମାର ସ୍ୱାମୀ ଏବେ ଆମେରିକା ପ୍ରବାସରେ ଅଛନ୍ତି। ସେ ସୋମବାର ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କରିବେ। ତେବେ ତାଙ୍କ ଫେରିବା ପୂର୍ବରୁ ରାଜ୍ୟ ରାଜନୀତିରେ ସୃଷ୍ଚି ହୋଇଥିବା ଅସ୍ଥିରତା ଏବେ ଚିନ୍ତାଜନକ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି କରିଛି। ତେବେ ରାଜ୍ୟ ସରକାରରେ ମନ୍ତ୍ରୀ ଥିବା ଡି.କେ. ଶିବ କୁମାର କୌଣସି ବିଧାୟକ ଇସ୍ତଫା ଦେଇ ନଥିବା କହିଛନ୍ତି। ବିଧାସଭା ବାଚସ୍ପତିଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଯାଇଥିବା ବିଧାୟକମାନଙ୍କୁ ଶିବକୁମାର ଆଲୋଚନା ପାଇଁ ଆମନ୍ତ୍ରଣ କରିଥିବା କହିଛନ୍ତି। ଏପରିକି ବିଧାସଭା ସଚିବଙ୍କୁ ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ପ୍ରଦାନ କରିଥିବା ୩ ଜଣ କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ଶିବକୁମାରଙ୍କ ସହ ଦେଖାଯାଇଛି।

ବାଚସ୍ପତିଙ୍କୁ ଭେଟିବାକୁ ଯାଇଥିବା ବିଧାୟକଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଜେଡିଏସ୍ ର  ବି.ସି.ପାଟିଲ, ଏଚ୍.ବିଶ୍ୱନାଥ, ନାରାୟଣ ଗୌଡା, ଶିବରାମ ହୈବର, ମହେଶ କୁମାଥଲୀ, ଗୋପାଲେୟା, ରମେଶ ଜରକିହୋଲି ଓ ପ୍ରତାପ ଗୌଡା ପାଟିଲ ବିଧାନସଭା ସଚିବଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଇସ୍ତଫା ପତ୍ର ଦେଇଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବାଚସ୍ପତି ରମେଶ କୁମାରଙ୍କ ଅନୁସାରେ ସେ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟରେ ଅନୁପସ୍ଥିତ ଥିବା ବେଳେ ସରକାରର ୧୧ ଜଣ ବିଧାୟକ ଇସ୍ତଫା ଦେବାକୁ ଆସିଥିଲେ।ଏଣୁ ବିଧାନସଭା ସଚିବଙ୍କୁ ସେମାନଙ୍କର ଇସ୍ତଫାପତ୍ର ରଖିବାକୁ କହିଛି। ରବିବାର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଛୁଟି ଥିବାରୁ ଏ ନେଇ ସୋମବାର ଯାହା ନିଷ୍ପତ୍ତି ହେବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts