Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଚୀନ୍‌ ଉଇଘରରେ ମୁସଲିମ୍‌ଙ୍କ ସ୍ଥିତି ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ଫସିଗଲେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ- ଦେଲେ ଏପରି ଉତ୍ତର

17/01/2020 at 3:37 PM

ଇସଲାମାବାଦ ୧୭।୦୧ – ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦକୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମାରାନ୍‌ ଖାନ ଏକ ବିଦେଶୀ ଟିଭି ଚ୍ୟାନେଲ୍‌ରେ ନିଜର ମତ ରଖୁଥିଲେ । ସେ ଭାରତର ମୋଦି ସରକାରଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରିବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ବେଳେ ନିଜେ ସେହି ଫାଶରେ ଫସିଯାଇଛନ୍ତି ।

PHOTO COURTESY-AP

ଜର୍ମାନର ଟିଭି ଚ୍ୟାନେଲ୍‌ ଡିଡବ୍ଲୁକୁ ସେ ଏକ ସାକ୍ଷାତକାର ଦେଉଥିଲେ । ଇରାନ୍‌ ସାଉଦୀ ସଂଘର୍ଷ ସହ ବିଭଇନ୍ନ ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ନିଜର ତନ ରଖିଥିଲେ ।

ଚୀନ୍‌ର ଉଇଘରରେ ମୁସଲିମ୍‌ଙ୍କୁ ନଜର ବନ୍ଦ ରଖାଯିବା ସହ ଦୁଷ୍କର୍ମ କରାଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗର ଆସୁଥିବା ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ସେ ଦୋମୁହାଁ ନୀତି ଆପଣେଇଥିଲେ । କାଶ୍ମୀର ସଂଘର୍ଷ ଉପରେ ସାରା ଦୁନିଆ ନଜର ଦେଉ ନଥିବା ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି । ହଙ୍ଗକଙ୍ଗ୍‌ରେ ପ୍ରଦର୍ଶନକୁ ସାରା ଦୁନିଆରେ ପ୍ରଚାର ପ୍ରସାର କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗକୁ ଅଣଦେଖା କରାଯାଉଥିବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।
ଭାରତରେ ପଶ୍ଚିମଦେଶ ବ୍ୟବସାୟୀକ ଲାଭ ଦୃଷ୍ଟିରୁ ଭାରତର ବିରୋଧ କରୁ ନାହାନ୍ତି । ଏଥିପାଇଁ କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ଚୁପ ରହୁଛନ୍ତି ବୋଲି ସେ ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ।

ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିକୃତ କାଶ୍ମୀରରେ ପାକିସ୍ତାନ ସେନା ଯେଉଁ ଦମନ ଲୀଳା ଚଳାଇଛି ସେ ପ୍ରଶ୍ନର ଉତ୍ତରରେ ଆଘ ଭାରକରେ ଥିବା କାଶ୍ମୀରର ଅବସ୍ଥା ଦେଖନ୍ତୁ ପରେ ଏଠାରେ ଥିବା କାଶ୍ମୀର କଥା ଦେଖିବେ ଏହା ଭଲ ସ୍ଥିତିରେ ଅଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

ଚୀନ୍‌ର ଉଇଘର ମୁସଲିମ୍‌ଙ୍କ କଥାରେ ଘାବରେଇ ଯାଇଥିଲେ ଇମରାନ୍‌ । ସାରା ଦୁନିଆଁର ମୁସିଲମ୍‌ଙ୍କ କଥା କହୁଥିବା ବେଳେ ଚୀନ୍‌ ଉଇଘରରେ ଥିବା ମୁସଲିମ୍‌ଙ୍କୁ ଯେଉଁ ଅକଥନୀୟ ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦିଆ ଯାଉଥିବା ସେ ବିଷୟରେ କିଛି କହି ନଥିଲେ । କାଶ୍ମୀର ତୁଳନାରେ ଉଇଘରରେ କିଛିବି ଯନ୍ତ୍ରଣା ଦିଆଯାଉ ନାହିଁ । ଚୀନ୍‌ ପାକିସ୍ତାନକୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଯୋଗାଇ ଆସୁଛି ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି । ଚୀନ୍‌ ପାକିସ୍ତାନର ଦୁର୍ଦିନରେ ସହାୟତା କରିଛି । ଏଥିପାଇଁ ଆମେ ଚୀନ୍‌ ସହ ଭଲରେ କଥାବାର୍ତ୍ତା କରୁଛୁ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts