Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଯାଜପୁର ରୋଡ୍ : ଉପ-କାରାଗାରରେ ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀଙ୍କ ଆତ୍ମହତ୍ୟା, କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଜଙ୍ଗଲୀ ଜନ୍ତୁକୁ ମାରି ମାଂସ ଭାଗବଣ୍ଟା କଲେ, ଭାଗ ଛିଡିଲାନି ବୋଲି ଜଣଙ୍କୁ ମାରିଦେଲେ, ଅଭିଯୁକ୍ତ ଫେରାର
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : କ୍ୟାବିନରୁ ୨ଶହ ଲିଟର ଡିଜେଲ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ପଟ୍ଟାମୁଣ୍ଡାଇ : ନଦୀରେ ଭାସୁଛି କୁମ୍ଭୀରର ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ଭଦ୍ରକ : ଗାଁ ମୁହାଁ ହାତୀ ପଲ, ଭୟଭୀତ ଗ୍ରାମବାସୀ, ପଡିଲା ତାଟି କବାଟ
  • ||
  • ମନ୍ଦିର ନିକଟରେ ପଡିଛି ଅଜଣା ଯୁବକ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ନା ଆଉ କିଛି ?
  • ||
  • କମୁଛି ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନା ନେଲା ୩୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୨୯୫୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଅମାନବୀୟ : ଗୋଡାଇବାରୁ କୁକୁରକୁ ହତ୍ୟା, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ସ୍ନାନ ପୂର୍ଣ୍ଣିମା ପାଇଁ ପୁରୀରେ ୧୪୪ ଧାରା, ଆସନ୍ତାକାଲି ରାତି ୧୦ଟାରୁ ୨୫ ତାରିଖ ଭୋର ୨ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କଟକଣା ଲାଗୁ
  • ||

ମୋଦିଙ୍କ ଭଳି ଇମ୍ରାନଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ କରିବାକୁ ହେବ ଏହି କାମ, ପାକିସ୍ତାନର ଭାଗ୍ୟ ବଦଳାଇବ ଆଗାମୀ ୪୮ ଘଣ୍ଟା

30/06/2019 at 6:35 PM

ଇସ୍ଲାମାବାଦ : ଏବେ ଭାରତୀୟ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦିଙ୍କ ରାସ୍ତା ଆପଣେଇଛନ୍ତି ପାକ୍ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ  ଇମ୍ରାନ ଖାନ । ଗତ ସରକାରରେ ମୋଦି ଯେପରି ଦେଶରେ ବିମୁଦ୍ରିକରଣ ଭଳି କଠୋର କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ କରିଥିଲେ ଠିକ ସେହିପରି ଢଙ୍ଗରେ ଇମ୍ରାନ ମଧ୍ୟ ଦେଶରେ ବେନାମୀ ସମ୍ପତ୍ତି ଘୋଷଣା କରିବାକୁ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ନିବେଦନ କରିଥିଲେ। ଏଥିପାଇଁ ଇମ୍ରାନ ୩୦ ଜୁନକୁ ଶେଷ ତାରିଖ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ସେହି ଅନୁସାରେ ରବିବାର ଥିଲା ଦେଶରେ ଲୋକଙ୍କୁ ବେନାମୀ ସମ୍ପତ୍ତି ଘୋଷଣା କରିବାର ଶେଷ ଦିନ। ଯଦି ଲୋକେ ଶେଷ ଦିନ ସୁଦ୍ଧା ସେମାନଙ୍କ ବେନାମୀ ଆୟ ଓ ସମ୍ପତ୍ତି ଘୋଷଣା ନ କରନ୍ତି ତେବେ ଆଗାମୀ ୪୮ ଘଣ୍ଟାରେ ଇମ୍ରାନ କ’ଣ ପଦକ୍ଷେପ ନେବେ ଏବେ ତା ଉପରେ ସମସ୍ତଙ୍କ ନଜର।

ପାକ୍ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଦେଶବାସୀଙ୍କୁ ଜୁନ ୩୦ ତାରିଖ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସେମାନଙ୍କ ବକେୟା ଶୁଳ୍କ ପୈଠ ଓ ବେଆଇନ ସମ୍ପତ୍ତିର ଘୋଷଣା ପାଇଁ ସୁଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ। ଏହି ସମୟ ସୀମା ଏବେ ଶେଷ ହୋଇଥିବାରୁ ଦେଶରେ ଶୁଳ୍କ ଠକେଇ, ବେନାମୀ ବ୍ୟାଙ୍କ ଆକାଉଣ୍ଟ ଓ ସମ୍ପତ୍ତିଧାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସରକାର କଡା କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଗ୍ରହଣ କରିବା ଏକ ପ୍ରକାର ନିଶ୍ଟିତ ହୋଇଯାଇଛି। ତେବେ ଇମ୍ରାନ ଦେଶର ଆର୍ଥିକ ସ୍ଥିତି ମଜଭୁତ କରିବା ପାଇଁ ନେଇଥିବା ପଦକ୍ଷେପ ଯୋଗୁ ବିଶେଷ କରି ବ୍ୟବସାୟୀ ଗୁରୁତର ପ୍ରଭାବିତ ହେଉଥିବା ଜଣାପଡିଛି।

ସେହିପରି ବେନାମୀ ସମ୍ପତ୍ତି ମାମଲାରେ ପାକ୍ ନ୍ୟାସନାଲ ଆକାଉଣ୍ଟବିଲିଟି ବ୍ୟୁରୋ ଏନଏବି ନିକଟରେ ପୂର୍ବତନ ପାକ୍ ରାଷ୍ଟ୍ରପତି ଆସିଫ ଅଲ୍ଲୀ ଜର୍ଦ୍ଦାରୀଙ୍କୁ ଗିରଫ କରିଛି। ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ମଧ୍ୟ ନିଜର ସମସ୍ତ ଖର୍ଚ୍ଚ କାଟ୍ କରିଛନ୍ତି। ମନ୍ତ୍ରୀମଣ୍ଡଳରେ ଥିବା ମନ୍ତ୍ରୀମାନଙ୍କର ୧୦ ପ୍ରତିଶତ ବେତନ କାଟ କରାଯାଇଥିବା ବେଳେ ଦେଶର ଉନ୍ନତି ନିମନ୍ତେ ସମସ୍ତଙ୍କ ମିଳିତ ସହଯୋଗ କାମନା କରିଛନ୍ତି।   

   Related Posts