Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୨୦୧୦ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି: ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରେ ଯେ କେହି ବି ଜାଗା କିଣି ପାରିବେ, ବିଜ୍ଞପ୍ତି ଜାରି କଲା ଗୃହ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୧୨୭୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୧୨୪୭ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୨୮୩୯୪୨ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : କେନାଲରୁ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇ ବୁଡିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ସ୍ତ୍ରୀର ଚରିତ୍ରକୁ ସନ୍ଦେହ କରି ଠେଙ୍ଗାରେ ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲା, ଅଭିଯୁକ୍ତ ସ୍ବାମୀ ଫେରାର
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଶ୍ରମିକଙ୍କ ସନ୍ଦେହଜନକ ମୃତ୍ୟୁ, ବିଷାକ୍ତ ମଦ ପିଇ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଯୁବକଙ୍କ କ୍ଷତ ବିକ୍ଷତ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ପରିବାର ଲୋକ
  • ||
  • ଜଲାପୁଟ ଜଳ ଭଣ୍ଡାରରେ ମାଛଧରା ଡଙ୍ଗା ବୁଡି ୩ ନିଖୋଜ, ଉଦ୍ଧାର କାର୍ଯ୍ୟ ଜାରି
  • ||
  • ପାକିସ୍ତାନ : ପେଶାଓ୍ୱାରରେ ବୋମା ବିସ୍ଫୋରଣରେ ୭ ମୃତ, ୫୫ ଆହତ
  • ||

ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ବିଜେପିର ନିର୍ବାଚନୀ ଥୋପ ଥିଲା ବୋଲି କହିଲେ ଇମ୍ରାନ

2/03/2019 at 3:07 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨|୩ : ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ଓ୍ବିଙ୍ଗ୍ କମାଣ୍ଡର ଅଭିନନ୍ଦନ ବର୍ତ୍ତମାନକୁ ଭାରତକୁ ଫେରାଇ ଦେବା ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ୍ ଗୁରୁତର ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଛନ୍ତି । ଇମ୍ରାନ ସିଧାସଳଖ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏବଂ ବିଜେପି ସରକାରକୁ ଟାର୍ଗେଟ କରିଛନ୍ତି । ସେ କହିଛନ୍ତି ବାଲାକୋଟ୍ ରେ ହୋଇଥିବା ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ବିଜେପିର  ନିର୍ବାଚନୀ ଥୋପ ।

ଇମ୍ରାନ ଖାନ୍ ପାକିସ୍ତାନୀ ସଂସଦର ମିଳିତ ଅଧିବେଶନକୁ ସମ୍ବୋଧିତ କରି କହିଥିଲେ ଯେ, ଦୁଇ ଦେଶର ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ଉଭୟ ଭେଟିବାକୁ ଭାରତକୁ ଚିଠି ଲେଖିଥିଲେ । ମାତ୍ର ତାଙ୍କୁ କିଛି ଉତ୍ତର ମିଳିନଥିଲା ବୋଲି ସେ କହିଥିଲେ । ସେ ଆହୁରି କହିଛନ୍ତି ଯେ ଭାରତରେ ନିର୍ବାଚନ ଥିବାରୁ ଚିଠିର ଉତ୍ତର ବୋଧହୁଏ ମିଳିପାରିନାହିଁ । ଆମେ ଆଶଙ୍କା କରୁଥିଲୁ ଯେ ନିର୍ବାଚନକୁ ଦୃଷ୍ଟିରେ ରଖି ଭାରତ ସରକାର କିଛି ନା କିଛି କରିବେ ଏବଂ ତାହାକୁ ଆଗାମୀ ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ବ୍ୟବହାର କରିବେ । ସେ ଏପରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଁ ଏହା କହୁନି ଯେ ପୁଲଓ୍ବାମା ହମଲାରେ ଭାରତର ହାତ ଥିଲା । ମାତ୍ର ଘଟଣାର ଅଧାଘଣ୍ଟା ପରେ ଭାରତ ପାକ୍ ଉପରେ ଆରୋପ ଲଗାଇଥିଲା । ତାଙ୍କୁ ଏଥିରୁ କଣ ମିଳିଥାନ୍ତା ବୋଲି ଇମ୍ରାନ କହିଛନ୍ତି । ଆମେ ଭାରତକୁ ଯାଞ୍ଚରେ ସହଯୋଗ ପାଇଁ କହିଥିଲୁ ।

ଇମ୍ରାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ପାକିସ୍ତାନୀ ଗଣମାଧ୍ୟମ ଯେଉଁଭଳି ଢଙ୍ଗରେ ଖବର ପ୍ରାସାରଣ କରିଥିଲା ତାହା ସଠିକ୍ ଥିଲା । ଆତଙ୍କ ଫଳରେ କଣ ହୁଏ ସେମାନେ ଦେଖିଛନ୍ତି । ସେମାନେ ଆତଙ୍କବାଦ ଦ୍ବାରା ପୀଡିତ ବୋଲି ଇମ୍ରାନ କହିଛନ୍ତି । ମାତ୍ର ଭାରତୀୟ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ଯୁଦ୍ଧର କ୍ଷତି ସଂପର୍କରେ କିଛି ଜଣାନାହିଁ ତେଣୁ ସେମାନେ ଭୁଲ ତଥ୍ୟ ପ୍ରଚାର କରିଥିଲେ ବୋଲି ଇମ୍ରାନ କହିଥିଲେ । ପାକିସ୍ତାନୀ ଗଣମାଧ୍ୟମ ୭୦ହଜାର ଲୋକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ଆତଙ୍କୀ କାରଣରୁ ହୋଇଛି ବୋଲି ଦର୍ଶାଇଥିଲେ । ଏବେ ଭାରତର ଡୋଜିଅର ପଠାଇବାର ଦୁଇ ଦିନ ପୂର୍ବରୁ ହିଁ ଆକ୍ରମଣ କରିଦେଲା । ପୂର୍ବରୁ ଭାରତ ଡୋଜିଅର ପଠାଇପାରିଥାନ୍ତେ । ଭାରତରେ ନିର୍ବାଚନ ଥିବାରୁ ଭାରତ ସରକାର ଏସବୁ କରୁଛନ୍ତି ।

ଯେତେବେଳେ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ହମଲା କରିଥିଲା ସକାଳୁ ସକାଳୁ ହିଁ ଇମ୍ରାନକୁ ଜଣାପଡିଥିଲା । ତାପରେ ସେ ସେନା ମୁଖ୍ୟଙ୍କ ସହ କଥା ହୋଇଥିଲେ । କେହି ମୃତାହତ ହୋଇନଥିବା ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ପାଇଥିଲେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି । ସେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲେ ଯେ, ସେ କିଛି କରିବେ ନାହିଁ । ଯଦି କେହି ମୃତାହତ ହୋଇନାହାନ୍ତି ଆଉ ତାର ପ୍ରତିଶୋଧ ନେବାକୁ ଯାଇ ଶତ୍ରୃପକ୍ଷର  ମୃତାହତ କରିଦେବା ଭୁଲ ହେବ ବୋଲି ଇମ୍ରାନ କହିଛନ୍ତି । ଦାୟିତ୍ବସଂପନ୍ନ ଦେଶ ଭାବେ କେବଳ ଏୟାରଷ୍ଟ୍ରାଇକ୍ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ଚୁପ୍ ବସିବ ନାହିଁ ବୋଲି ସେ କହିଥିବା ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି ।

   Related Posts