Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କରୋନାରେ ଆଉ ଜଣେ ଟିଏମସି ବିଧାୟକଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||
  • ୧୦ ଦିନର ଶିଶୁପୁତ୍ରକୁ ୧୦ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ବିକିଦେଲା ବାପା, ମାଳିସାହି ନିକଟରୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ହତ୍ୟା କରି ଗଛରେ ଟାଙ୍ଗିଦେଲେ ! ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ସାଙ୍ଗ ହୋଇ ମଦ ପିଇଲା ପରେ ଏମିତି ଘଟିଲା କ’ଣ ?
  • ||
  • ଯୁବକଙ୍କୁ ବୀଭତ୍ସ ହତ୍ୟା : ଖଣ୍ଡା ଓ ଫାର୍ସାରେ ବେକକୁ ହାଣିଦେଲେ ୪ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ରାଜ୍ୟରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ୩୫୭୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨ ଫୁଟର ଅଜଗର ଉଦ୍ଧାର, କପିଳାସ ଜଙ୍ଗଲରେ ଛାଡିଲା ବନ ବିଭାଗ
  • ||
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ଗଞ୍ଜେଇ ଜବତ, ୩ ମାଫିଆ ଗିରଫ
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚିତ ଓଡ଼ିଆ କଣ୍ଠଶିଳ୍ପୀ ତପୁ ମିଶ୍ରଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ଭାରତ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ଥରୀୟ ଆଲୋଚଳରୁ ଓହରିବା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ ଜନକ : ପାକିସ୍ତାନ

22/09/2018 at 10:53 AM

ଇସ୍ଲାମଵାଦ ୨୨/୯ : ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମଧ୍ୟରେ ନ୍ୟୁୟର୍କ ଠାରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ଥରୀୟ ଆଲୋଚନାରୁ ଭାରତ ଓହରିଯିବା ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟ ଜନକ ବୋଲି କହିଛି ପାକିସ୍ତାନ | ଏହି ଆଲୋଚନାରେ ଯୋଗ ଦେବାର କୌଣସି ଯଥାର୍ଥତା ନାହିଁ ବୋଲି ଗତକାଲି ଭାରତୀୟ ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଘୋଷଣା କରିବ ପରେ ପାକିସ୍ତାନ ପକ୍ଷରୁ ଏହି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ ପାଇଛି | ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ୩ ଜଣ ବିଏସଏଫ ଯବାନଙ୍କୁ ଅପହରଣ ଓ ହତ୍ୟା ଘଟଣା ପରେ ଭାରତ ଆଲୋଚନରୁ ଓହରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା | ତେବେ ଭାରତର ଏହି କାରଣ ଗ୍ରହଣ ଯୋଗ୍ୟ ନୁହେଁ ବୋଲି ପାକିସ୍ତାନ କହିଛି | ଇମ୍ରାନ ସରକାରଙ୍କ ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ଏକା ପ୍ରେସ ବିଜ୍ଞପ୍ତିରେ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ବିଏସଏଫ ଯବାନଙ୍କୁ ଅପହରଣ ଓ ହତ୍ୟା ଘଟଣାରେ ପାକିସ୍ତାନର କୌଣସି ସଂସ୍ଥା ବା ପାକିସ୍ତାନ ସାମରିକ ବାହିନୀର କୌଣସି ସମ୍ପୃକ୍ତି ନାହିଁ | ବରଂ ମୃତ ଯବାନ ମାନଙ୍କ ଶବ ଖୋଜିବାରେ ପାକିସ୍ତାନର ରେଞ୍ଜରମାନେ ଭାରତୀୟ ସେନାକୁ ସହାୟତା କରିଥିଲେ | ଏହି କଥା ଭାରତୀୟ ସେନା କର୍ତୃପକ୍ଷ ଜାଣନ୍ତି ବୋଲି ପାକିସ୍ତାନ କହିଛି | ପାକିସ୍ତାନ ଆତଙ୍କବାଦକୁ ପ୍ରୋତ୍ସାହିତ କରୁଛି ବୋଲି ଭାରତ କରୁଥିବା ଅଭିଯୋଗ ଅମୂଳକ ଏବଂ କେବଳ ଏକା ମିଥ୍ୟା ପ୍ରଚାର ବୋଲି ପାକିସ୍ତାନ କହିଛି | ମନ୍ତ୍ରୀ ସ୍ଥରୀୟ ଦ୍ୱିପାକ୍ଷିକ ଆଲୋଚନାରୁ ଓହରିବା ନେଇ ଭାରତର ଘୋଷଣା ପରିପେକ୍ଷୀରେ ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଶାନ୍ତି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିଗରେ ଭାରତ ଏକ ଗୁରୁତ୍ୱପୂର୍ଣ ସୁଯୋଗ ହାତଛଡା କଲା | ତେବେ ଶାନ୍ତି ପ୍ରତିଷ୍ଠା ଦିଗରେ ଭାରତ ଯଦି ଗୋଟିଏ ପାଦ ଆଗକୁ ଆସେ ତାହେଲେ ପାକିସ୍ତାନ ୨ ପାଦ ଆଗକୁ ବଢିବା ବୋଲି ଇମ୍ରାନ କହିଛନ୍ତି |

   Related Posts