Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୮୩ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୩୩୧୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଦେଶରେ କମୁଛି କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫,୧୪୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ; ୬ ମୃତ , ୧୭ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ, ପ୍ରାୟ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||

ଭାରତର ଅଭାବୀଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଇମ୍ରାନ : ରାଗିଗଲେ ଭାରତୀୟ, କହିଲେ ‘ଭିକାରୀମାନେ ଦାନ କରନ୍ତିନି…’

12/06/2020 at 4:40 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୨/୦୬ : କରୋନା ଭାଇରସ ସଙ୍କଟ ମଧ୍ୟରେ ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ନଗଦ ଅନ୍ତରୀଣ ପ୍ରଦ୍ୟୋଗିକ ମାଧ୍ୟମରେ ଭାରତୀୟ ଅଭାବୀଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଘୋଷଣା କରିଛନ୍ତି | ଇମ୍ରାନଙ୍କ ଏହି କଥା ଦୁନିଆରେ କାହାର ମଧ୍ୟ ହଜମ ହୋଇପାରିନାହିଁ | କାରଣ ପାକିସ୍ତାନ ନିଜେ କରଜରେ ବୁଡି ରହିଛି | ତଥାପି ପାକିସ୍ତାନ ନିଜ ଦେଶ କଥା ଚିନ୍ତା ନ କରି ଭାରତକୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଏହା ଶୁଣି ସମସ୍ତେ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ ହୋଇଯାଇଛନ୍ତି | ଇମ୍ରାନଙ୍କ ଏହି ଉକ୍ତି ପରେ ଭାରତ ସରକାର ମଧ୍ୟ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଛନ୍ତି | ଭାରତ ପଡୋଶୀ ଦେଶକୁ ମନେପକାଇ ଦେଇଛି ଯେ, ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଦିଲ୍ଲୀ ଦ୍ୱାରା ଦିଆଯାଇଥିବା ଆର୍ଥିକ ରିଲିଫ ପ୍ୟାକେଜର ଆକାର ପାକିସ୍ତାନର ଜିଡିପି ସହ ସମାନ | ଭାରତୀୟମାନେ ଟ୍ୱିଟର ଜରିଆରେ ଇମ୍ରାନଙ୍କ ଉପରେ କ୍ରୋଧ ଜାହିର କରିଛନ୍ତି | ରାଗିବ ସହ ଭାରତୀୟମାନେ ଇମ୍ରାନଙ୍କୁ ପରିହାସ କରି ମଜାଳିଆ ମେମ ମଧ୍ୟ ସେୟାର କରିଛନ୍ତି |

ଜଣେ ଟ୍ୱିଟର ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତି, ଯେଉଁ ଦେଶ ନିଜେ ଚୀନ ଠାରୁ ଭିକ ମାଗୁଛି, ସେ ପୁଣି ଦାନ କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି…ଭିକାରି ଦାନ କରନ୍ତିନି | ଆଉ ଜଣେ ୟୁଜର ଲେଖିଛନ୍ତି, ଆପଣ ଭାରତ ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁନି | ଓଲଟା ନିଜ କଥା ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ, ଯେଉଁସବୁ ଦେଶରୁ କରଜ ଆଣିଛନ୍ତି ତାହା କିଭଳି ସୁଝିବେ ସେଇ କଥା ଚିନ୍ତା କରନ୍ତୁ | ବିଶ୍ୱ ବ୍ୟାଙ୍କ ନଜର ମଧ୍ୟ ପାକିସ୍ତାନ ଉପରେ ରହିଛି | ଇମ୍ରାନଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ ପରେ ଭାରତୀୟମାନେ ଏହିଭଳି ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ରଖିଥିଲେ |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ପାକିସ୍ତାନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମ୍ରାନ ଖାନ ଗୋଟିଏ ଖବର ସହ ଟ୍ୱିଟରରେ ଲେଖିଥିଲେ ଯେ ସେ ଭାରତର ଅଭାବୀଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବାକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛନ୍ତି | ତାଙ୍କର ନଗଦ ଅନ୍ତରଣ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମକୁ ନେଇ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ସ୍ଥରରେ ପ୍ରଶଂସା ହୋଇଛି | ବୈଦେଶିକ ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ପ୍ରବକ୍ତା ଅନୁରାଗ ଶ୍ରୀବାସ୍ତବ ଡିଜିଟାଲ ସମ୍ବାଦଦାତା ସମ୍ମିଳନୀରେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ସମସ୍ତେ ପାକିସ୍ତାନର କରଜ ସମ୍ପର୍କରେ ଜାଣିଛନ୍ତି ଏବଂ କରଜର ପୁନର୍ଗଠନକୁ ନେଇ ପାକିସ୍ତାନ କେତେ ଚାପଗ୍ରସ୍ତ ଅଛି ତାହା ବି ଜାଣିଛନ୍ତି | ସେଥିପାଇଁ ଭଲ ହେବ ଯଦି ପାକିସ୍ତାନ ମନେପକାଇବ ଯେ ଭାରତର ଆର୍ଥିକ ପ୍ରୋତ୍ସାହନ ପ୍ୟାକେଜ ପାକିସ୍ତାନର ଜିଡିପି ସହ ସମାନ |

   Related Posts