Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୫୭୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ପାକିସ୍ତାନରେ ବିରୋଧ ! ଇମରାନ୍‌ଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା

27/08/2019 at 5:05 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ .- ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ହେବାପରେ ପାକିସ୍ତାନ ବାରମ୍ବାର ଏହାକୁ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଫୋରମରେ ଉପସ୍ଥାପନ କରିବା ପାଇଁ ଉଦ୍ୟମ କରୁଛି । ମାତ୍ର ପାକିସ୍ତାନର ଏହି ଉଦ୍ୟମ ସଫଳ ହେଉ ନାହିଁ । ସୋମବାରରେ ନିଜ ଦେଶର ଲୋକଙ୍କୁ ଉଦ୍‌ବୋଧନ ଦେବା ଅବସରରେ କାଶ୍ମୀର ପାଇଁ ସେ କୌଣସି ସ୍ତରକୁ ଯାଇ ପାରିବେ ବୋଲି କହିଥିଲେ ପାକିସ୍ତାନର ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ଇମରାନ୍‌ ଖାନ୍ କହିଥିଲେ , ଏଥିପାଇଁ ପରମାଣୁ ଯୁଦ୍ଧ ହୋଇପାରେ, ସାରା ବିଶ୍ୱର କ୍ଷତି ହେବ ବୋଲି ଧମକ ଦେବାକୁ ବି ଇମରାନ୍‌ ପଛାଇ ନଥିଲେ ।
ଏବେ ଇମରାନ୍ ଖାନ୍‌ଙ୍କ କାଶ୍ମୀର ନୀତି ଫେଲ୍‌ ମାରିଥିବା କଥା ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧି ଦଳର ନେତା ସିଧାସଳଖ କହୁଛନ୍ତି । ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ବେନିଜିର୍‌ ଭୁଟ୍ଟୋଙ୍କ ପୁଅ ବିଲଓ୍ୱାଲ ଭୁଟୋ ଇମରାନ୍‌ଙ୍କ କାଶ୍ମୀର ନୀତି ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ଭାବେ ବିଫଳ ହୋଇଥିବା କଥା ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି । ଆଗରୁ କାଶ୍ମୀରକୁ ନେବା କଥା କହୁଥିବା ବେଳେ ଏବେ ପାକିସ୍ତାନ ଅଧିକୃତ କାଶ୍ମୀରର ସହର ମୁଜାଫାରବାଦ ବଞ୍ଚାଇବା କଥା କହୁଛନ୍ତି ବୋଲି ବିଲଓ୍ୱାଲ କହିଛନ୍ତି ।

ଜାମ୍ମୁ-କାଶ୍ମୀରରୁ ଧାରା ୩୭୦ ଉଚ୍ଛେଦ ହେବାପରେ ପାକିସ୍ତାନ ବିଚଳିତ ହୋଇଯାଇଛି । ପାକିସ୍ତାନର ନାଗରିକମାନଙ୍କୁ ଏବେ ତାଙ୍କ ସରକାର ଭୁଆଇଁବା ପାଇଁ ଚେଷ୍ଟା କରୁଛି । କେବଳ ସେତିକି ନୁହେଁ ସୋମବାରରେ ନିଜର ଦେଶ ଲୋକଙ୍କୁ ସମ୍ବୋଧନ କରିବା ଅବସରରେ ସେ ମୋଦୀ ଏକ ଐତିହାସିକ ଭୁଲ୍ କରିଥିବା କଥା ସେ ପ୍ରକାଶ କରିଛନ୍ତି ।
ସମସ୍ତ ପ୍ରୟାସ ପରେ ବି ପାକିସ୍ତାନ କାଶ୍ମୀର ପ୍ରସଙ୍ଗରେ ବିଫଳ ହୋଇଛି । ଏବେ ପାକିସ୍ତାନ ସରକାରଙ୍କୁ ନିଜ ଦେଶ ଭିତରେ ବିରୋଧର ସାମ୍ନା କରିବାକୁ ପଡୁଛି ।

   Related Posts