Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଗସ୍ତ ପାଇଁ ୧୮ ଜଣିଆ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଘୋଷିତ, ଜାଣନ୍ତୁ କେଉଁ କେଉଁ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ମିଳିଲା ସ୍ଥାନ
  • ||
  • ରୋହିତ ଶର୍ମା ହେଲେ ଟିମ ଇଣ୍ଡିଆର ନୂତନ ଦିନିକିଆ ଅଧିନାୟକ, ବିରାଟଙ୍କୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ଦାୟିତ୍ଵ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗତ ଦୁଇ ବର୍ଷରେ ମାପ ଓ ଓଜନ ନିୟମ ଉଲଂଘନକାରୀଙ୍କଠୁ ଆଦାୟ ହୋଇଛି ୨ କୋଟି ୮୩ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା : ମନ୍ତ୍ରୀ ରଣେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରତାପ ସ୍ବାଇଁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡିସେମ୍ବର ୯ରେ ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ କରିବ ବିଜେପି ଯୁବମୋର୍ଚ୍ଚା : ଇରାଶିଷ୍ ଆଚାର୍ଯ୍ୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଡ୍ରଗ୍ସ ମାଫିଆ ଶେଖ୍ ଆଜବାହାର ବାଲେଶ୍ଵର କୋର୍ଟରେ ହାଜର, ରାଜ୍ୟ ବାହାରେ ସମ୍ପତ୍ତି ଥିବା ନେଇ ମିଳିଛି ପ୍ରମାଣ
  • ||
  • ଅନୁଗୋଳ : ଆଖୁ ଖାଇବାକୁ ଆସି କୂଅରେ ଖସିପଡିଲା ଭାଲୁ, ବନ ବିଭାଗ କଲା ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କ୍ରାଇମବ୍ରାଞ୍ଚ ଏସଟିଏଫ୍‌ ଟାର୍ଗେଟ୍‌ରେ ବନ୍ୟପ୍ରାଣୀ ମାଫିଆ, ପ୍ରସ୍ତୁତ ହେଲା ମୋଷ୍ଟ ୱାଣ୍ଟେଡ ତାଲିକା
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ : ତାମିଲନାଡୁ କୁନ୍ନୁରରେ ସିଡିଏସ୍ ବିପିନ ରାଓ୍ବତଙ୍କ ହେଲିକପ୍ଟର କ୍ରାସ୍
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୃଷି ଋଣ ଛାଡ ସହ ଫସଲ କ୍ଷୟକ୍ଷତି ଲାଗି ସ୍ବତନ୍ତ୍ର ପ୍ୟାକେଜ ଦାବି କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ବଢିବ ଶକ୍ତି, ଚାନ୍ଦୀପୁର ଘାଟିରୁ ‘ବ୍ରହ୍ମୋସ’ର ସଫଳ ପରୀକ୍ଷଣ
  • ||

ବର୍ଷାରେ ମୁମ୍ବାଇ ବେହାଲ, ଠାଣେ ସମେତ ଉତ୍ତର କୋଙ୍କଣ ଲାଗି ରେଡ ଆଲର୍ଟ

15/10/2020 at 6:58 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୧୫।୧୦: ହାଇଦ୍ରାବାଦ ପରେ ଏବେ ମୁମ୍ବାଇରେ ବିତ୍ପାତ ରଚିଛି ବର୍ଷା। ମୁମ୍ବାଇ ଓ ପୁଣେ ସମେତ ବିଭିନ୍ନ ଅଞ୍ଚଳରେ ବୁଧବାର ରାତିରୁ ବର୍ଷା ଜାରି ଥିବା ବେଳେ ପୁଣେର ଅନେକ ଅଞ୍ଚଳରେ ଡ୍ରେନେଜ ସମସ୍ୟା ଉପୁଜିଛି। ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ ମୁମ୍ବାଇ, ଠାଣେ ସମେତ ଉତ୍ତର କୋଙ୍କଣ ଲାଗି ୨୪ ଘଣ୍ଟା ରେଡ ଆଲର୍ଟ ଜାରି କରିଛନ୍ତି। ସେପଟେ ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଉପୁଜିଥିବା ପରିସ୍ଥିତିରେ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୩୦ରେ ପହଞ୍ଚିଛି।

ମୁମ୍ବାଇ ଲୋର ପରେଲ ଅଞ୍ଚଳରେ ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ପାଣି ଭରି ଯାଇଛି। ଉପୁଜିଥିବା ପରିସ୍ଥିତିର ମୁକାବିଲା ଲାଗି ନ୍ୟାସନାଲ ଡିଜାଷ୍ଟର ରିଲିଫ ଫୋର୍ସ (ଏନଡିଆରଏଫ) ମହାରାଷ୍ଟ୍ରକୁ ରେସକ୍ୟୁ ଟିମ୍‌ ପଠାଯାଇଛି। ଉଦ୍ଧାରକାରୀ ଦଳ ସୋଲାପୁର, ପୁଣେର ଇନ୍ଦରପୁର ଓ ଲାଟୁରରେ ମୁତୟନ ହୋଇଛନ୍ତି। ପାଣିପାଗ ବିଭାଗଙ୍କ ଅନୁସାରେ ମଧ୍ୟ ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ଆଗାମୀ ୧୨ ଘଣ୍ଟା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବର୍ଷା ସହ ପବନର ବେଗ ବଢିବ। ଏହି ସମୟରେ ଘଣ୍ଟାପ୍ରତି ୨୦ରୁ ୩୦ କିଲୋମିଟର ବେଗରେ ପବନ ବହିବା ନେଇ ଆଶଙ୍କା କରିଛନ୍ତି। 

ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ସାବିତ୍ରୀବାଇ ଫୁଲେ ପୁଣେ ୟୁନିଭର୍ସିଟିରେ ଗୁରୁବାର ହେବାକୁ ଥିବା ଅନଲାଇନ୍‌ ଓ ଅଫଲାଇନ ପରୀକ୍ଷାକୁ ସ୍ଥଗିତ କରିଦିଆଯାଇଛି। ପରୀକ୍ଷା ଲାଗି ରିଭାଇଜଡ ସିଡ୍ୟୁଲ ପରେ ଘୋଷଣା କରାଯିବ ବୋଲି ସୂଚିତ କରାଯାଇଛି। ବଙ୍ଗୋପ ସାଗରରେ ଅବପାତ ଯୋଗୁ ପାଗରେ ଏପରି ଅଚାନକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ଆସିଥିବା ପାଣିପାଗ ବିଭାଗ କହିଛନ୍ତି।

   Related Posts