Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାକାଶରେ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ହରାଇଛି ସ୍ପେସଏକ୍ସର ଫାଲକନ-୯, ବିପଦରେ ଭାରତର ଚନ୍ଦ୍ରଯାନ
  • ||
  • ବିଜେପିରେ ସାମିଲ ହେଲେ ଉତ୍ତରାଖଣ୍ଡର ପୂର୍ବତନ କଂଗ୍ରେସ ଅଧ୍ୟକ୍ଷ କିଶୋର ଉପାଧ୍ୟାୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୮ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୫୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମିଲା ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୯୦୧ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୩୧୧୬୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜିଲ୍ଲା ପରିଷଦ ନିର୍ବାଚନ ଲଢୁଛନ୍ତି ଡାକ୍ତରାଣୀ, ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବିଜେପି ପ୍ରାର୍ଥୀ ମୋନାଲିସା
  • ||
  • ବିସ୍ଫୋରଣ କରି ଟ୍ରେନ୍ ଲାଇନ ଉଡାଇଲେ ନକ୍ସଲ, ପୋଷ୍ଟରରେ ଦେଲେ ଧମକ
  • ||
  • କୁହୁଡିର ଚାଦରରେ ଜଗତସିଂହପୁର, ଗମନାଗମନ ବାଧାପ୍ରାପ୍ତ
  • ||

କୋରାପୁଟ ମାଛକୁଣ୍ଡରୁ ଆନ୍ଧ୍ରକୁ ବେଧଡକ ଚାଲାଣ ହେଉଛି ପଥର ଚିପ୍ସ

27/01/2020 at 8:10 PM

ଲମତାପୁଟ ୨୭।୦୧ – କୋରାପୁଟ ମାଛକୁଣ୍ଡରୁ ଆନ୍ଧ୍ରକୁ ବେଧଡକ ଚାଲାଣ ହେଉଛି ପଥର ଚିପ୍ସ ।ସ୍ଥାନୀୟ ଟାକୁଆପଡାର କିଛି ଯୁବକ ୬ ମାସ ହେଲା ଏହି କାରବାର ଚଳାଇଛନ୍ତି । ଚେ।ରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ୬ଟି ଟିପର ଜବତ କରିଛନ୍ତି ତହସିଲଦାର ।

ମାଫିଆଙ୍କ କବଜାରେ କୋରାପୁଟ ଜିଲ୍ଲା ମାଛକୁଣ୍ଡ ସିଲପଣ୍ଡି କ୍ରସର । କ୍ରସରରୁ ବେଧଡକ ଚେ।ରା ଚାଲାଣ ହେଉଛି ପଥର ଚିପ୍ସ ।ସିଲପଣ୍ଡିରୁ ରେଳ ଲାଇନ ଦୋହୋରି କରଣ ପାଇଁ ମେଟାଲ ଚିପ୍ସ ଯୋଗାଇବାକୁ ଅନୁମତି ମିଳଛି ।  କିନ୍ତୁ କ୍ରସରରେ ରୟାଲଟି ଫାଙ୍କି ଆନ୍ଧ୍ରକୁ ଚିପ୍ସ ଚାଲାଣ କରୁଛନ୍ତି ମାଫିଆ। ଗତ ୬ମାସ ହେଲାଣି ବେଆଇନ କାରବାର ଚଳାଇଛନ୍ତି ସ୍ଥାନୀୟ ଟାକୁଆପଡା ଅଞ୍ଚଳର କିଛି ଯୁବକ । ତେବେ ଚେ।ରା ଚାଲାଣ ବେଳେ ୬ଟି ଟିପ୍ପର ଜବତ କରିଛନ୍ତି ତହସିଲଦାର । ଜବତ ଗାଡି ଗୁଡିକ ପାଖରେ କୌଣସି କାଗଜପତ୍ର ସହ ପରମିଟ୍ ନଥିବା ଜଣାପଡିଛି। ଏ ନେଇ କଣ କହୁଛନ୍ତି ଡ୍ରାଇଭର ଓ କ୍ରସର ସୁପର ଭାଇଜର ଶୁଣନ୍ତୁ ।

ଏମାନଙ୍କ ବୟାନ୍ ଦୁର୍ନୀତିକୁ ସ୍ପଷ୍ଟ କରୁଛି । କିଛି ଅସାଧୁ ସରକାରୀ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ହାତ କରି କ୍ରସର ମାଲିକ ସ୍ଥାନୀୟ ଯୁବକଙ୍କ ମାଧ୍ୟମରେ ଏହି ବେଆଇନ କାରବାର ଚଳାଇଥିବା ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି । ତେବେ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠୁଛି ୬ମାସ ହେଲା ଚିପ୍ସ ଚେ।ରା ଚାଲାଣ ହେଉଥିବା ବେଳେ କେମତି ଜାଣି ପାରିନଥିଲା ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନ? କାହା ଛତ୍ରଛାୟା ତଳେ ରହି ବିନା ପରିମିଟ୍‌ରେ ପଥର ଚାଲାଣ କରୁଛନ୍ତି ମାଫିଆ ? ଏ ବାବଦରେ ଅଜବ ଯୁକ୍ତି ବାଢିଛନ୍ତି ତହସିଲଦାର ।

ବେଆଇନ ପଥର ଚାଲାଣ କରି କେ।ଟି କେ।ଟି ଟଙ୍କାର ମୁନାଫା କମାଉଛନ୍ତି ମାଫିଆ । ଆଉ  କ୍ଷତି ସହୁଛନ୍ତି ସରକାର । ତୁରନ୍ତ ଏହା ଉପରେ ରେ।କ ଲଗାଇବାକୁ ଦାବି କରିଛନ୍ତି ଅଞ୍ଚଳବାସୀ ।

   Related Posts