Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପରିବାର ପାଇଁ ଏତିକି ସମ୍ପତ୍ତି ଛାଡି ଯାଇଛନ୍ତି କଂଗ୍ରେସର ଚାଣକ୍ୟ ଅହମଦ ପଟେଲ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୬ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୬୮୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୭୩୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୬୦୦୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଦ୍ୱିତୀୟ AIIMS ପ୍ରତିଷ୍ଠା ପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତାବ, କେନ୍ଦ୍ର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ସଚିବଙ୍କୁ ଚିଠି ଲେଖିଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ବାହାର ଭକ୍ତଙ୍କୁ ପୁରୀ ମନା, ନାଗାର୍ଜୁନ ବେଶ ପାଇଁ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନର କଟକଣା
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଓଡିଶା ବନୀକରଣ ଅତିରିକ୍ତ ପିସିସିଏଫ୍, ଭୁବନେଶ୍ବରର ୫ଟି ଓ ମୁମ୍ବାଇ ଏବଂ ପୁନେର ୭ଟି ସ୍ଥାନରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • କଂଗ୍ରେସର ବରିଷ୍ଠ ନେତା ଅହମଦ ପଟେଲଙ୍କ ପରଲୋକ : କରୋନାରେ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||

ପ୍ରଶାସନ ଶୁଣିଲାନି:ଖଣି ପୋତିଲେ ଗ୍ରାମବାସୀ

21/08/2018 at 3:26 AM

ଖୋର୍ଦ୍ଧା ୨୧/୮:ପ୍ରଶାସନକୁ ଗୁହାରୀ କରି କରି ହାଲିଆ ହେଲେ ପ୍ରଶାସନ ଶୁଣିଲାନି ,ତେଣୁ ସଂଘବଦ୍ଧ ହୋଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ନିଜେ ବେଆଇନ ଖଣି ପୋତିଲେ ଏବଂ ବୃକ୍ଷରୋପଣ ମଧ୍ୟ କଲେ । ଏଭଳି ଘଟଣା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ଟାଙ୍ଗୀ ତହସିଲ ଅଧିନସ୍ଥ ରାମଚନ୍ଦ୍ରପୁର ପଞ୍ଚାୟତର ଝରିଆ ଗ୍ରାମରେ ।
ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ଝରିଆ ଗ୍ରାମର ବିଭିନ୍ନ ସ୍ଥାନରେ ବିରାଟକାୟ ଗର୍ତ , ପୋଖରୀ ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । ଏହାକୁ କେତେକ ବେଆଇନ ଭାବେ ମାଙ୍କଡା ପଥର ଖନନ କରୁଥିବା ଖଣି ମଫିଆମାନେ ସରକାରୀ , ଗୋଚର ,ପ୍ରାଇଭେଟ ପ୍ଳଟ ଇତ୍ୟାଦିରୁ ଜୋର-ଜବରଦସ୍ତ ଭାବେ ମାଙ୍କଡା ପଥର , ମୋରମ ଖନନ କରି କୃତ୍ରିମ ପୋଖରୀ ସୃଷ୍ଟି କରିଛନ୍ତି । ଏପଟେ ସରକାରୀ ରାଜସ୍ବ ମଧ୍ୟ କ୍ଷତି ଘଟିବା ସହ ସେହି ଗର୍ତରେ ଗାଈ-ଗୋରୁ , ମଣିଷ,ଛୋଟ ପିଲା ଗଳିପଡି ଧନ-ଜୀବନ କ୍ଷତି ଘଟୁଛି । ଏଥିରେ ରୋକ ଲଗାଇବା ପାଇଁ ଗ୍ରାମବାସୀ ବାରମ୍ବାର ତହସିଲଦାର ଓ ଜିଲ୍ଲା ପ୍ରଶାସନକୁ ଅବଗତ କରିଛନ୍ତି । ଏପରିକି ଅଦାଲତର ଆଶ୍ରୟ ମଧ୍ୟ ନେଇଛନ୍ତି ତଥାପି ଟାଙ୍ଗୀ ତହସିଲଦାର ଚୁପ । ଏହି ଚୁପ ପଛର କାରଣ କଣ ? ତେଣୁ ସଂଘବଦ୍ଧ ହୋଇ ଗ୍ରାମବାସୀ ନିଜେ ଶ୍ରମ ଦାନ କରି ବେଆଇନ ଖଣି ପୋତିଲେ , ବୃକ୍ଷ ରୋପଣ ମଧ୍ୟ କଲେ । ଆନ୍ଦୋଳନ ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ନିଷ୍ପତି ନେଇଛନ୍ତି ଗ୍ରାମବାସୀ ।

   Related Posts