Sunday, July 21, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ରାଜଧାନୀରୁ ପୁଣି ମାଉଜର ଜବତ ; ୪ଟି ମାଉଜର, ୬ ରାଉଣ୍ଡ ଅଫୁଟା ଗୁଳି ସହ ଜଣକୁ ଗିରଫ କଲା କମିସନରେଟ୍ ପୋଲିସ

ଭୁବନେଶ୍ବର ୧୭।୪: ପୁଣି ରାଜଧାନୀରୁ ଜବତ ହେଲା ମାଉଜର । ଚାରୋଟି ମାଉଜର ସହ ୬ଟି  ଅଫୁଟା ଗୁଳି ଜବତ କରିଛି କମିସନରେଟ୍ ପୋଲିସର ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ବାର୍ଡ । ମାଉଜର ବେପାର କରୁଥିବା ସଂଗ୍ରାମ ନାଥ  ନାମକ ବ୍ୟକ୍ତିକୁ ଗିରଫ କରାଯାଇଛି ।

ରାଜଧାନୀରୁ ପୁଣି ଜବତ ହେଲା ଚାରି ଚାରୋଟି ମାଉଜର । ଏହା ସହିତ ୬ ରାଉଣ୍ଡ ଅଫୁଟା ଗୁଳି ସହିତ ତିନୋଟି ଏମ୍ପଟି ମାଗାଜିନ ଜବତ କରିଛି କମିସନରେଟ୍ ପୋଲିସର ସ୍ପେଶାଲ ସ୍କ୍ବାର୍ଡ । ମାଉଜର ବେପାରର ଚେର ଲମ୍ବିଛି ରାଜଧାନୀରୁ ବିହାରର ମୁଙ୍ଗେର ଜିଲ୍ଲା ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ । ମୁଙ୍ଗେରରୁ ଗୋଟିଏ ମାଉଜରକୁ ୧୦ରୁ ୧୫ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ କିଣୁଥିଲା ଭୁବନେଶ୍ବରର ସଂଗ୍ରାମ ନାଥ । ଆଉ ଗୋଟିଏ ମାଉଜରକୁ ଭୁବନେଶ୍ବର ଓ ଏହାର ଆଖପାଖ ଅଞ୍ଚଳରେ ୩୫ରୁ  ୫୦ ହଜାର ଟଙ୍କାରେ ବିକ୍ରୀ କରାଯାଉଥିବା ପୋଲିସ ଜାଣିବାକୁ ପାଇଛି ।

ତେବେ ସଂଗ୍ରାମ ପୂର୍ବରୁ ଗଞ୍ଜେଇ ଚୋରା ଚାଲାଣ କରୁଥିବା ବେଳେ ଗିରଫ ହୋଇ ଜେଲ୍ ଯାଇ ଜାମିନରେ ଆସିଛି । ସେହିଭଳି ପୂର୍ବରୁ ୨୦୧୨ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ମାସରେ ସଂଗ୍ରାମ ପାଖରୁ ୬ଟି ଦେଶୀ ପିସ୍ତଲ ଓ ୬ ରାଉଣ୍ଡ ଅଫୁଟା ଗୁଳି ସହିଦନଗର ପୋଲିସ ଜବତ କରିଥିଲା । ତେବେ ସଂଗ୍ରାମ ଆଉ କେତେଥର ବିହାର ଯାଇ ପିସ୍ତଲ ଆଣିଛି, ଏଠାରେ କାହାକୁ କାହାକୁ ବନ୍ଧୁକ ବିକ୍ରୀ କରିଛି ସେ ସବୁ ସମ୍ପର୍କରେ ଛାନଭିନ କରୁଛି କମିସନରେଟ ପୋଲିସ ।

ଗତ ଦୁଇଦିନ ପୂର୍ବରୁ ରାଜଧାନୀର ଓୟୁଏଟି ସରକାରୀ କ୍ବାର୍ଟର ଉପରେ ଚଢାଉ କରି ଏକ ବନ୍ଧୁକ କାରଖାନାକୁ ଜବତ କରିଥିଲା ଖଣ୍ଡଗିରି ପୋଲିସ । ସେଠାରୁ ମଧ୍ୟ ତିନୋଟି ଅର୍ଦ୍ଧ ନିର୍ମିତ ପିସ୍ତଲ ସମେତ ଅନେକ ପରିମାଣର ବାରୁଦ ଓ ଗୁଳି ନିର୍ମିତ ସାମଗ୍ରୀ ଜବତ କରାଯାଇଥିଲା । ଏହି ଘଟଣାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତ ନୃସିଂହ ନାୟକକୁ ରିମାଣ୍ଡରେ ଆଣି ପଚରା ଉଚରା କରିବ ପୋଲିସ ।

ଏବେ ନିର୍ବାଚନନର ମାହୋଲ ସରଗରମ ହୋଇଉଠିଥିବା ବେଳେ ପୋଲିସ ଦ୍ବାରା ଗିରଫ ବନ୍ଧୁକ ବେପାରୀ ନିଶ୍ଚିତ କମିସନରେଟ୍ ପୋଲିସର ଏକ ବଡ ସଫଳତା ବୋଲି କୁହାଯାଉଛି । ତେବେ ଏହିଭଳି ଚୋରା ବନ୍ଧୁକ ବେପାରୀ ମାନଙ୍କ ଉପରେ କଡା ନଜର ରଖିଛି କମିସନରେଟ ପୋଲିସ ।

202 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର