Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହଙ୍ଗା ହେଲା ପ୍ଲାଟଫର୍ମ ଟିକେଟ୍, ପୂର୍ବାପେକ୍ଷା ୩ ଗୁଣା ବଢିଲା ଦାମ୍
  • ||
  • ଭିଜିଲାନ୍ସ ପଞ୍ଝାରେ କିରାଣୀ, ମୃତ୍ୟୁ ପ୍ରମାଣପତ୍ର ପାଇଁ ନେଉଥିଲେ ୬୦୦ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ
  • ||
  • ଆଜି ‘ଓମେନ୍ ଆଚିଭର୍ସ ଅଫ୍ ଓଡ଼ିଶା’ ପୁରସ୍କାର ସମାରୋହ, ପୁରସ୍କୃତ ହେବେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ-୧୪ ପ୍ରତିଭାଦୀପ୍ତ ମହିଳା
  • ||
  • ଆଜି ସନ୍ଧ୍ୟାରେ ନ୍ୟୁଜ୍ ସେଭେନ୍ ସର୍ଟଫିଲ୍ମ କଣ୍ଟେଷ୍ଟ୍ ‘ସୋ-କେଶ୍ ୨୦୨୦’ର ପୁରସ୍କାର ବିତରଣୀ, ୧୨ଟି ବର୍ଗରେ ରହିଛି ପୁରସ୍କାର
  • ||
  • ଇଂଲଣ୍ଡ ବ୍ୟାଟିଂରେ ଭନ୍ ନିରାଶ, କହିଲେ- ‘ପିଚ୍ ଭଲ ଥିଲା କିନ୍ତୁ ଖେଳି ପାରିଲେ ନାହିଁ’
  • ||
  • ସୁନ୍ଦରଗଡ଼ : ନଦୀ ପଠାରେ ପଡିଛି ଶରୀରର ବିଭିନ୍ନ କଟା ଅଂଶ, ହତ୍ୟା ପରେ ଫିଙ୍ଗାଯାଇଛି !
  • ||
  • ମାର୍ଚ୍ଚ ୫ରେ ‘ଓମେନ୍ ଆଚିଭର୍ସ ଅଫ୍ ଓଡ଼ିଶା’ ପୁରସ୍କାର ସମାରୋହ
  • ||

IISc ର ଦାବି – ସ୍ଥିତି ନ ସୁଧୁରିଲେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧ ସୁଦ୍ଧା ଦେଶରେ ୩୫ ଲକ୍ଷ ହୋଇପାରେ କରୋନା ମାମଲା

16/07/2020 at 10:47 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୬/୦୭ : କିଛି ଦିନ ହେଲା ଦେଶରେ ପ୍ରତିଦିନ ଲଗାତାର ପାଖାପାଖି ୨୫ ହଜାର ନୂଆ କରୋନା ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସୁଛି | ଏହି ଘାତକ ସଂକ୍ରମଣରେ ଦେଶରେ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ୯ ଲକ୍ଷ ୭୦ ହଜାର ୧୬୯ ଜଣ ପୀଡିତ ହୋଇଛନ୍ତି | ଇଣ୍ଡିଆନ ଇନଷ୍ଟିଚ୍ୟୁଟ ଅଫ ସାଇନ୍ସ ବେଙ୍ଗାଲୁରୁ (IISc) ଏକ ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟ କଲା ଭଳି ତଥ୍ୟ ରଖିଛନ୍ତି | IISc ଅନୁଯାୟୀ, ଟ୍ରେଣ୍ଡ ହିସାବରେ ଦେଶରେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ସଂଖ୍ୟା ୩୫ ଲକ୍ଷ ହୋଇଯିବ | ଅର୍ଥାତ ଆଗାମୀ ଦେଢ଼ ମାସରେ ପାଖାପାଖି ୨୬ ଲକ୍ଷ ନୂଆ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିବାର ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି |

IISc ଅନୁଯାୟୀ, ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଭାରତରେ କରୋନା ଏକ୍ଟିଭ କେସ ୧୦ ଲକ୍ଷ ହୋଇଯିବ | ଆଗାମୀ ଦିନରେ ଯଦି ପରିସ୍ଥିତି ସୁଧୁରି ଯାଏ ତାହେଲେ ମଧ୍ୟ ଦେଶରେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା କରୋନା ରୋଗୀଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୨୦ ଲକ୍ଷ ହେବାର ଅନୁମାନ କରାଯାଉଛି | ଦେଶର ଏବେ ସୁଦ୍ଧା କରୋନା ଯୋଗୁଁ ୨୪ ହଜାର ୩୦୯ ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇ ସାରିଛନ୍ତି |

ଟାଇମ୍ସ ଅଫ ଇଣ୍ଡିଆ ଅନୁଯାୟୀ, IISc ଅନୁମାନ ଲାଗିଛି ଯେ ଆଗାମୀ ଦିନରେ ପରିସ୍ଥିତି ଆହୁରି ଗମ୍ଭୀର ହେବ | ନିୟନ୍ତ୍ରଣ ନ କଲେ  ନଭେମ୍ବର ୧ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ଦେଶରେ ପାଖାପାଖି ୧ କୋଟି ଲୋକ ସଂକ୍ରମଣର ଶିକାର ହୋଇପାରନ୍ତି | IISc ପ୍ରଫେସର ଶଶି କୁମାର, ଦୀପକ ଏସ ଓ ତାଙ୍କ ଟିମ ଅଲଗା ଅଲଗା ରାଜ୍ୟକୁ ନେଇ ମଧ୍ୟ ଅନୁମାନ କରିଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ ଉପସ୍ଥିତ ଟ୍ରେଣ୍ଡ ହିସାବରେ ସେପ୍ଟେମ୍ବର ୧ ତାରିଖ ସୁଦ୍ଧା ମହାରାଷ୍ଟ୍ରରେ ୬.୩ ଲକ୍ଷ, ଦିଲ୍ଲୀରେ ୨.୪ ଲକ୍ଷ, ତାମିଲନାଡୁରେ ୧.୬ ଲକ୍ଷ, ଗୁଜରାଟରେ ୧.୮ ଲକ୍ଷ ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇପାରନ୍ତି | IISc ଅନୁଯାୟୀ, ଯଦି ସ୍ଥିତି ନ ସୁଧୁରେ ତାହେଲେ ଆସନ୍ତା ମାର୍ଚ୍ଚ ଯାଏଁ ଦେଶରେ ପାଖାପାଖି ୬ କୋଟି ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିପାରେ | ସେଥିପାଇଁ ସଂକ୍ରମଣକୁ ନିୟନ୍ତ୍ରଣ କରିବାକୁ ସରକାରଙ୍କ ଗାଇଡଲାଇନ ପାଳନ କରିବା ସହ ନିଜେ ସଚେତନ ରହିବା ନିହାତି ଆବଶ୍ୟକ |

   Related Posts