Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ପୂର୍ବ ଗୋଦାବରୀରେ ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ଓଲଟିଲା ଭ୍ୟାନ୍, ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ରାସ୍ତା ଉପରେ ପଡିଛି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ୩୧ରେ ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ ! ଉତ୍ତର ଓ ଉପକୂଳ ଓଡିଶାରେ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ସ୍କର୍ପିଓ ଜାଳିଦେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ, ଗାଡିରେ ଥିବା ୩ ଜଣଙ୍କୁ ନିସ୍ତୁକ ମାଡ
  • ||
  • ପରାଜୟ ଧାରା ଭାଙ୍ଗିଲା ଚେନ୍ନାଇ, ୬ ଓ୍ୱିକେଟରେ ହାରିଲା କୋଲକାତା ନାଇଟ ରାଇଡର୍ସ
  • ||

ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ପତ୍ନୀ ମଧ୍ୟ ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଏହିସବୁ କଥା ପ୍ରତି ଧ୍ୟାନ ଦିଅନ୍ତୁ

20/11/2019 at 9:23 AM

ମନୁଷ୍ୟ ଖାଦ୍ୟପେୟ ବିନା ରହିପାରିବ ମାତ୍ର ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ବିନା ରହିପାରିବନାହିଁ । ଆଜିକାଲି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ଲୋକମାନଙ୍କର ଜରୁରୀ ଜନିଷ ହୋଇଯାଇଛି । ମାତ୍ର ଏହାଦ୍ବାରା ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଆସିବାକୁ ଲାଗିଲାଣି । ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ର ମାୟାଜାଲରେ ଛନ୍ଦିହୋଇ ଆଜି କେତେ ପରିବାର ଉଜୁଡିଯିବାକୁ ବସିଛି ।

ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ପ୍ରଭାବ :

ଯେତେବେଳେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ନଥିଲା ସେତେବେଳେ ସଂପର୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ସମୟ ଥିଲା । ସେହି ସମୟରେ ସଂପର୍କରେ ମଧୁରତା ଥିଲା ଜଣଙ୍କର ଜଣଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ଥିଲା । ମାତ୍ର ଆଜିକାଲି ସଂପର୍କ ଭାଙ୍ଗିବାର ସବୁଠୁ ବଡ କାରଣ ହେଉଛି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ । ଆଜିକାଲି ବହୁଳ ଭାବେ ସଂପର୍କ ଭାଙ୍ଗିବାକୁ ଲାଗିଲାଣି ।

ସଂପର୍କରେ ତିକ୍ତତା :

ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପାଇଁ ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସଂପର୍କ ସବୁଠୁ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହେଉଛି । ଯଦି ଆପଣଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ସ୍ତ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ସହ କମ୍ ସମୟ ଅତିବାହିତ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ଆପଣଙ୍କୁ ମଧ୍ୟ ସଂପର୍କକୁ ନେଇ ଧ୍ୟାନ ଦେବା ଜରୁରୀ ହୋଇଥାଏ । ମନୁଷ୍ୟ ଖାଦ୍ୟପେୟ ରହିପାରେ ମାତ୍ର ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ବିନା ରହିପାରିବନାହିଁ । ଆଜିକାଲି ସ୍ମାର୍ଟଫୋନ୍ ଲୋକଙ୍କ ପାଇଁ ଜରୁରୀ ହୋଇପଡିଛି । ମାତ୍ର ଏହାଦ୍ବାରା ଜୀବନରେ ସମସ୍ୟା ମଧ୍ୟ ଆସିବା ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲେଣି । ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ର ଏହି ମାୟାଜାଲରେ ଆଜି କେତେକ ପରିବାର ଭାଙ୍ଗିବା ଉପରେ ବସିଲାଣି ।

ଯେତେବେଳେ ଇଣ୍ଟରନେଟ୍ ନଥିଲା ସଂପର୍କ ପାଇଁ ବହୁତ ସମୟ ଥିଲା । ସେତେବେଳେ ସଂପର୍କରେ ମଧୁରତା ଥିଲା । ଜଣଙ୍କର ଜଣଙ୍କ ପାଇଁ ସମୟ ଥିଲା । ମାତ୍ର ଆଜିକାଲି ସଂପର୍କ ଭାଙ୍ଗିବାର ଏକ ବଡ କାରଣ ହୋଇଛି ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ । ଏହାମଧ୍ୟ ଦିନକୁ ସଂପର୍କରେ ତିକ୍ତତା ବୃଦ୍ଧି ପାଇବାରେ ଲାଗିଛି । ସୋସିଆଲ ମିଡିଆ ପାଇଁ ସ୍ବାମୀ-ସ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ସଂପର୍କ ଅଧିକ ପ୍ରଭାବିତ ହୋଇଛି ।

   Related Posts