Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜ୍ୟରେ ସୁସ୍ଥ ହେଲେ ଆଉ ୫୭୩ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୮୦ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଡ୍ରଗ୍ସ ଲିଙ୍କ୍ ମାମଲାରେ NCBରେ ହାଜର ହେଲେ ଅନନ୍ୟା ପାଣ୍ଡେ, ଆର୍ଯ୍ୟନ ସହ ହ୍ବାଟସଆପ୍‌ ଚାଟ୍‌କୁ ନେଇ ମାରାଥନ୍‌ ଜେରା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : STF ପଞ୍ଝାରେ ବ୍ରାଉନସୁଗାର ବେପାରୀ, ୧କୋଟିରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ଧଳାଜହର ଜବତ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମହାଲିଙ୍ଗ୍ ସନସାଇନ୍ ପବ୍ଲିକ୍ ସ୍କୁଲରେ ପ୍ରଶାସନର ତଦନ୍ତ, କାଗଜପତ୍ର ଯାଞ୍ଚ ସହ ଆୟବ୍ୟୟ ଅଟକଳର ଚାଲିଛି ଖୋଳତାଡ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୨ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୨୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ : ସୁପର-୧୨ରେ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା, ୭୦ରନରେ ଆୟରଲ୍ୟାଣ୍ଡକୁ ଦେଲା ମାତ୍
  • ||
  • +୩ରେ ଲକ୍ଷେ ସିଟ୍ ଖାଲି, ଗୁରୁବାର ସ୍ପଟ୍ ଆଡମିଶନ ପାଇଁ ଆବେଦନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖରାଟିଆ ପାଗ, ୨୩ ସୁଦ୍ଧା ଫେରିଯିବ ମୌସୁମୀ
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ ରହିବନି ମୁକୁଳା ଡ୍ରେନ୍ : ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ୱରେ ଲାଗିବ ତାରଜାଲି, ସମ୍ପ୍ରସାରଣ ହେବ ସଙ୍କୁଚିତ ନାଳ
  • ||

ରାହାଣେଙ୍କୁ ସନ୍ଦିପ ପାଟିଲଙ୍କ ସମାଲୋଚନା- ଯଦି କ୍ରିଜ କବଜା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛ ତେବେ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡ ରଖ

4/03/2020 at 8:11 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୪।୦୩- ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ନେତୃତ୍ଵାଧୀନ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଦଳ ନିକଟରେ ସଂପନ୍ନ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ ବିପକ୍ଷ ଦୁଇ ମ୍ୟାଚ୍ ବିଶିଷ୍ଟ ଟେଷ୍ଟ ଶୃଙ୍ଖଳାରେ ୦-୨ର ହ୍ଵାଇଟ୍ ହାଉସର ଶିକାର ହୋଇଛି। ଏହି ଟେଷ୍ଟ ଶୃଙ୍ଖଳାରେ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ଅତ୍ୟନ୍ତ ନିମ୍ନମାନର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିବାରୁ ଦଳ ଏମିତି ଲଜ୍ଜାଜନକ ପରାଜୟ ଭୋଗିଛି। ଭାରତର ମଧ୍ୟକ୍ରମ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ଆଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ଭଲ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ମଧ୍ୟ ଏହାକୁ ବଡ ଇନିଂସରେ ପରିଣତ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲେ। ଏହି ଚାରୋଟି ଇନିଂସରେ ରାହାଣେ କେବଳ ୨୧.୫୦ ହାରରେ ୯୧ ରନ କରିଥିଲେ। ଏବେ ଭାରତର ପୂର୍ବତନ ମୁଖ୍ୟ ଚୟନକର୍ତ୍ତା ସନ୍ଦିପ ପାଟିଲ ଆଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେଙ୍କୁ ସମାଲୋଚନା କରି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ରାହାଣେ ମଧ୍ୟ କ୍ରମରେ ଦଳକୁ ବିପଦରୁ କାଢିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଛନ୍ତି।

ପାଟିଲ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନମାନେ ବିଫଳତାକୁ ଭୟ କରି ନିଜର ସ୍ଵାଭାବିକ ଖେଳ ନଖେଳି ମନ୍ଥର ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଛନ୍ତି। ରାହାଣେ ଚଳିତ ସିଜିନରେ ମୁମ୍ବାଇ ପକ୍ଷରୁ ମଧ୍ୟ ଅତି ଧିମା ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଥିବା ଶୁଣିବାକୁ ପାଇଥିଲି। ଅତି ମନ୍ଥର ଖେଳିବା ବିଫଳତାର କାରଣ ପାଲଟିଥାଏ। ରାହାଣେ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ଦଳକୁ ପ୍ରତିନିଧିତ୍ଵ କରୁଛନ୍ତି। ବିଦେଶରେ ତାଙ୍କର ରେକର୍ଡ ଭଲ ରହିଛି, କିନ୍ତୁ ଏସବୁ ଇତିହାସ ପାଲଟି ଯାଇଛି। ଏବେ ସେ କେବଳ ଦଳର ଜଣେ ଟେଷ୍ଟ ଖେଳାଳି ହୋଇ ରହିଛନ୍ତି। ସେ ସୀମିତ ଓଭର କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବାକୁ ଚେଷ୍ଟା କରୁ ନାହାନ୍ତି। ନିଜକୁ କେବଳ ଟେଷ୍ଟ ବିଶେଷଜ୍ଞ କରିବାକୁ ରାହାଣେ ଚେଷ୍ଟା କରୁଥିବା ପାଟିଲ କହିଛନ୍ତି।

ଯଦି ଆପଣ ଧିମା ବ୍ୟାଟିଂ କରି କ୍ରିଜ କବଜା କରି ନିଜର ଟେକ୍ନିକାଲକୁ ଠିକ୍ ବୋଲି  ଭାବୁଛନ୍ତି ଏବଂ ବିଫଳତାକୁ ଡରି ଏମିତି ଧିମା ବ୍ୟାଟିଂ କରୁଛନ୍ତି ତେବେ ତୁମେ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡକୁ ଡାକି ଦିଅନ୍ତୁ ! ସେ ତୁମ ପାଇଁ ରନ ଲାଗି ଦୌଡିବ।

ଏହି ପୂର୍ବତନ ଡାହାଣହାତୀ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଁ ରାହାଣେଙ୍କୁ ପ୍ରତ୍ୟେକ ବଲରେ ସଟ୍ ଖେଳିବାକୁ କହୁନାହିଁ। ମୁଁ ତାଙ୍କୁ ଦ୍ରୁତ ବ୍ୟାଟିଂ କରିବାକୁ କହୁନାହିଁ। ମାତ୍ର ଆପଣ ଯେବେ ରାହାଣେଙ୍କ ଟେଷ୍ଟ ରେକର୍ଡ ଦେଖିବେ ତେବେ ସଂପ୍ରତି କରୁଥିବା ବ୍ୟାଟିଂ କଦାପି ଗ୍ରହଣୀୟ ନୁହଁ। ଜଣେ ସାଧାରଣ ଖେଳାଳି ପରି ଯେପରି ମୁଁ ବିଦେଶ ମାଟିରେ ନିଜକୁ ଖାପ ଖୁଆଇ ଖେଳିଥିଲି, କିନ୍ତୁ ରାହାଣେ  ତ ଜଣେ ଚମ୍ପିଆନ ଖେଳାଳି।

   Related Posts