Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିପୁଳ ପରିମାଣର ବିଦେଶୀ ମଦ ଜବତ, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ଭୁଶୁଡିଯିବ ଘାଘରା ପୋଲ ! ବିପଦରେ ଶହଶହ ଯାତ୍ରୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୬ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ ନେଲା କରୋନା, ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୮୫୨୦କୁ ବୃଦ୍ଧି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଖସୁଛି ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୮୫୨୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୨୦୪୬୬୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଜଧାନୀରେ କରୋନା ବେଲଗାମ୍ : ଆଉ ୧୩ ଅଞ୍ଚଳ ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ୍ ଜୋନ୍
  • ||
  • ଚର୍ଚ୍ଚାରେ ବଡପୋଖରୀଆ ପଞ୍ଚାୟତ : ପ୍ରତିଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱିତା ହେଲାନି, ନିର୍ଦ୍ୱନ୍ଦ୍ୱରେ ଚୟନ ହେଲେ ସରପଞ୍ଚ ଏବଂ ଓ୍ୱାର୍ଡ ମେମ୍ବର
  • ||
  • ରବିବାରଠୁ ବଢିବ ବର୍ଷା, ଏହି ସବୁ ଜିଲ୍ଲାକୁ ୟେଲୋ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣିଂ
  • ||
  • ପରିବା ମାର୍କେଟରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ଜଳିଗଲା ସବୁ ଦୋକାନ
  • ||

ଦାନ୍ତରେ ତମାଖୁ ଦାଗ ଏବଂ ହଳଦିଆପଣକୁ ଦୂର କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି କି? ତେବେ କରନ୍ତୁ ଏହି ଘରୋଇ ଉପାୟ

4/10/2019 at 10:29 AM

ଦାନ୍ତ ଆମ ଶରୀରର ଏକ ଅତ୍ୟନ୍ତ ଗୁରୁତ୍ବପୂର୍ଣ୍ଣ ଅଙ୍ଗ। ଦାନ୍ତର କାମ ହେଉଛି ଖାଦ୍ୟକୁ କାଟିବା ଏବଂ ଚୋବାଇବା। ଏହା ବ୍ୟତୀତ ଆମ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ ଏବଂ ଉତ୍ତମ ବ୍ୟକ୍ତିତ୍ବ ପାଇଁ ଦାନ୍ତ ଧଳା ହେବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଆବଶ୍ୟକ ହୋଇଥାଏ। କିନ୍ତୁ ଆଜିକାଲି ଅଧିକାଂଶ ଲୋକେ ଗୁଟଖା ଏବଂ ତମାଖୁ ଖାଉଛନ୍ତି। ଏଗୁଡ଼ିକ ଖାଇବା ଦ୍ବାରା ଦାନ୍ତରେ ହଳଦିଆ ପରସ୍ତ ଚଢ଼ିଯାଉଛି ଏବଂ ଦାନ୍ତ ଅସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯାଉଛି। ଦାନ୍ତ ହଳଦିଆ ଏବଂ ଅସୁନ୍ଦର ଦେଖାଯିବା ଫଳରେ ସୌନ୍ଦର୍ଯ୍ୟ କମିଯାଉଛି। ଆଜି ଆମେ ଜାଣିବା ଦାନ୍ତର ହଳଦିଆପଣ ଏବଂ ତମାଖୁ ଦାଗ ସଫା କରିବାର ସହଜ ଏବଂ ଘରୋଇ ଉପାୟ ବିଷୟରେ।

ଏହି ଘରୋଇ ଉପାୟକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ପାଇଁ ବେକିଙ୍ଗ ସୋଡ଼ା ଅର୍ଥାତ୍ ଖାଇବା ସୋଡ଼ାର ଆବଶ୍ୟକତା ପଡ଼ିବ। ଏହା ସହଜରେ ସବୁ ଘରେ ମିଳିଯାଇଥାଏ।

ଏହି ଘରୋଇ ଉପାୟକୁ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବା ଅତ୍ୟନ୍ତ ସହଜ ହୋଇଥାଏ। ସର୍ବ ପ୍ରଥମେ ଟୁଥବ୍ରଶରେ ବେକିଙ୍ଗ ସୋଡ଼ା ଲଗାଇ ଦାନ୍ତ ଘଷନ୍ତୁ। ପ୍ରତିଦିନ ଏପରି କରିବା ଦ୍ବାରା ଦାନ୍ତରେ ଲାଗିଥିବା ତମାଖୁର କଳା-ହଳଦିଆ ଦାଗ ପୂରା ସଫା ହୋଇଯିବ। ଦାନ୍ତ ମଧ୍ୟ କ୍ଷୀର ଭଳି ସଫା ଏବଂ ଚିକଚିକ୍ ହୋଇଯିବ। ଏହି ଉପାୟ ଦ୍ବାରା ଦାନ୍ତରେ ଥିବା ପୋକ ମଧ୍ୟ ମରିଯିବ ଏବଂ ଦାନ୍ତ ସବୁବେଳେ ସୁସ୍ଥ ଏବଂ ମଜବୁତ ରହିବ।

   Related Posts