Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କାଦେଲା ଆଉ ଏକ ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||

କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍‌ରେ ରହିଲେ ଦିନକୁ ଦେବାକୁ ପଡିବ ୧୨୦ ଟଙ୍କା: ପଞ୍ଚାୟତ ଦାୟିତ୍ବରେ ଏହି ବାବୁଙ୍କ ନିୟମ ଏବେ ହାଟରେ ପଡି ଦାଣ୍ଡରେ ଗଡୁଛି, ଦେଖନ୍ତୁ

26/07/2020 at 7:45 PM

ଟାଙ୍ଗୀ୨୬/୭: ଟଙ୍କା ଦିଅ। ଯଲଦି ଦିଅ, ତା ପରେ ଯାଆ। ଇଆଡୁ-ସିଆଡୁ ଗପ ନାହିଁ। ଦିନକୁ ୧୨୦ ଟଙ୍କା ହିସାବରେ ଯେତେ ଦିନ ରହିଛ ଅର୍ଥାତ ୧୬ ଦିନକୁ ୧୯୨୦ ଟଙ୍କା ଦିଅ। ନହେଲେ ଅଢ଼େଇ ହଜାର, ନାଇଁ ୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେଇଦିଅ। ଏପରି କରି ଟଙ୍କା ମାଗୁଛନ୍ତି ଜଣେ ବାବୁ। ବାବୁ ଜଣଙ୍କ ହେଉଛନ୍ତି ଖୋର୍ଦ୍ଧା ଜିଲ୍ଲା ଚିଲିକା ବ୍ଲକ ଜରିପଡା ପଞ୍ଚାୟତ ଏକ୍ୟୁଜିକେଟିଭ୍ ଅଫିସର(ପିଏଇଓ) ଅଜୟ କୁମାର ରାୟଗୁରୁ। ଯେଉଁ ପ୍ରବାସୀ ଓଡିଆ ବିଦେଶରୁ ଆସିଛନ୍ତି। ସେମାନେ ଟଙ୍କା ଦେଲେ ଏହି କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ରହିବେ। ଟଙ୍କା ନ ଦେଲେ ସେମାନେ କୁଆଡ଼େ ସିଆଡ଼େ ମାନେ ଭୁବନେଶ୍ବର ହୋଇଥିବା କ୍ବାରେଣ୍ଟାଇନ୍ ସେଣ୍ଟରରେ ରହିବେ । ଏମିତି କହି ବାବୁ ଜଣଙ୍କ ପ୍ରବାସୀ ଓଡିଆଙ୍କୁ  ଟଙ୍କା ମାଗୁଛନ୍ତି। ବାରମ୍ବାର ପଚାରିଲେ ବାବୁ ଜଣଙ୍କ ଗରମ ମଧ୍ୟ ହୋଇଯାଉଛନ୍ତି। କହୁଛନ୍ତି, ଆଗରୁ କହିଛି, ପୁଣି ପଚାରୁଛ, ଟଙ୍କା ଦିଅ, ଏଠୁ ଶ୍ରୀଘ୍ର ଯାଅ।  ବଚରା ପ୍ରବାସୀ ୩ ହଜାର ଟଙ୍କା ଦେବା ପରେ ତାଙ୍କୁ ସେଠାରୁ ଛଡ଼ା ଯାଇଥିଲା। କ୍ୟାମେରା ଏହି ତମାମ ଘଟଣା ରେକର୍ଡିଂ ହେଉଥିବା ବାବୁ ଜଣଙ୍କ ଜାଗା ଛାଡ଼ି ପଳାଇଯାଇଥିଲେ। ଏହା ସହିତ ମଧ୍ୟ କହିଥିଲେ, ଏହା ହେଉଛନ୍ତି ସରକାରଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ ଅଛି। ଦେଖନ୍ତୁ ଏହି ଦୃଶ୍ୟ…

   Related Posts