Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିଜେଡିରେ ମିଶିବେ ପ୍ରଦୀପ ମାଝୀ, କହିଲେ ନବୀନଙ୍କ ହାତମୁଠା ଟାଣ କରିବି
  • ||
  • ଆଇଆଇଟି ଜମ୍ମୁର ନୂତନ ଗୃହ ଲୋକାର୍ପଣ କରିବେ ଗୃହମନ୍ତ୍ରୀ ଅମିତ ଶାହ, ଉପସ୍ଥିତ ରହିବେ କେନ୍ଦ୍ର ଶିକ୍ଷାମନ୍ତ୍ରୀ ଧର୍ମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରଧାନ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୪ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୭ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୧୫ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୫୬୧ ମୃତ
  • ||
  • ଚିଲିକାକୁ ଆସିଲେଣି ବିଦେଶୀ ପକ୍ଷୀ, ସୁରକ୍ଷା ପାଇଁ ବନ ବିଭାଗ ପ୍ରସ୍ତୁତ
  • ||
  • ଲକ୍ଷ୍ମୀପୁର ହିଂସାର ମୁଖ୍ୟ ଅଭିଯୁକ୍ତ ଆଶିଷ ମିଶ୍ରାଙ୍କୁ ଡେଙ୍ଗୁ, ଚିକିତ୍ସା ପାଇଁ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • କମୁଛି ତାପମାତ୍ରା, ଦାରିଙ୍ଗିବାଡିରେ ୧୧ ଡିଗ୍ରୀକୁ ଖସିଲା ପାରଦ
  • ||
  • ସୁପର ସଣ୍ଡେରେ ସୁପର ମୁକାବିଲା : ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ହାଇଭୋଲଟେଜ୍ ଫାଇଟ୍
  • ||

ମାଲିକ ହେବ ତ ଏମିତି, ଗୋଟିଏ ରାତିରେ କମ୍ପାନୀର ୫୦୦ କର୍ମଚାରୀଙ୍କୁ ବନାଇଲେ କୋଟିପତି

24/09/2021 at 10:22 AM

ଆମେରିକା ୨୪/୦୯ : ଆମେରିକୀୟ ଷ୍ଟକ୍ ଏକ୍ସଚେଞ୍ଜ ନାସଡାକ୍ ଉପରେ ଭାରତୀୟ କମ୍ପାନୀ ଫ୍ରେଶୱାର୍କ୍ସର ଏକ ଭଲ ତାଲିକାରେ ରହିଛି । ନାସଡାକରେ ତାଲିକାଭୁକ୍ତ ହେବା ପରେ କମ୍ପାନୀର ଶହ ଶହ କର୍ମଚାରୀ ରାତାରାତି କୋଟିପତି ହୋଇଛନ୍ତି । ସେଥିମଧ୍ୟରୁ ୭୦ ଜଣ କର୍ମଚାରୀ ୩୦ ବର୍ଷରୁ କମ୍ । ସଫ୍ଟୱେର୍ ତିଆରି କରୁଥିବା କମ୍ପାନୀର ଷ୍ଟକ୍ ମାର୍କେଟରେ ଥିବା ଚମତ୍କାର ତାଲିକାରୁ କମ୍ପାନୀ ୧ ବିଲିୟନ ଡଲାରରୁ ଅଧିକ ସଂଗ୍ରହ କରିଛି ।

ଯାହାର ମୂଲ୍ୟ ଭାରତୀୟ ମୁଦ୍ରାରେ ପ୍ରାୟ ୭୫୦୦ କୋଟି ଅଟେ । କମ୍ପାନୀର ପ୍ରତିଷ୍ଠାତା ଗିରିଶ ମଥ୍ରୁବୁଥମ୍ ତାମିଲନାଡୁର ତ୍ରିଚି ସହରରେ ୭୦୦ ବର୍ଗଫୁଟ ଗୋଡାଉନରେ ଏହି କମ୍ପାନୀ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ । କମ୍ପାନୀର ତାଲିକା ପରେ, ବର୍ତ୍ତମାନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କମ୍ପାନୀ ୧.୩ ବିଲିୟନ ଡଲାର ହାସଲ କରିଛି । ଏହି କାରଣରୁ, କମ୍ପାନୀର ୫୦୦ ରୁ ଅଧିକ କର୍ମଚାରୀ କୋଟିପତି ହୋଇଛନ୍ତି ।

ଏଥିମଧ୍ୟରୁ ୭୦ ଜଣ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ବୟସ ୩୦ ବର୍ଷରୁ କମ୍ ଏବଂ ଅନେକ ସେମାନଙ୍କ କଲେଜ ଅଧ୍ୟୟନ ସମାପ୍ତ ହେବାର କିଛି ସମୟ ପରେ କଲେଜରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ । ଚେନ୍ନାଇ ଏବଂ ଆମେରିକାର ସାନ ମିଟୋରେ କମ୍ପାନୀର କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଅଛି । କମ୍ପାନୀର ମାଲିକ ଗିରିଶ ରଜନୀକାନ୍ତଙ୍କର ଜଣେ ବଡ଼ ପ୍ରଶଂସକ । ତାଲିକା ଦିନ କମ୍ପାନୀ ମୂଳ ମୂଲ୍ୟଠାରୁ ୨୧ ପ୍ରତିଶତ ଅଧିକ ଖୋଲିଛି ।

ଏହି କାରଣରୁ କମ୍ପାନୀର ବଜାର କ୍ୟାପ୍ ୧୨.୩ ବିଲିୟନ ଡ଼ଲାରକୁ ବୃଦ୍ଧି ପାଇଥିଲା । ତାଙ୍କ କର୍ମଚାରୀମାନେ କମ୍ପାନୀର ୭୬ ପ୍ରତିଶତ ଅଂଶଧନ ଧାରଣ କରିଛନ୍ତି । ଅନେକ ଲୋକ କଲେଜରୁ ଡିଗ୍ରୀ ହାସଲ କରିବା ପରେ କିଛି ସମୟ ପୂର୍ବରୁ କମ୍ପାନୀରେ ଯୋଗ ଦେଇଥିଲେ ଏବଂ ସେମାନଙ୍କର ପରିଶ୍ରମ ଦ୍ୱାରା କମ୍ପାନୀର ସେୟାର ପାଇଥିଲେ । ତେଣୁ କମ୍ପାନୀର ଉଚ୍ଚ ତାଲିକା ସହିତ ଏହାର କର୍ମଚାରୀମାନେ ମଧ୍ୟ ବମ୍ପର ଉପକୃତ ହୋଇଥିଲେ ।

   Related Posts