Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ହେଲା ଲାଲସିଙ୍ଗି ପଞ୍ଚାୟତର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଧାନସଭା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହେବ RTPCR ଟେଷ୍ଟ : ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମହାନଦୀରେ କମିଛି ଜଳ ପ୍ରବାହ, ୫୧୬ ଚେକ୍ ଡ୍ୟାମ୍ କରିଛି ଛତିଶଗଡ : ଜଳସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତାକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ବିଜେପିର ଦାବି : ବ୍ୟାରିକେଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ପୋଲିସର ଲାଠିଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟରେ NIAର ୨ ଜଣିଆ ଟିମ୍, ମାଓ ନେତା ଦୁବାସୀ ଶଙ୍କରକୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଲୋଡିଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରସଙ୍ଗ : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ କହିଲେ- ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ବ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : କେନ୍ଦୁଆ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ଶନି ମନ୍ଦିରରୁ ଲୁଟ୍, ଦାନ ବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : ଛେଳି ଚୋରକୁ ଛେଚିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ, ପୋଲିସର ଜିମାଦେଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୁନ୍ନୁର ସେନା ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣା ନେଇ ବିଧାନସଭାରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଗତ : ଗୃହରେ ୧ ମିନିଟ୍ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା
  • ||

ପିଲାଙ୍କୁ ସ୍କୁଟି ଅଥବା ଗାଡି ଦେଉଥିଲେ ସାବଧାନ, ସାମାନ୍ୟ ଅବହେଳା ହୋଇପାରେ ବିପଦଜନକ

1/12/2019 at 5:08 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : କେବେ କେବେ ପିଲାଙ୍କ ଜିଦ୍ ଆଗରେ ପିତାମାତାଙ୍କୁ ବିବଶ ହେବାକୁ ପଡେ। ଏଥିଲାଗି ଅଭିଭାବକ ସେମାନଙ୍କ ସବୁ ଇଛା ପୂରଣ କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ ହୋଇଥାନ୍ତି।  ଏଥିରେ ବାପ ମା ସେମାନଙ୍କ ପିଲାଙ୍କ ବୟସ ହୋଇନଥିଲେ ବି ସ୍କୁଟି, ମୋଟରସାଇକେଲ ଆଦି କିଣି ଦେଉଥିବା ଦେଖାଯାଉଛି। ଏଣୁ ଆଜିକାଲି ଘର ଗୋଟାକେ ୨/୩ଟି ଲେଖାଏଁ ଗାଡି ହୋଇଗଲାଣି। ତେବେ ନିକଟରେ ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ଘଟିଥିବା ଏକ ଘଟଣା ଏ ନେଇ ଅଭିଭାବକଙ୍କୁ ଚିନ୍ତା କରିବାକୁ ବାଧ୍ୟ କରିଦେଇଛି।

ସ୍କୁଟରରେ ଯାଉଥିଲେ ୩ ପିଲା
ଘରେ ଗାଡି ଥିବାରୁ ପିଲା ଚଲାଇବାକୁବି ଆଗ୍ରହୀ ହୋଇଥାନ୍ତି । ହେଲେ ଆମେ କେବେ ସେମାନଙ୍କୁ ଏଥିରେ ବାଧା ଦେଇ ନଥାଉ। କାରଣ ଆମ ଭିତରେ ଗାଡି ଚଲେଇ ଶିଖିବ ବୋଲି ଥିବା ଭାବନା ଯୋଗୁ। ଅଭିଭାବକଙ୍କ ଖାସ ଏହି ଭାବନା ଯୋଗୁ ଦିଲ୍ଲୀ ଗେଟ୍ ନିକଟରେ ଘଟିଥିବା ଦୁର୍ଘଟଣା ୩ଟି ଛୋଟଛୋଟ କୋମଳମତି ବାଳକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଛି। ଗୋଟିଏ ସ୍କୁଟରରେ ହେଲମେଟ୍ ନ ପିନ୍ଧି ତୀବ୍ର ବେଗରେ ଯାଉଥିବା ୩ ଜଣ ବାଳକ ରାସ୍ତକଡ ଖୁଣ୍ଟରେ ପିଟି ହୋଇ ପ୍ରାଣ ହରାଇଛନ୍ତି।

୨୫ଫୁଟ ଦୂରକୁ ଛିଟକି ପଡିଥିଲା ସ୍କୁଟର
ଏହି ଦୁର୍ଘଟଣା କେତେ ଭୟଙ୍କର ଥିଲା ତାହା ଘଟଣା ସ୍ଥଳରୁ ହିଁ ଜଣା ପଡିଯାଉଥିଲା। ପିଲାମାନେ ଦ୍ରୁତ ବେଗରେ ଗାଡି ଚଳାଇ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଅସନ୍ତୁଳିତ ହୋଇ ରାସ୍ତାଖଡ ଖମ୍ବରେ ପିଟିହୋଇଯାଥିଲା। ପିଲା ୩ଟି ଖମ୍ବ ନିକଟରେ ପଡି ରାସ୍ତାରେ ଗଡୁଥିବା ବେଳେ ସ୍କୁଟରଟି ପ୍ରାୟ ୨୫ ଫୁଟ ଦୂରକୁ ଛିଟକି ଯାଇଥିଲା।

ଜାଣନ୍ତୁ ପୋଲିସ କ’ଣ ଦେଇଛି ସୂଚନା
ପିଲାମାନେ ସ୍କୁଟର ବିନା ହେଲମେଟ୍ ରେ ଚଳାଉଥିଲେ। ଖୁଣ୍ଟ ସହ ଧକ୍କା ଲାଗିବା ଯୋଗୁ ସେମାନଙ୍କ ମୁଣ୍ଡରେ ଆଘାତ ଲାଗିଥିଲା। ସ୍ଥାନୀୟ ଲୋକଙ୍କ ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ଉଦ୍ଧାର କରି ନିକଟସ୍ଥ ହସ୍ପିଟାଲକୁ ନେଇଥିଲା। ତେବେ ଡାକ୍ତର ସେମାନଙ୍କୁ ମୃତ ଘୋଷଣା କରିଥିଲେ। ନାବାଳକମାନଙ୍କର ସ୍କୁଟର ଚଳାଇବା ବୟସ ହୋଇନଥିଲା। ଏଣୁ ସେମାନଙ୍କର ଡ୍ରାଇଭିଂ ଲାଇସେନ୍ସ ବି ନଥିଲା ବୋଲି ପୁୋଲିସ ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି।

ତେବେ ଏହି ଖବର କେବଳ ସେହି ଅଭିଭାବକଙ୍କ ଲାଗି ଯେଉଁମାନେ ପିଲାଙ୍କ ଜିଦ ଆଗରେ ନଇଁ ଯାଉଛନ୍ତି। ତେବେ ପିଲାମାନଙ୍କୁ ସ୍କୁଟି, ସ୍କୁଟର ବା ସେହିଭଳି ଯାନବାହନ ଦେବା ଆଦୌ ଉଚିତ ନୁହେଁ। ଏହା ସତ୍ତ୍ୱେ ଯେଉଁମାନେ ଦେଉଛନ୍ତି ସେମାନେ କିନ୍ତୁପ୍ରଥମେ ନିଶ୍ଚିତ କରନ୍ତୁ ପିଲା ଗାଡି ଧରିବା ପୂର୍ବରୁ ଯେପରି ହେଲମେଟ୍ ପିନ୍ଧନ୍ତି।  
 

   Related Posts