Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସୋନପୁର : ପଡୋଶୀଙ୍କ ସହ କଥା କଟାକଟିରୁ ଫୁଟିଲା ଗୁଳି, ଜଣେ ମୃତ
  • ||
  • ଚଣ୍ଡିଖୋଲ : ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷର ସମାଧାନ ପାଇଁ ଯାଇଥିବା ପୋଲିସକୁ ବାନ୍ଧିଲେ ଏବଂ ୨ଟି ଜିପ୍ ଜାଳିଦେଲେ ଉତ୍ତ୍ୟକ୍ତ ଲୋକେ
  • ||
  • ବେଙ୍ଗଲ ବିଧାନସଭା ନିର୍ବାଚନ ପାଇଁ ପ୍ରାର୍ଥୀ ଘୋଷଣା କଲା କଂଗ୍ରେସ
  • ||
  • ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଏକ ଇନିଂସ୍‌ ଓ ୨୫ ରନ୍‌ରେ ହରାଇଲା ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ଅହମଦାବାଦ ଟେଷ୍ଟ ଜିତିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ଭାରତ ୩-୧ରେ ସିରିଜ୍‌ ବିଜୟୀ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ବିଜେଡିର ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ, ଦଳକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କଲେ ହେବିଓ୍ବେଟ୍ ନେତା ପ୍ରତାପ ଧଳ
  • ||
  • ମାଥିଲି : କୂଅରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମା’ ଓ ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀର ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ଗୋଡେଇ ଗୋଡେଇ ହାଣିଲେ, ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କୁ ଧରିଛି ପୋଲିସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲେ, ପ୍ରମାଣ ନଷ୍ଟ ପାଇଁ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ନାଳରେ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||

ଗୋଟିଏ ବି କରୋନା କେସ୍ ରହିଲେ ୟୁପିରେ ଖୋଲିବ ନାହିଁ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌: ଯୋଗୀ ସରକାର

6/04/2020 at 7:09 PM

ଲକ୍ଷ୍ନୌ ୦୬।୦୪: ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ କାରଣରୁ ଲାଗୁ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଏପ୍ରିଲ ୧୪ ପରେ ମଧ୍ୟ ଜାରି ରହିପାରେ। ଏହାର ସଙ୍କେତ ଖୋଦ୍ ରାଜ୍ୟ ସରକାରଙ୍କ ଅତିରିକ୍ତ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ(ଗୃହ) ଅବନିଶ ଅବସ୍ଥି ଦେଇଛନ୍ତି। ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଯଦି କରୋନା ଭାଇରସର ଗୋଟିଏ ବି ମାମଲା ରାଜ୍ୟରେ ରହିବ ତେବେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଖୋଲିବ ନାହିଁ। ଅନ୍ୟପଟେ ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ବୃଦ୍ଧି ଘଟି ୩୦୫ରେ ପହଞ୍ଚି ଯାଇଛି।

ଅବନିଶ ଅବସ୍ଥି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ରାଜ୍ୟରେ ମୋଟ୍ ୨୭ଟି ନୂତନ କେସ୍ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଏଥିରୁ ୨୧ ଜଣ ତବଲିଗି ଜମାତରୁ ଫେରିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୩୦୫ରେ ରହିଛି। ସେମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ୧୫୯ ରୋଗୀ ତବଲିଗି ଜମାତ ସହ ଜଡିତ ଅଛନ୍ତି।

ଏପ୍ରିଲ ୧୪ ପରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଖୋଲାଯିବା ବିଷୟରେ ଅବନିଶ ଅବସ୍ଥି କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଖୋଲିବା ଉପରେ ଏବେଠୁ କହିବା ତରବରିଆ ହେବ। ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଖୋଲିବାକୁ ଏବେ ମଧ୍ୟ ଆହୁରି ସମୟ ଲାଗିବ। ଏପ୍ରିଲ ୧୪ ପରେ ମଧ୍ୟ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଜାରି ହେବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଯଦି ରାଜ୍ୟରେ ଗୋଟିଏ ବି କରୋନା କେସ୍ ରହେ ତେବେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଖୋଲିବ ନାହିଁ। ଜୀବନ ପ୍ରଥମେ ବୋଲି ସେ କହିଛନ୍ତି।

ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ରୋକିବା ପ୍ରୟାସ କ୍ରମେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଯୋଗୀ ଆଦିତ୍ୟନାଥ ରବିବାର ରାଜ୍ୟର ସମସ୍ତ ଧର୍ମଗୁରୁଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା କରିଥିଲେ। ଏହି ସମୟରେ ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଆଲୋଚନା ବେଳେ ଧର୍ମଗୁରୁଙ୍କୁ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଏବେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଖୋଲିବା ଠିକ୍ ନୁହଁ।

   Related Posts