ori homes
previous arrow
next arrow

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି ପବିତ୍ର ଶ୍ରୀକ୍ଷେତ୍ର ଭଉଁରୀ : ଅଖ ଚକ ଡେରା ନୀତି ସଂପନ୍ନ
  • ||
  • କୁତବ ମୀନାର ପରିସରରେ ଖନନ ସହ ଆଇକନୋଗ୍ରାଫି କରିବାକୁ ଏଏସ୍‌ଆଇକୁ ସଂସ୍କୃତି ମନ୍ତ୍ରାଳୟର ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ସ୍ୱିଜରଲାଣ୍ଡରେ ବିଶ୍ୱ ଅର୍ଥନୈତିକ ମଞ୍ଚର ବାର୍ଷିକ ସମ୍ମିଳନୀ : ମହାମାରୀରୁ ମୁକ୍ତି ପାଇଁ ବାଟ ବାହାର କରିବେ ବିଶ୍ୱନେତା
  • ||
  • ମ୍ୟାଚ୍ ପୂର୍ବରୁ ରନ୍ ଅପ୍ ଯାଞ୍ଚ କଲେ ଅର୍ଜୁନ ତେନ୍ଦୁଲକର : କିନ୍ତୁ ଚୂଡାନ୍ତ ଏକାଦଶରେ ମିଳିଲାନି ଏଣ୍ଟ୍ରି
  • ||

ଯଦି ଆପଣ ବି ଗୁଗୁଲରେ ସର୍ଚ୍ଚ କରୁଛନ୍ତି କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ର ଚିକିତ୍ସା, ତେବେ ହୋଇଯାଆନ୍ତୁ ସାବଧାନ

21/04/2020 at 5:02 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧।୪: ଆଜିକାଲି ଯଦି କୌଣସି ସୂଚନା ବିଷୟରେ ମନରେ କୌଣସି ସନ୍ଦେହ ଥାଏ, ତେବେ ଲୋକମାନେ ଗୁଗୁଲକୁ ଆସି ଏହାକୁ ସର୍ଚ୍ଚ କରନ୍ତି । ଏବେ ପରିସ୍ଥିତି ଏପରି ହୋଇଛି ଯେ ବର୍ତ୍ତମାନ ଲୋକମାନେ ଗୁଗୁଲରେ କରୋନା ଭାଇରସର ଚିକିତ୍ସା ସର୍ଚ୍ଚ ଆରମ୍ଭ କରିଛନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ସବୁକିଛି ପାଇଁ ଗୁଗୁଲ ଉପରେ ନିର୍ଭରଶୀଳତା ମଧ୍ୟ ଆପଣଙ୍କ ପାଇଁ ସାଂଘାତିକ ହୋଇପାରେ । କେତେକ ରିପୋର୍ଟରୁ ଜଣାପଡିଛି ଯେ, ଗୁଗୁଲରେ ଚିକିତ୍ସା ସର୍ଚ୍ଚ କରିବା ହେତୁ ଲୋକଙ୍କ ରୋଗ ପୂର୍ବ ଅପେକ୍ଷା ଅଧିକ ଜଟିଳ ହୋଇଇଯାଇଛି ।

କରୋନା ଭାଇରସ୍ ସଂକ୍ରମଣ ବର୍ତ୍ତମାନ ସମଗ୍ର ବିଶ୍ବରେ ବ୍ୟାପିଛି । ଏହି ସମୟ ମଧ୍ୟରେ ଅନେକ ଲୋକ ପରୀକ୍ଷା ନକରି ଗୁଗୁଲରେ ନିଜେ କରୋନା ଭାଇରସର ଚିକିତ୍ସା ଖୋଜୁଛନ୍ତି । ଗୁଗୁଲରେ ଆପଣ ଅନେକ ଲିଙ୍କ୍ ପାଇବେ ଯାହା ଗୋ-ମୂତ୍ର, କ୍ଲୋରୋକ୍ବିନ୍, କୋଲଏଡାଲ୍ ରୂପା, ଭିଟାମିନ୍ ଏବଂ ଚା ଦ୍ବାରା କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ଲାଭ କରିବାକୁ ଦାବି କରୁଛନ୍ତି । ଏହାସହ କିଛି ଫାର୍ମା କମ୍ପାନୀଗୁଡିକ ମଧ୍ୟ ନକଲି ହୋମ୍ ଟେଷ୍ଟ କିଟ୍ ଅନଲାଇନରେ ବିକ୍ରି କରୁଛନ୍ତି । ଯାହା ଦ୍ବାରା ସେମାନେ ଲାଭବାନ୍ ହେଉଛନ୍ତି ।

ପ୍ରକୃତରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ପାଇଁ କୌଣସି ଔଷଧ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ପ୍ରସ୍ତୁତ ହୋଇନାହିଁ । ଗୁଗୁଲରେ ଏହିପରି ସୂଚନା ଏବଂ ଲିଙ୍କ୍ ଦ୍ବାରା ସ୍ବାସ୍ଥ୍ୟ ବିଶେଷଜ୍ଞମାନେ ମଧ୍ୟ ଚିନ୍ତିତ ଅଛନ୍ତି । ସେଥିପାଇଁ ଗୁଜବ ଏବଂ ନକଲି ଔଷଧଠାରୁ ଦୂରରେ ରହିବାକୁ ପରାମର୍ଶ ଦିଆଯାଇଛି । ଗୁଗୁଲରେ କରୋନା ଭାଇରସ୍ ଏବଂ ଅନ୍ୟ କୌଣସି ରୋଗର ଚିକିତ୍ସା ଖୋଜନ୍ତୁ ନାହିଁ ।

   Related Posts