Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦିଲ୍ଲୀକୁ ମାତ୍‌ ଦେଲା ରାଜସ୍ଥାନ
  • ||
  • ପିସିସି ସଭାପତି ନିରଞ୍ଜନ ପଟ୍ଟନାୟକ ଅସୁସ୍ଥ
  • ||
  • କାଳିଠୁ କୋଣାର୍କ ମନ୍ଦିର ବନ୍ଦ
  • ||
  • ଗ୍ୟାଙ୍ଗଷ୍ଚର ହାଇଦର ଗିରଫ ।। ତେଲେଙ୍ଗାନାରୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ ।। ପୋଲିସ କମିଶନର ସୌମେନ୍ଦ୍ର ପ୍ରିୟଦର୍ଶୀଙ୍କ ସୂଚନା ।। ଏପ୍ରିଲ ୧୦ରେ କଟକ ଏସସିବି ମେଡିକାଲ କଲେଜ ହସ୍ପିଟାଲରୁ ହୋଇଯାଇଥିଲା ଫେରାର
  • ||
  • ଅନ୍ୟ ରାଜ୍ୟକୁ ବସ ସେବା ବନ୍ଦ, ୫୦ ପ୍ରତିଶତ କର୍ମଚାରୀରେ ଚାଲିବ ସରକାରୀ ଅଫିସ, କୋଚିଂ ସେଣ୍ଟରରେ ଅଫ୍‌ଲାଇନ୍‌ କ୍ଲାସ୍‌ ମନା । ବିବାହ ପାଇଁ ସର୍ବାଧିକ ୫୦ ଜଣ ଏବଂ ଅନ୍ତିମ ସଂସ୍କାର ପାଇଁ ଅତିବେଶୀରେ ୨୦ ଜଣଙ୍କୁ ଅନୁମତି
  • ||
  • ବାକି ୨୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ କାଲିଠୁ ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ
  • ||
  • ଛତିଶଗଡ଼ ସୀମାନ୍ତ ୧୦ ଜିଲ୍ଲାର ସହରାଞ୍ଚଳରେ ବଦଳିଲା ନାଇଟ୍‌ କର୍ଫ୍ୟୁ ସମୟ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଫେରିଲା କୋଭିଡ୍‌ କଟକଣା
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ୍‌ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷଣ ଦାୟିତ୍ୱ
  • ||
  • ୨୧ ଆଇଏଏସ୍‌ଙ୍କୁ କୋଭିଡ ପର୍ଯ୍ୟବେକ୍ଷକ ଦାୟିତ୍ବ
  • ||

ମଞ୍ଚେଷ୍ଟରରେ ୨ ଦିନ ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା, ଯଦି ଇଣ୍ଡିଆ-ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ମ୍ୟାଚ୍ ବାତିଲ ବି ହୁଏ ତେବେ ସିଧା ଫାଇନାଲ ଖେଳିବ ଭାରତ

8/07/2019 at 9:35 PM

ଆଇସିସି ୱାର୍ଲଡ କପ୍ ର ପ୍ରଥମ ସେମିଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ ମଙ୍ଗଳବାର ମଞ୍ଚେଷ୍ଟରର ଓଲ୍ଡ ଟ୍ରେଫର୍ଡ ଗ୍ରାଉଣ୍ଡରେ ସ୍ଥିରିକୃତ ହୋଇଛି। ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଭାରତକୁ ଭେଟିବ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ। ତେବେ ଆକ୍ୟୁୱେଦର ଡଟ୍ କମ୍ ଅନୁସାରେ ମ୍ୟାଚ୍ ଦିନ ମଞ୍ଚେଷ୍ଟରରେ ବର୍ଷାର ୬୦ ପ୍ରତିଶତ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି। ଏଣୁ ଗତ ଇଣ୍ଡିଆ-ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଲିଗ୍ ମ୍ୟାଚ୍ ଭଳି ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ମଧ୍ୟ ରଦ୍ଦ ହେବାର ଏବେ ଆଶଙ୍କା କରାଗଲାଣି।ଏହା ସତ୍ତ୍ବେ ଭାରତ ଫାଇନାଲକୁ ଉନ୍ନିତ ହେବ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା କିପରି ।

ଯଦି ମଙ୍ଗଳବାର ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ମ୍ୟାଚ୍ ବାଧିତ ହୁଏ ତେବେ ଏହା ବୁଧବାରକୁ ଟଳିବ ।ହେଲେ ପାଣିପାଗ ୱେବ୍ ସାଇଟ୍ ଅନୁସାରେ ସେଦିନ ବି ବର୍ଷାର ୬୫ପ୍ରତିଶତ ଆଶଙ୍କା  ରହିଛି। ଏଥିପାଇଁ  ଯଦି ଟସ୍  ପଡି ନପାରେ ଓ  ମ୍ୟାଚ୍ ବାତିଲ ହୁଏ ତେବେ ସର୍ବାଧିକ ପଏଣ୍ଟ ଅନୁସାରେ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ଫାଇନାଲକୁ ଉନ୍ନିତ ହେବ।

ଆକ୍ୟୁୱେଦର ଡଟ୍ କମ୍ ମୁତାବକ ମଞ୍ଚେଷ୍ଟରରେ ଆଗାମୀ ଦୁଇ ଦିନ ବର୍ଷା ଆଶଙ୍କା ରହିଛି। ୯ ଓ ୧୦ ଜୁଲାଇ ଦିନ ତମାମ ବାଦଲ ଘୋଡେଇ ହୋଇ ରହିବା ସହ ମଝିରେ ମଝିରେ ଝିପିଝିପି ବର୍ଷା ବି ହୋଇ ପାରେ। ଇଂଲଣ୍ଡ ୱେଲସ୍ ରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ୱାର୍ଲଡ କପ୍ ପାଇଁ ସ୍ଥାନୀୟ ସମୟାନୁସାରେ ସକାଳ ୧୦ଟାରେ ଟସ୍ ହେବ। ଯାହା ଭାରତୀୟ ସମୟରେ  ଅପରାହ୍ନ ସଢେ ୨ଟା  ବାଜିଥିବ। ମଙ୍ଗଳବାର ସେହି ସମୟରେ ବର୍ଷା ହେବାର ୪୦ ପ୍ରତିଶତ ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି। ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ଯଦି ମ୍ୟାଚ୍ ପରଦିନ ଅର୍ଥାତ ଜୁଲାଇ ୧୦କୁ ଟଳିଲା ତେବେ ବୁଧବାର ସେତିକି ବେଳେ  ବର୍ଷା ହେବାର ୪୭ ପ୍ରତିଶତ ଆଶଙ୍କା କରାଯାଉଛି। ଏଣୁ ଟସ୍ ରେ ବିଳମ୍ବ ହୋଇ ପାରେ।

ସେହିପରି ଯଦି ଖେଳ ଆରମ୍ଭ ହୋଇ ଯାଇଛି ଓ ବର୍ଷା ହେଲା ତେବେ କଣ ହେବ। ଏ କ୍ଷେତ୍ରରେ ଯଦି ବର୍ଷା ଯୋଗୁ ସେଦିନ ଖେଳ ହୋଇ ନ ପାରିଲା ତେବେ ପୂର୍ବ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ଅନୁସାରେ ସଂରକ୍ଷିତ ଦିନ ଖେଳାଯିବ। ତେବେ ରିଜର୍ଭ ଡେର ଖେଳ ସେଇଠୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଯେଉଁଠି ପୂର୍ବଦିନ ଅଟକିଥିଲା। ଅର୍ଥାତ ମ୍ୟାଚ୍ ଦିନ ମାନେ ମଙ୍ଗଳବାର ଭାରତ ୧୦ ଓଭର ଖେଳିବା ପରେ ବର୍ଷା ହୋଇଗଲା ଓ ପରେ ଖେଳି ହେଲାନି ତେବେ ବୁଧବାର ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ୧୧ ଓଭରରୁ ଖେଳ ଆରମ୍ଭ କରିବ। ଯଦି ସେମିଫାଇନାଲ ଅଥବା ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ ଟାଇ ହେଲା ତ ସେଥି ପାଇଁ ସୁପର ଓଭର ଖେଳାଯିବ।

   Related Posts