Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭଞ୍ଜନଗର : ମାଇକ୍ରୋ କଣ୍ଟେନମେଣ୍ଟ ଜୋନ୍ ହେଲା ଲାଲସିଙ୍ଗି ପଞ୍ଚାୟତର କିଛି ଅଞ୍ଚଳ, କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍ ଚିହ୍ନଟ ପରେ ପଦକ୍ଷେପ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଧାନସଭା ପରେ ସମସ୍ତଙ୍କର ହେବ RTPCR ଟେଷ୍ଟ : ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମହାନଦୀରେ କମିଛି ଜଳ ପ୍ରବାହ, ୫୧୬ ଚେକ୍ ଡ୍ୟାମ୍ କରିଛି ଛତିଶଗଡ : ଜଳସମ୍ପଦ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତାକୁ ନ୍ୟାୟ ଦେବାକୁ ବିଜେପିର ଦାବି : ବ୍ୟାରିକେଟ୍ ଭାଙ୍ଗି ବିଧାନସଭା ଘେରାଉ ଉଦ୍ୟମ ବେଳେ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି, ପୋଲିସର ଲାଠିଚାର୍ଜ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଜୟପୁର ଏସଡିଜେଏମ୍ କୋର୍ଟରେ NIAର ୨ ଜଣିଆ ଟିମ୍, ମାଓ ନେତା ଦୁବାସୀ ଶଙ୍କରକୁ ପଚରାଉଚରା ପାଇଁ ଲୋଡିଲେ ଅନୁମତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବିଜେଡି ଓ ବିଜେପି ବିକ୍ଷୋଭ ପ୍ରସଙ୍ଗ : କଂଗ୍ରେସ ବିଧାୟକ ମହମ୍ମଦ ମୋକିମ କହିଲେ- ଗୋଟିଏ ମୁଦ୍ରାର ଦୁଇ ପାର୍ଶ୍ବ
  • ||
  • ଟାଙ୍ଗୀ : କେନ୍ଦୁଆ ଜଙ୍ଗଲରୁ ମିଳିଲା ଅଜଣା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ମୃତ୍ୟୁର କାରଣ ଅସ୍ପଷ୍ଟ
  • ||
  • ବଡବିଲ : ଶନି ମନ୍ଦିରରୁ ଲୁଟ୍, ଦାନ ବାକ୍ସ ଉଠାଇନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ନିଶ୍ଚିନ୍ତକୋଇଲି : ଛେଳି ଚୋରକୁ ଛେଚିଲେ ଗାଁ ଲୋକେ, ପୋଲିସର ଜିମାଦେଲେ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : କୁନ୍ନୁର ସେନା ହେଲିକପ୍ଟର ଦୁର୍ଘଟଣା ନେଇ ବିଧାନସଭାରେ ଶୋକ ପ୍ରସ୍ତାବ ଆଗତ : ଗୃହରେ ୧ ମିନିଟ୍ ନୀରବ ପ୍ରାର୍ଥନା
  • ||

ଆଉ ଦେଶପାଇଁ ଖେଳୁନାହାଁନ୍ତି ଖେଳାଳୀ, ସେମାନଙ୍କ ଟାର୍ଗେଟରେ IPL: ଏମିତି କାହିଁକି କହିଲେ ଭେଟେରାନ୍ ଅଲରାଉଣ୍ଡର

8/11/2021 at 2:32 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୮/୧୧: ବିଶ୍ୱକପ ଦୌଡରୁ ଭାରତୀୟ ଦଳ ଆଉଟ ହେବା ପରେ ସବୁଠି ଆରମ୍ଭ ହୋଇଛି ଆରୋପ ପ୍ରତ୍ୟାରୋପର କଥା । କ୍ରିକେଟ କିମ୍ବଦନ୍ତୀ ଅଲରାଉଣ୍ଡର ତଥା ପୂର୍ବତନ ବିଶ୍ୱକପ ବିଜେତା କପିଲ ଦେବ ଅନୁଭବ ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳିଙ୍କୁ ନେି ଏମିତି କିଛି କହିଛନ୍ତି । ଯାହା ଶୁଣିଲେ ଆପଣ ବି ତାଜୁବ ହୋଇଯିବେ । ସେ ବୋର୍ଡ ଅଫ୍ କଣ୍ଟ୍ରୋଲ୍ ଫର୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଇନ୍ ଇଣ୍ଡିଆ (ବିସିସିଆଇ) ଏବଂ ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ତୁରନ୍ତ ପରବର୍ତ୍ତୀ ବିଶ୍ୱକପ୍ ପାଇଁ ଯୋଜନା କରିବା ଉଚିତ୍ ।

ପରବର୍ତ୍ତୀ ଟି -20 ବିଶ୍ୱକପ ୨୦୨୨ ମସିହାରେ ଖେଳାଯିବ । ଏହି ବିଶ୍ୱକପ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ଆୟୋଜିତ ହେବ । ଭାରତ ଚଳିତ ବର୍ଷ ନକ୍ଆଉଟ୍ ପାଇଁ ଯୋଗ୍ୟତା ଅର୍ଜନ କରିପାରି ନାହିଁ ଭାରତ । ତେବେ କପିଳ ଦେବ ଏହାର କିଛି କାରଣ ଦର୍ଶାଇଛନ୍ତି । କପିଲ ଦେବ କହିଛନ୍ତି, “ଭବିଷ୍ୟତକୁ ଦେଖିବାର ସମୟ ଆସିଛି । ତୁମେ ତୁରନ୍ତ ଯୋଜନା ଆରମ୍ଭ କରିବା ଉଚିତ୍ ।

ଏହା ନୁହେଁ ଯେ ବିଶ୍ୱକପ ଶେଷ ହେବା ପରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ପୁରା କ୍ରିକେଟ୍ ମଧ୍ୟ ଶେଷ ହୋଇଛି । ଏଠାରୁ ଯିବା ପରେ ଆଉ ଏକ ଯୋଜନା ପ୍ରସ୍ତୁତ କର । ମୁଁ ଭାବୁଛି ଆଇପିଏଲ୍ ଏବଂ ବିଶ୍ୱକପ୍ ମଧ୍ୟରେ କିଛି ପାର୍ଥକ୍ୟ ରହିବା ଉଚିତ୍ । କିନ୍ତୁ ଏହା ନିଶ୍ଚିତ ଯେ ଆଜି ଆମର ଖେଳାଳିଙ୍କ ପାଖରେ ଅନେକ ଏକ୍ସପୋଜର୍ ଅଛି କିନ୍ତୁ ସେମାନେ ଏଥିରୁ ଅଧିକ ଉପଯୋଗ କରୁନାହାଁନ୍ତି ।

କପିଲ ଦେବ ଆହୁରି ମଧ୍ୟ କହିଛନ୍ତି ଯେ କିଛି କ୍ରିକେଟର ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟର ଲିଗ୍ (ଆଇପିଏଲ) ଖେଳିବାକୁ ପସନ୍ଦ କରନ୍ତି । ପ୍ରଥମେ ଦେଶର ପ୍ରତିନିଧିତ୍ୱ କରିବାକୁ ଗୁରୁତ୍ୱ ଦିଅନ୍ତି ନାହିଁ । ସେ ସ୍ପଷ୍ଟ କରିଛନ୍ତି ଯେ ବିସିସିଆଇ ଏହାକୁ ଦେଖିବା ଆବଶ୍ୟକ । କପିଲ କିନ୍ତୁ ଜୋର ଦେଇଛନ୍ତି ଯେ ସେ କ୍ରିକେଟରଙ୍କ ଫ୍ରାଞ୍ଚାଇଜ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳିବା ଧାରଣା ବିରୁଦ୍ଧରେ ନୁହଁନ୍ତି । କିନ୍ତୁ ଆଦେଶ ଅନ୍ୟ ଉପାୟରେ ହେବା ଉଚିତ୍।

   Related Posts