Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||
  • ସାଲେପୁର : ଟ୍ରକକୁ ଧକ୍କାଦେଲା ଆଉ ଏକ ଟ୍ରକ, ଜଣେ ମୃତ
  • ||

ବିଶ୍ୱକପ୍ ସେମିରେ ପୁଣି ପାକ୍ କୁ ଭେଟିପାରେ ଭାରତ, ତେବେ ଇଂଲଣ୍ଡର ହାର ଉପରେ ଅଟିକିଛି ସମିକରଣ

3/07/2019 at 6:30 PM

ମଞ୍ଚେଷ୍ଟର: ବିଶ୍ୱକପ୍ ସେମିଫାଇନାଲରେ ପୁଣି ଭାରତ ଓ ପାକ୍ ମଧ୍ୟରେ ହୋଇପାରେ ମୁକାବିଲା । ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲ ଆକଳନରେ ଏହି ପୂର୍ବାନୁମାନ କରାଯାଉଛି। କାରଣ ଭାରତ ଏବେ ୧୩ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଟେବୁଲର ଦ୍ୱିତୀୟ ସ୍ଥାନରେଥିବା ବେଳେ ୯ ପଏଣ୍ଟ ସହ ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ପାକ୍। ତେବେ ଏହି ମହା ସଂଯୋଗ ସୃଷ୍ଟି ହେବ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ବନାମ ଇଂଲଣ୍ଡ ମ୍ୟାଚ୍ ଫଳାଫଳରୁ। ଯଦି ନ୍ୟୁଜି ଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଠାରୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ପରାସ୍ତ ହୁଏ ତେବେ ଭାରତ ଓ ପାକ୍ ସେମିରେ ପୁଣି ମୁହାଁ ମୁହିଁ ହୋଇ ପାରିବେ।

ତେବେ ବିଶ୍ୱକପ୍ ସେମିଫାଇନାଲ ପ୍ରସ୍ତୁତି ଏବେ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଗଲାଣି। ପ୍ରଥମ ସେମିଫାଇନାଲ ଜୁଲାଇ ୯ ତାରିଖ ଦିନ ମଞ୍ଚେଷ୍ଟରରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବାକୁ ଥିବା ବେଳେ ଗ୍ରୁପ ଷ୍ଟେଜ୍ ର ଶିର୍ଷରେ ଥିବା ଟିମ ସହ ୪ ନମ୍ବରରେ ଥିବା ଟିମ୍ ସହ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ହେବ। ସେହିପରି ଦ୍ୱିତୀୟ ସେମିଫାଇନାଲ ବର୍ମିଂହମରେ ଜୁଲାଇ ୧୧ରେ ହେବ ବୋଲି ଜଣାପଡିଛି। ଏଥିରେ ଗ୍ରୁପଷ୍ଟେଜର ଦ୍ୱିତୀୟ ଓ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ଟିମ୍ ମଧ୍ୟରେ ଏହି ମ୍ୟାଚ୍ ହେବ।

ଜୁଲାଇ ୬ ତାରିଖ ଦିନ ଭାରତ ବନାମ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ମ୍ୟାଚ୍ ଅନୁଷ୍ଠିତ ହେବ। ଏଥିରେ ଯଦି ଶ୍ରୀଲଙ୍କା ପରାସ୍ତହୁଏ ତେବେ ଭାରତ ୧୫ ପଏଣ୍ଟ ପାଇବ। ସେହିପରି ଯଦି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଯଦି ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାଠାରୁ ହାରେ ତେବେ ଭାରତ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲର ଶିର୍ଷକୁ ଯିବ। ନଚେତ  ୧୬ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଟେବୁଲର ଶିର୍ଷରେ ରହିବ।

ତେବେ ପାକ୍ କୁ ସେମିରେ ଖେଳିବାକୁ ହେଲେ ଚୂଡାନ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ବାଂଲାଦେଶକୁ ପରାସ୍ତ କରିବାକୁ ହେବ। ନଚେତ ଯଦି ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଠାରୁ ଇଂଲଣ୍ଡ ହାରେ ତେବେ  ପାକ୍ କୁ ସେମିରେ ସୁଯୋଗ ମିଳିବ। ତେବେ ପଏଣ୍ଟ ଟେବୁଲରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଏବେ ୧ ଓ ଭାରତ ଦ୍ବିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି। ଏଣୁ ଭାରତ ଅତି ବେଶିରେ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନକୁ ଖସି ପାରେ କିନ୍ତୁ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସହ ସେମିରେ ଦେଖା ନ ହେବା ଏକପ୍ରକାର ନିଶ୍ଚିତ।  

   Related Posts