Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନଙ୍କ ପରେ ବିଫଳ ହେଲେ ଆରସିବି ବୋଲର, ‘କର ବା ମର’ ମ୍ୟାଚରେ ୫ ଓ୍ୱିକେଟରେ ଜିତିଲା ହାଇଦ୍ରାବାଦ
  • ||
  • ଗହଣା ଦୋକାନରୁ ଚୋରି, ଛାତ କଣା କରି ଲୁଟିନେଲେ ୨ କିଲୋର ସୁନା ଅଳଙ୍କାର
  • ||
  • ସାରୁଅ ଜମି କେଳେଙ୍କାରୀ : ଓଡିଶା ଇନଫ୍ରାଟେକ୍‌ର ଦୁଇ କର୍ମଚାରୀ ଗିରଫ, ଶ୍ରମିକଙ୍କୁ ଧମକ ଅଭିଯୋଗରେ ବାନ୍ଧିଲା ବାଘମାରୀ ପୋଲିସ
  • ||
  • IPL 2020: ବୁମରା ଓ ବୋଲ୍ଟଙ୍କ ଶାଣିତ ବୋଲିଂ ପରେ ଇଶାନଙ୍କ ଅର୍ଦ୍ଧଶତକ, ୯ ଓ୍ଵିକେଟ୍‌ରେ ଜିତିଲା ମୁମ୍ବାଇ ଇଣ୍ଡିଆନ୍ସ, ଦିଲ୍ଲୀର କ୍ରମାଗତ ଚତୁର୍ଥ ପରାଜୟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ଆସିଲା ଅନଲକ୍ ୬.୦ ଗାଇଡ଼ଲାଇନ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୨ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ୧୪୭୦ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ୧୬ତାରିଖରେ ଖୋଲିବ ସ୍କୁଲ, ନବମରୁ ଦ୍ୱାଦଶ ଶ୍ରେଣୀ ଯାଏଁ ପିଲା ପଢିବାକୁ ଆସିବେ
  • ||
  • ଝରକା ତାଡ଼ି ବ୍ୟାଙ୍କରୁ ଲୁଟ୍ ! ପୋଲିସର ତଦନ୍ତ ଜାରି
  • ||
  • ଭୟଙ୍କର ଭୂକମ୍ପରେ ଥରିଲା ତୁର୍କୀ ଓ ଗ୍ରୀସ : ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା ୧୭କୁ ବୃଦ୍ଧି, ୭ ଶହରୁ ଅଧିକ ଆହତ
  • ||

ଦେଶରେ କରୋନାସ୍ଥିତି ଭୟଙ୍କର ହେଲେ ରଦ୍ଦ ହେବ IPL: ବିସିସିଆଇ

9/03/2020 at 12:27 PM

ମୁମ୍ବାଇ ୯।୩:  କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ସାରା ବିଶ୍ୱକୁ ପ୍ରଭାବିତ କରିଛି। ଏଥିଲାଗି ବିଭିନ୍ନ ଦେଶରେ ପ୍ରସ୍ତାବିତ କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ବାତିଲ ହେଉଛି। ଏଥିରେ ବିସିସିଆଇଙ୍କ ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଏଥର ଇଣ୍ଡିଆନ ପ୍ରିମିୟମ ଲିଗ୍( ଆଇପିଏଲ) ବାତିଲ ହୋଇପାରେ। ଚଳିତ ଆଇପିଏଲର ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ଗତଥରର ଚାମ୍ପିୟନ ମୁମ୍ବାଇ ଓ ଚେନ୍ନାଇ ମଧ୍ୟରେ ହେବାର ଅଛି। ଯଦି ଦେଶରେ କରୋନା ଯୋଗୁ ଉପୁଜିଥିବା ପରିସ୍ଥିତିରେ ସୁଧାର ନ ଆସେ ତେବେ ଆଇପିଏଲ ବାତିଲ କରିବାକୁ ବିସସିଆଇ ବାଧ୍ୟ ହେବେ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି।

ଆଇପିଏଲ ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍ ମାର୍ଚ୍ଚ ୨୯ ତାରିଖରେ ଖେଳାଯିବ। ଏହି ସମୟରେ ଦେଶର ସାଧାରଣ ତାପମାତ୍ରା ପ୍ରାୟ ୨୪ରୁ ୨୫ ଡିଗ୍ରି ସେଲସିୟସରେ ପହଞ୍ଚିଥାଏ। ତାପମାତ୍ରା ବୃଦ୍ଧି ଯୋଗୁ କରୋନା ପ୍ରଭାବ ହୁଏତ ହ୍ରାସ ହୋଇପାରେ। ଏଣୁ କରୋନାକୁ ନେଇ ଏବେଠାରୁ ଆଇପିଏଲ ରଦ୍ଦ ହେବ କି ନା ସେ ନେଇ ସ୍ପଷ୍ଟ ଭାବେ କିଛି କୁହାଯାଇପାରିବ ନାହିଁ ବୋଲି ବିସିସିଆଇ କହିଛନ୍ତି। ତେବେ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଯୋଗୁ ଉପୁଜିଥିବା ପରିସ୍ଥିତି ଉପରେ ବିସିସିଆଇ ତୀକ୍ଷ୍ମ ନଜର ରଖିଥିବା କହିଛନ୍ତି।

ସେହିପରି ଆଇପିଏଲ ଆୟୋଜନ ଆଗକୁ ଘୁଞ୍ଚାଇବା ସମ୍ପର୍କରେ ବିସିସିଆଇଙ୍କ ସୂତ୍ରରୁ ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଆଇପିଏଲ ତାରିଖ ଆଗକୁ ଅଥବା ପଛକୁ କରିବା ସମ୍ଭବ ନୁହେଁ। କାରଣ କ୍ରିକେଟର ଇଣ୍ଟରନ୍ୟାସନାଲ କ୍ୟାଲେଣ୍ଡରକୁ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଯାଇ ପାରିବ ନାହିଁ। ଏଣୁ ଦେଶରେ କରୋନାସ୍ଥିତି ଯଦି ଭୟଙ୍କର ହେଲା ତେବା ଆଇପିଏଲ ରଦ୍ଦ ହେବା ନିଶ୍ଚିତ ବୋଲି ବିସିସିଆଇ ସୂତ୍ରରୁ ସୂଚନା ମିଳିଛି।

   Related Posts