Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଚିନ୍ତା ଘାରୁଛି କରୋନା ମୃତ୍ୟୁ, ସେପଟେ ଆଜି ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ଆଉ ୯୧୩ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଚାଷୀଙ୍କୁ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କ ସହାୟତା ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ଟ୍ୱିଟ୍: ଲେଖିଲେ, ଗତ ୬ ବର୍ଷରେ ଓଡ଼ିଶାର ଚାଷୀଙ୍କୁ ୬୦ ହଜାର ୮୩୬ କୋଟି ଟଙ୍କା ଦେଇଛନ୍ତି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି
  • ||
  • ରାଜ୍ୟର ୬ ବିଶ୍ବବିଦ୍ୟାଳୟରେ ନୂଆ କୁଳପତି ନିଯୁକ୍ତି: ଜାଣନ୍ତୁ କିଏ, କେଉଁଠି
  • ||
  • ବରଗଡ଼: ‘ନୋ କ୍ଲାସ୍ ନୋ ଫି’ ଦାବିରେ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ କଲେଜ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||
  • ନାବାଳିକାକୁ ଦୁଷ୍କର୍ମ ପରେ ବିଷ ଦେଇ ହତ୍ୟା କରିଥିଲା ସଂପର୍କୀୟ କକା: ଏମିତି ଅଭିଯୋଗ ନେଇ ଜିଲ୍ଲାପାଳଙ୍କୁ ଘେରିଲେ ମହିଳା
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି :ପଡିଆ ଗୋଷ୍ଠୀ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକେନ୍ଦ୍ର ମେଡିକାଲ ଅଫିସରଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ଭିଜିଲାନ୍ସ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ଜମିବାଡି ବିବାଦରୁ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ ! ହତ୍ୟା କରି ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ଘର ଆଗରେ
  • ||
  • ଝାରସୁଗୁଡା : ଟେଣ୍ଟ ହାଉସ୍ ଗୋଦାମରେ ଅଗ୍ନିକାଣ୍ଡ, ୫୦ଲକ୍ଷରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ସମ୍ପତ୍ତି ପୋଡି ଭସ୍ମୀଭୂତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଓଟିଭିରୁ ଇସ୍ତଫା ଦେଲେ ନିହାର ରଞ୍ଜନ ଭୂୟାଁ
  • ||
  • କଟକ : ଘରୋଇ ସ୍କୁଲ ଫି’ କମାଇବା ମାମଲା : ଫି’ କେତେ କମିବ ସତ୍ୟପାଠ ଦେବାକୁ ହାଇକୋର୍ଟଙ୍କ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||

ବ୍ରାଣ୍ଡେଡ୍ ପ୍ୟାଣ୍ଟ, ସାର୍ଟକୁ କିପରି କରିବେ ଚିହ୍ନଟ, ଜାଣନ୍ତୁ ଏହି ଉପାୟ

15/08/2019 at 9:05 PM

ବର୍ତ୍ତମାନ ସମୟରେ ଯୁବ ପିଢ଼ିମାନେ ଫ୍ୟାସନ ପ୍ରତି ଆକୃଷ୍ଟ ହେଉଛନ୍ତି। ବିଭିନ୍ନ ପ୍ରକାର ବ୍ରାଣ୍ଡେଡ୍‌ର ପ୍ୟାଣ୍ଟ, ସାର୍ଟ, ବ୍ୟାଗ୍ ଓ ଜୋତା ଭଳି ଜିନିଷ ଗୁଡିକର ଚାହିଦା ଦିନକୁ ଦିନ ବଢ଼ିବାରେ ଲାଗିଛି। ପ୍ରାୟ ସମୟରେ ବ୍ରାଣ୍ଡେଡ୍ ଜିନିଷ କିଣିବାକୁ ଯାଇ ଗ୍ରାହକମାନେ ଠକାମିର ଶିକାର ହୋଇଥାନ୍ତି। ବ୍ରାଣ୍ଡେଡ୍ ଭାବି ସୋରୁମରୁ କିଣା ଯାଇଥିବା ଜିନିଷ ବେଳେ ନକଲି ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ। ବ୍ରାଣ୍ଡେଡ୍ ଜିନିଷ କିଣିବା ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ଗ୍ରାହକ ଧୋକା ଖାଇଥାନ୍ତି । ସଠିକ୍ ବ୍ରାଣ୍ଡେଡ୍ ଜିନିଷ କିପରି ଜାଣି​‌ବେ ଆସନ୍ତୁ ଜାଣିବା। ବ୍ରାଣ୍ଡେଡ୍ ଜିନିଷର ଏମିତି କିଛି ଖାସ ଗୁଣ ରହିଛି ଯାହାକୁ ଦେଖି ଅସଲି ଓ ନକଲି ଭିତରେ ପାର୍ଥକ୍ୟ ଜାଣିପାରିବେ।

ଷ୍ଟିଚିଂ- ବ୍ରାଣ୍ଡେଡ୍ ଜିନିଷର ସିଲେଇ (ଷ୍ଟିଚିଂ) ଦେଖି ଆପଣ ଜାଣି ପାରିବେ ଏହା ଅସଲି କିମ୍ବା ନକଲି। ବ୍ରାଣ୍ଡେଡ୍ ଜିନିଷର ସିଧା ସିଲେଇ ଓ ଏକ ପ୍ରକାରର ହୋଇଥାଏ। ଷ୍ଟିଚିଂ କରାଯାଇଥିବା ସୂତା ମଧ୍ୟ ଏକପ୍ରକାର ହୋଇଥାଏ। ଏଥିସହ ବଟନକୁ ଧ୍ୟାନରେ ଦେଖନ୍ତୁ, ବଟନ ତଳେ ବ୍ରାଣ୍ଡର ଲୋଗୋ ରହିଥାଏ। ସେଥିରୁ ଆପଣ ଜାଣିପାରିବେ।

ଜିପ୍- ବ୍ରାଣ୍ଡେଡ୍ କପଡ଼ାର ଜିପ୍(ଚେନ) ବହୁତ ନରମ ​‌ହେବା ସହ ଭଲ କ୍ବାଲିଟି ମଧ୍ୟ ହୋଇଥାଏ। ନକଲି ପ୍ୟାଣ୍ଟ କିମ୍ବା ସାର୍ଟର ଜିପ୍‌ ଦେବା ସମୟରେ ମଝିରେ ମଝିରେ ଅଟକି ଯାଇଥାଏ। ହେଲେ ବ୍ରାଣ୍ଡେଡ୍ କମ୍ପାନିର ପ୍ୟାଣ୍ଟ ଓ ସାର୍ଟରେ ଏପରି ହୋଇନଥାଏ। ଏହି ଜିପକୁ ଦ୍ରୁତଗତିରେ ବନ୍ଦ କଲେ ଜଣା ପଡିଯାଇଥାଏ। ବ୍ରାଣ୍ଡେଡ୍ ପ୍ୟାଣ୍ଟ ଓ ସାର୍ଟର ଚେନ୍ ଉପରେ ବ୍ରାଣ୍ଡର ନାଁ କିମ୍ବା ଲୋଗୋ ରହିଥାଏ।

ବଟନ- ବ୍ରାଣ୍ଡେଡ୍ ପ୍ୟାଣ୍ଟ ଓ ସାର୍ଟର ବଟନ ଉପ​‌ରେ ବ୍ରାଣ୍ଡର ନାଁ ମଧ୍ୟ ରହିଥାଏ। ପ୍ରାୟ ସମୟରେ ମଧ୍ୟ ବ୍ରାଣ୍ଡେଡ୍ ପ୍ୟାଣ୍ଟ ଓ ସାର୍ଟର ବଟନ ଉପରେ ବ୍ରାଣ୍ଡ ଲେଖା ହୋଇନଥାଏ। ହେଲେ  ବ୍ରାଣ୍ଡେଡ୍ କପଡା କିଣିବା ପୂର୍ବରୁ ବନଟକୁ ଠିକ୍‌ ରୂପେ ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ।

ଲୋଗୋ- ପ୍ରାୟ ସମୟରେ ପ୍ୟାଣ୍ଟ ସାର୍ଟ ଉପରେ ଲାଗିଥିବା ଲୋଗୋ ଦେଖି ଗ୍ରାହକ ଦ୍ବନ୍ଦରେ ପଡ଼ିଯାଇଥାନ୍ତି। ବ୍ରାଣ୍ଡ ଲୋଗୋ ଉପରେ ସନ୍ଦେହ ଆସିଲେ ମୋବାଇଲରେ ସେହ ପ୍ରଡକ୍ଟ ଲୋଗୋକୁ ଦେଖନ୍ତୁ।

ଟ୍ୟାଗ୍ସ- ବ୍ରାଣ୍ଡେଡ୍ ପ୍ୟାଣ୍ଟ ଓ ସାର୍ଟର ଟ୍ୟାଗ ହେଉଛି ସେହି ଜିନିଷର ପରିଚୟ। ବଜାରରେ ମିଳୁଥିବ କପଡ଼ା ଉପରେ ଅବିକଳ ସେହିଭଳି ଟ୍ୟାଗ ଲଗାଇ ବିକ୍ରି କରାଯାଉଛି। କପଡ଼ା କିଣିବା ପୂର୍ବରୁ ଟ୍ୟାଗକୁ ଭଲକରି ଯାଞ୍ଚ କରନ୍ତୁ।

   Related Posts