Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଏକ ଇନିଂସ୍‌ ଓ ୨୫ ରନ୍‌ରେ ହରାଇଲା ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ
  • ||
  • ଅହମଦାବାଦ ଟେଷ୍ଟ ଜିତିଲା ଭାରତ
  • ||
  • ଭାରତ ୩-୧ରେ ସିରିଜ୍‌ ବିଜୟୀ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ବିଜେଡିର ମିଶ୍ରଣ ପର୍ବ, ଦଳକୁ ପ୍ରତ୍ୟାବର୍ତ୍ତନ କଲେ ହେବିଓ୍ବେଟ୍ ନେତା ପ୍ରତାପ ଧଳ
  • ||
  • ମାଥିଲି : କୂଅରୁ ଉଦ୍ଧାର ହେଲା ମା’ ଓ ଶିଶୁ କନ୍ୟାର ମୃତଦେହ, ଶୁକ୍ରବାର ରାତିରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜଧାନୀର ବିଚ୍ ରାସ୍ତାରେ ଗୋଡେଇ ଗୋଡେଇ ହାଣିଲେ, ଜଣେ ମୃତ, ୨ ଆକ୍ରମଣକାରୀଙ୍କୁ ଧରିଛି ପୋଲିସ
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗିର : ପିଟି ପିଟି ମାରିଦେଲେ, ପ୍ରମାଣ ନଷ୍ଟ ପାଇଁ ଫିଙ୍ଗିଦେଲେ ନାଳରେ, ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଅଭିଯୁକ୍ତଙ୍କୁ ବାନ୍ଧିଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ସୋର : କେନାଲରେ ଗାଧୋଇବା ବେଳେ ଭାସିଗଲେ ଯୁବକ, ୩ଦିନ ପରେ ଗୁଜୁରାଟରୁ ଫେରିଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଆଠମଲ୍ଲିକ : ଅଜଣା ଗାଡି ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ମୃତ, ଜଣେ ଆହତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ପ୍ରଭୁ ଶ୍ରୀଲିଙ୍ଗରାଜ ପୀଠରେ ରାତି ୧୦ଟାରେ ଉଠିବ ମହାଦୀପ, ମନ୍ଦିର ପରିସରରେ ପାଳନ ହେବ କୋଭିଡ୍ କଟକଣା
  • ||

ଜାଆଁଳା ଭଉଣୀଙ୍କ କଥା ରଖିଲା କରୋନା, ଏକାଠି ଆସିଥିଲେ ଏକାଠି ନେଇଗଲା

25/04/2020 at 2:49 PM

ସାଉଥମ୍ପଟନ:  ବ୍ରିଟେନର ଗୋଟିଏ ହସ୍ପିଟାଲରେ ନର୍ସ ଭାବେ କାମ କରୁଥିବା ଦୁଇ ଜମଜ ଭଉଣୀ କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ଯୋଗୁ ଜଣକ ପରେ ଜଣେ ପ୍ରାଣ ହରାଇବା ଏବେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି।   ୟୁନିଭର୍ସିଟି ହସ୍ପିଟାଲ ସାଉଥମ୍ପଟନ (ୟୁଏଚ୍ଏସ୍)ରେ ନର୍ସ ଭାବେ କାମ କରୁଥିବା ୩୭ ବର୍ଷ ବୟସ୍କା ଜାଆଁଳା ଭଉଣୀ  କେଟି ଓ ଏମ୍ମା ଡେଭିସ କୋଭିଡ-୧୯ ଭୂତାଣୁ ସଂକ୍ରମିତ ହେବା ଯୋଗୁ ଆଗପଛ ହୋଇ ପୃଥିବୀରୁ ବିଦାୟ ନେଇଛନ୍ତି। ସେମାନେ ଏକତ୍ର ଜନ୍ମ ହୋଇଥିଲେ, ଉଭୟ ଏକତ୍ର ଯିବେ ବୋଲି ସାଙ୍ଗ ସାଥୀଙ୍କୁ କୁହନ୍ତି। କରୋନା ସଂକ୍ରମଣ ସେମାନଙ୍କ ଇଛା ପୂରଣ କରିଛି।

କୋଭିଡ-୧୯ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ସରେ ଆସିବା ଯୋଗୁ କେଟି ଓ ଏମ୍ମା ସଂକ୍ରମିତ ହୋଇଥିଲେ। ଗତ ଶୁକ୍ରବାର ସକାଳେ ଏମ୍ମାଙ୍କ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟାବସ୍ଥା ଗୁରୁତର ହେବା ଯୋଗୁ ତାଙ୍କର ମୃତ୍ୟୁ ହୋଇଥିଲା। ମଙ୍ଗଳବାର କେଟିଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ ହେବାରୁ ଉଭୟଙ୍କୁ ଏକତ୍ର ଶ୍ରଦ୍ଧାଞ୍ଜଳି ଜ୍ଞାପନ କରାଯାଇଛି। ୟୁନିଭର୍ସିଟି ହସ୍ପିଟାଲର ଶିଶୁ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗରେ କେଟି କାମ କରୁଥିଲେ। ସେ ରିସ୍କ ଏଣ୍ଡ ପେସେଣ୍ଟ ସେଫ୍ଟି ନେତୃତ୍ୱ ନେଇଥିବା ବେଳେ କୋଭିଡ-୧୯ ରୋଗୀଙ୍କ ସଂସ୍ପର୍ଷରେ ଆସିଥିଲେ।

ସେହିପରି ଏମ୍ମା କୋଲେରେକ୍ଟଲ ୟୁନିଟ୍‌ରେ ଗତ ୯ ବର୍ଷ ହେଲା କାମ କରୁଥିଲେ। ସଂକ୍ରମିତ ହେବା ପରେ ସେମାନଙ୍କୁ କ୍ୱାରେଣ୍ଟାଇନରେ ପଠାଯାଇଥିଲା। ତେବେ ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟଗତ ସମସ୍ୟା ଲାଗି ସେମାନଙ୍କୁ ହସ୍ପିଟାଲର ଜରୁରି ବିଭାଗରେ ରଖି ଚିକିତ୍ସା କରାଯାଉଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଥମେ ଏମ୍ମା ଓ ପରେ କେଟିଙ୍କ ପରଲୋକ ହୋଇଛି। ଫଳରେ ୟୁନିଭର୍ସିଟି ମେଡିକାଲ ହସ୍ପିଟାଲରେ ଶୋକର ଲହରି ଖେଳିଯାଇଛି।  

   Related Posts