Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ସାଲେପୁର : ମକର ଯାତ୍ରାରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କୁ ଟେକି ନେଇ ନଦୀପଠାରେ ଗଣଦୁଷ୍କର୍ମ, ଥାନାରେ ଏତଲା, ଭାଇରାଲ୍ ଭିଡିଓ ନେଇ ପୋଲିସର ଛାନଭିନ୍
  • ||
  • କେନ୍ଦ୍ରାପଡା : ଚିକିତ୍ସା ଅବହେଳାରୁ ରୋଗୀ ମୃତ୍ୟୁ ଅଭିଯୋଗ, ସିଡିଏମ୍‌ଓଙ୍କ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ଆଗରେ ମୃତଦେହ ରଖି ପରିବାର ଲୋକଙ୍କ ଧାରଣା
  • ||
  • ବୌଦ୍ଧ : ATMରୁ ବାହାରିଲା କାଗଜ ପେଷ୍ଟ ଥିବା ୨୦ଟି ୫ଶହ ଟଙ୍କିଆ ନୋଟ୍, ଫେରସ୍ତ ନେବାକୁ ମନାକଲା ବ୍ୟାଙ୍କ୍ !
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ବୁଧବାରଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଟିକା ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ଜଣ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟକର୍ମୀ
  • ||
  • ସମ୍ବଲପୁର : କିନ୍ନରଙ୍କଠାରୁ ୩ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟାକୁ ଉଦ୍ଧାର କଲା ଚାଇଲ୍ଡ ଲାଇନ୍, ଚୋରି ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : STF ପଞ୍ଝାରେ ଧଳା ଜହର ବେପାରୀ, କୋଟିଏରୁ ଅଧିକ ଟଙ୍କାର ବ୍ରାଉନସୁଗାର ଜବତ
  • ||
  • ନବରଙ୍ଗପୁର : ଚଳନ୍ତା କାର୍‌ରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ, ଅଳ୍ପକେ ବର୍ତ୍ତିଲେ ଯାତ୍ରୀ
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ହାତୀ ପୁଣି ନେଲା ଆଉ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ଶୌଚ ହେବାକୁ ଯାଇଥିବା କଚାଡି ମାରିଲା ଦନ୍ତା
  • ||
  • ବଲାଙ୍ଗୀର : ବିଚାରାଧୀନ କଏଦୀ ମୃତ, ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ ଥିଲେ ଅଭିଯୁକ୍ତ
  • ||
  • ଶହେ ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୯୯ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୫୨୯ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||

ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଆଫଗାନ ବିପକ୍ଷରେ ୧୧ ରନ୍ ରେ ଜିତିଲା ଭାରତ

22/06/2019 at 11:00 PM

ସାଉଥମ୍ପଟନ ୨୨।୬: ଆଇସିସି ବିଶ୍ୱକପ୍ କ୍ରିକେଟରେ ଶନିବାର ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ବିପକ୍ଷରେ ଭାରତ ୧୧ ରନରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି। ଭାରତ ପ୍ରଥମେ ବ୍ୟାଟିଂ କରି ୮ ୱିକେଟ୍ ବିନିମୟରେ ୨୨୪ ରନ ସ୍କୋର କରିଥିବା ବେଳେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ୨୨୫ ରନ୍ ଲକ୍ଷନେଇ ଷ୍ଟାଡିୟମକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିବା ବେଳେ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୫୦ ଓଭରରେ ୯ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ କରିଛି ୨୧୩ ରନ।  ସାଉଥମ୍ପଟନରେ ଅନୁଷ୍ଠିତ ମ୍ୟାଚ ବେଶ ଚିତାକର୍ଶକ ଥିଲା। ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ହାତରେ ପର୍ଯ୍ୟାପ୍ତ ଓଭର ଓ ୱିକେଟ୍ ଥାଇ ମଧ୍ୟ ସମୟର ସଦୁପଯୋଗ କରିବାରେ ବିଫଳ ହୋଇଥିଲା ଟିମ୍। ମହମ୍ମଦ ନବୀଙ୍କ  ଅପରାଜେୟ ୫୨ ରନ ସତ୍ତ୍ୱେ ଦଳ ବିଜୟ ଲକ୍ଷ ହାସଲ କରିପାରିନାହିଁ ।

ରୋଜ ବାଉଲ ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ବିଶ୍ୱକପ୍ ର ୨୮ତମ ଲିଗମ୍ୟଚରେ ଆଫଗାନୀସ୍ତାନର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇଥିଲା ଭାରତ। ଟସ୍ ଜିତି  ଭାରତ ପ୍ରଥମ ବ୍ୟାଟିଂ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେଇଥିଲା। ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ  ୬୭ ଓ କେ.ଏମ.ଯାଦବଙ୍କ ୫୨ ରନ ବଳରେ ଭାରତ ନିର୍ଦ୍ଧାରିତ ୫୦ ଓଭରରେ ୮ ୱିକେଟ୍ ହରାଇ କରିଥିଲା ୨୨୪ ରନ୍। ଷ୍ଟାଡିୟମରେ ରନ୍ ହାର ବହୁତ ଧିମା ରହୁଥିବାରୁ ଏହାର ପ୍ରଭାବ ପ୍ରତିପକ୍ଷ ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଉପରେ ମଧ୍ୟ ପଡିଥିଲା। ଆରମ୍ଭରୁ ୩.୩ ହାରରେ ଖେଳି ଆଫଗାନି ସ୍ତାନ ଯଦିଓ ଶେଷ ଓଭରମାନଙ୍କରେ ରନ ହାର ବଢାଇଥିଲା ହେଲେ ୱିକେଟ୍ ପତନ ଏବଂ ଓଭର ଶେଷ ହୋଇଯିବା ଯୋଗୁ ଭାରତର ସ୍କୋରକୁ ଛୁଇଁ ପାରି ନାହିଁ।

ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଦୁଇ ଓପ୍ନର ହଜରତ୍ ଉଲ୍ଲାହ ଓ ଗୁଲବଦିନ ବେଶ ଦୃଢତାର ସହ ଇନିଂସ ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ହେଁ ଭାରତୀୟ ବୋଲରଙ୍କ ଆକ୍ରମକ ବଲର ସମ୍ମୁଖୀନ ହୋଇପାରିନଥିଲା ଟିମ୍। ତେବେ ଶେଷ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସଂଘର୍ଷପୂର୍ଣ୍ଣ ଖେଳି ଆଫଗାନ ଟିମ ପରାଜୟ ବରଣ କରିଛି। ସାମି୪, ବୁମରା, ଚହଲ ଓ ପାଣ୍ଡ୍ୟାଙ୍କୁ ମିଳିଛି ୨ଟି ଲେଖାଏଁ ୱିକେଟ୍।  ଫଳରେ ଆଫଗାନ ଏପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ବିଶ୍ୱକପ୍ ରେ ସମସ୍ତ ମ୍ୟାଚ୍ ହାରିଛି। ଭାରତ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିରୋଧରେ ଭାରତ ଆରମ୍ଭ କରିଥିବା ବିଜୟ ଅଭିଯାନ ଶନିବାର ମ୍ୟାଚ୍ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ଜାରି ରଖିବାରେ ସଫଳ ହୋଇଛି।

   Related Posts