Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିସିସିଆଇର ଘୋଷଣା-ଫେବୃଆରୀ ୧୮ରେ ଚେନ୍ନାଇରେ ହେବ ଆଇପିଏଲ ୨୦୨୧ ପାଇଁ ଖେଳାଳିଙ୍କ ନିଲାମୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ‘ପରୀକ୍ଷା ଦର୍ପଣ’ ପୁସ୍ତକ ଉନ୍ମୋଚିତ, ମାଟ୍ରିକ୍ ପରୀକ୍ଷାର୍ଥୀ ହେବେ ଉପକୃତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୩୮ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍‌, ୩୩୪୬୬୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି : ବାଇକ୍-ଅଟୋ ମୁହାଁମୁହିଁ ଧକ୍କା : ଜଣେ ମୃତ, ତିନି ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଭୁବନେଶ୍ବର ବ୍ଲକ୍ କନିଷ୍ଠ ଯନ୍ତ୍ରୀ ଶୁଭେନ୍ଦୁ କୁମାର ପ୍ରଧାନ, ଆୟ ବହିର୍ଭୂତ ସମ୍ପତ୍ତି ଠୁଳ ଅଭିଯୋଗରେ ଚଢାଉ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ ପୋଲିସର ଆକ୍ସନ : ଟ୍ରାକ୍ଟର ରାଲି ବେଳେ ହିଂସା ପରେ ୨୨ଟି ମାମଲା ରୁଜୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଅଟୋକୁ ଧକ୍କା ଦେଲା କାର୍, ୪ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଘଟଗାଁ : ରାତିରେ ଘରକୁ ଫେରିବା ବେଳେ ଭାଲୁ ଆକ୍ରମଣ, ଜଣେ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର ସେବାୟତଙ୍କ ପୁଣି କୋଭିଡ୍ ଟେଷ୍ଟ, ପ୍ରତିଦିନ ୫୦ ସେବାୟତଙ୍କ ହେବ ଆର୍‌ଟିପିସିଆର୍
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ପୁଣି ଟିକାକରଣ, ଭାକ୍‌ସିନ୍‌ ନେବେ ବଳକା ୧ ଲକ୍ଷ ୭୩ ହଜାର ୬୩୬ ସ୍ବାସ୍ଥ୍ଯକର୍ମୀ
  • ||

ଆଇସିସି ଟେଷ୍ଟ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ : ଟପ୍-୧୦ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ରେ କୋହଲି-ରାହାଣେ-ପୂଜାରା, ବୋଲିଂ ତାଲିକାର ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ରେ ଅଶ୍ୱିନୀ-ବୁମ୍‌ରାହ

31/12/2020 at 1:26 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୩୧।୧୨: ICC ପକ୍ଷରୁ ଟେଷ୍ଟର ଶ୍ରେଷ୍ଠ-୧୦ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ଓ ବୋଲର ତାଲିକା ପ୍ରକାଶ କରିଛି । ଆଇସିସି ପକ୍ଷରୁ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ଶ୍ରେଷ୍ଠ-୧୦ ତାଲିକାରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ଅଧିନାୟକ କେନ୍‌ ଓ୍ୱିଲିୟମସନ୍‌ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ୨ୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ICC ପକ୍ଷରୁ ଟେଷ୍ଟରେ ଶ୍ରେଷ୍ଠ-୧୦ ବୋଲର ତାଲିକାରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଖେଳାଳି ପ୍ୟାଟ୍‌ କମିନ୍‌ସ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ବେଳେ ଭାରତର ରବିଚନ୍ଦ୍ର ଅଶ୍ୱିନୀ ୭ମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି । ଟପ୍‌-୧୦ ବ୍ୟାଟ୍‌ସମ୍ୟାନ୍ ତାଲିକାରେ ଭାରତୀୟ ଦଳର ୩ଜଣ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିବା ବେଳେ ଟପ୍‌-୧୦ ବୋଲରରେ ୨ଜଣ ଭାରତୀୟ ଖେଳିଳା ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି ।

ଆଇସିସି ପକ୍ଷରୁ ଜାରି କରାଯାଇଥିବା ସଦ୍ୟ ପ୍ରକାଶିତ ଟେଷ୍ଟର ଶ୍ରେଷ୍ଠ-୧୦ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ୍‌ ମଧ୍ୟରେ କେନ୍‌ ଓ୍ୱିଲିୟମନସମନ୍‌ ୮୯୦ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଥିବା ବେଳେ ଭାରତୀୟ ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ୮୭୯ ପଏଣ୍ଟ ୨ୟ ସ୍ଥାନରେ , ଷ୍ଟିଭ୍‌ ସ୍ମିଥ୍‌ ୮୭୭ ପଏଣ୍ଟ ସହ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନର, ମାରନସ ଲାବୁସେନ୍‌ ୮୫୦ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ, ବାବର ଆଜାମ ୭୮୯ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୫ମ ସ୍ଥାନରେ, ଆଜିଙ୍କ୍ୟ ରାହାଣେ ୭୮୪ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୬ଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ, ଡେଭିଡ଼ ଓ୍ୱାର୍ଣ୍ଣର ୭୭୭ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୭ମ ସ୍ଥାନରେ, ବେନ୍‌ ଷ୍ଟୋକ୍ସ ୭୬୦ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୮ମ ସ୍ଥାନରେ, ଜୋଏ ରୁଟ୍‌ ୭୩୮ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୯ମ ସ୍ଥାନରେ, ଚେତେଶ୍ୱର ପୂଜାର ୭୨୮ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୧୦ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି ।

ସେହିପରି ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ବୋଲରଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ପ୍ୟାଟ୍‌ କେମିନସ୍‌ ୯୦୬ ପଏଣ୍ଟ ସହ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ, ଷ୍ଟ୍ରୁଆର୍ଟ ବୋର୍ଡ ୮୪୫ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୨ୟ ସ୍ଥାନରେ, ନେଲ୍‌ ଓ୍ୱାଗନର ୮୩୩ ପଏଣ୍ଚ ସହ ୩ୟ ସ୍ଥାନରେ, ଟିମ୍‌ ସାଉଦି ୮୨୬ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ, ମିଚେଲ୍‌ ଷ୍ଟାର୍କ ୮୦୪ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୫ମ ସ୍ଥାନରେ, କାଗିଷୋ ରାବାଡ଼ା ୭୯୪ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୬ଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ, ରବିଚନ୍ଦ୍ରନ ଅଶ୍ୱିନୀ ୭୯୩ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୭ମ ସ୍ଥାନରେ, ଜୋସ ହେଜେଲ୍‌ହୁଡ଼ ୭୯୦ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୮ମ ସ୍ଥାନରେ, ଜସପ୍ରିତ୍ ବୁମରାହ ୭୮୩ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୯ମ ସ୍ଥାନରେ, ଜେମ୍‌ସ ଆଣ୍ଡରସନ ୭୮୧ ପଏଣ୍ଟ ସହ ୧୦ମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts