Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟି-୨୦ ବିଶ୍ବକପର ଧମାକାଦାର ଆରମ୍ଭ : PNGକୁ ୧୦ ଓ୍ବିକେଟରେ ହରାଇଲା ଓମାନ, କମାଲକଲେ ଭାରତୀୟ ବଂଶୋଦ୍ଭବ ଜତୀନ୍ଦର ସିଂହ
  • ||
  • ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀଙ୍କ ସହଯୋଗୀଙ୍କ ଘରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଚଢ଼ାଉ, ଜବତ ହେଲା ୨୦ ଲକ୍ଷ
  • ||
  • ଜାମ୍ମୁ କାଶ୍ମୀରରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଉତପାତ୍‌ ଜାରି, ୨ ଅଣ-କାଶ୍ମୀରୀଙ୍କୁ ନିର୍ମମ ହତ୍ୟା
  • ||
  • ବିସିସିଆଇ ନୂତନ କୋଚ୍ ଏବଂ ସପୋର୍ଟିଂ ଷ୍ଟାଫ ପାଇଁ ମଗାଇଲା ଆବେଦନ, ଏମିତି ରହିଛି ସର୍ତ୍ତ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆସନ୍ତା ୨୪ ଘଣ୍ଟା ମଧ୍ୟରେ ହେବ ବଜ୍ରପାତ, ୧୭ ଜିଲ୍ଲାକୁ ସତର୍କ ସୂଚନା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କମୁଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍: କୋଭିଡ୍ ନେଲା ଆଉ ୩ ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ୍ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୪୪୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • ବୋହୂକୁ ପଥରରେ ଛେଚି ଦେଲା ଶାଶୂ, ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ଜଘନ୍ୟ ହତ୍ୟାକାଣ୍ଡ…
  • ||
  • ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ପରେ ଭୂସ୍ଖଳନ: ୧୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ନିଖୋଜ, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଲୋଡିଲେ ସେନା ସହାୟତା
  • ||
  • ଆଜିଠୁ ଓଜେଇଇ କାଉନସେଲିଂ, ପଞ୍ଜୀକରଣ ଓ ଚଏସ ଲକିଂ କରିପାରିବେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ
  • ||

ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରେମୀଙ୍କୁ ଦୁଃଖ ଦେଉଛନ୍ତି ବାବର ଆଜମ ! ଦିନିକିଆ ପରେ ଟି-୨୦ ରାଙ୍କିଙ୍ଗରେ କଲେ କମାଲ

21/04/2021 at 5:02 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୨୧/୪:  ଆଇସିସି ଦିନିକିଆ ରାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ବାବର ଆଜମ ଏକ ନମ୍ବର ହେବା ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ ପ୍ରେମୀଙ୍କୁ ଶକ୍ତ ଝଟ୍‌କା ଦେଇଥିଲା । ଏବେ ପୁଣି ଥରେ କ୍ରିକେଟ୍‌ ପ୍ରେମୀଙ୍କ ପାଇଁ ଦୁଃଖ ଖବର ଆସିଛି। ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଟି-୨୦ ସିରଜ୍‌ରେ ୪ଟି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ୨୧୦ ରନ୍‌ ସଂଗ୍ରହ କରି ପୁଣି ଥରେ  ବାବର ଆଜମ୍‌ ରେକର୍ଡ କରିଛନ୍ତି। ୨୬ ବର୍ଷୀୟ ଆଜମ ସିରିଜ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ରାଙ୍କିଙ୍ଗର ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଥିଲେ। ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନର ଉପହାର ମିଳିଲା। ୫୨ ପଏଣ୍ଟସ୍‌ ସହ ସେ ଦ୍ବିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଯାଇଛନ୍ତି।

ସେପଟେ ଭାରତୀୟ ଟିମ୍‌ର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ପଞ୍ଚମ ସ୍ଥାନରେ ଅପରିବର୍ତ୍ତିତ ରହିଛନ୍ତି। ଓପନର କେଏଲ୍‌ ରାହୁଲ ସପ୍ତମ ସ୍ଥାନକୁ ଖସିଯାଇଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ରାହୁଲ ଷଷ୍ଠ ସ୍ଥାନରେ ଥିଲେ। ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଟି-୨୦ ରାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ଟପ୍‌ ୧୦ରେ ଦୁଇ ଭାରତୀୟ ବ୍ୟାଟ୍ସ ମ୍ୟାନ ସ୍ଥାନ ପାଇଛନ୍ତି। ପାକିସ୍ତାନ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ଦିନିକିଆ ସିରିଜ୍‌ ୨-୧ରେ କବଜା କରିବା ପରେ ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍‌ ମଧ୍ୟ ନିଜ ନାଁରେ କରିଛି। ପ୍ରଥମ ମ୍ୟାଚ୍‌ ପାକିସ୍ତାନ ଜିତିବା ପରେ ଦ୍ବିତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିଜୟୀ ହୋଇଥିଲା। ପରବର୍ତ୍ତୀ ଦୁଇ ମ୍ୟାଚକୁ ପାକିସ୍ତାନ କବଜା କରିବା ସହ ସିରିଜ ଜିତିନେଇଛି।

ସିରିଜ୍‌ରେ ଦମଦାର ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ବାବର ଆଜମଙ୍କୁ ମ୍ୟାନ୍‌ ଅଫ ଦି ସିରିଜ୍‌ ପୁରସ୍କାର ମିଳିଛି। ଅନ୍ୟପଟେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ଟିମ୍‌ର ସ୍ପିନର ତବରେଜ ସମ୍ସୀ ଟି-୨୦ ଆଇ ବୋଲିଂ ରାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛନ୍ତି। ତାଙ୍କର ୭୩୨ ରେଟିଂ ପଏଣ୍ଟସ୍‌ ରହିଛି। ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ସ୍ପିନର ରଶିଦ ଖାନ ୭୧୯ ପଏଣ୍ଟସ୍‌ ସହ ଦ୍ବିତୀୟରେ ଅଛ୍ତି। ଟି-୨୦ ରାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ପାକିସ୍ତାନ ଚତୁର୍ଥରେ ଥିବା ବେଳେ ପ୍ରଥମେ ଇଂଲଣ୍ଡ ରହିଛି। ଦ୍ବିତୀୟରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ଏବଂ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଅଷ୍ଟେ୍ରଲିଆ ରହିଥିବା ସଦ୍ୟ ପ୍ରକାଶିତ ଆଇସିସି ଟି-୨୦ ରାଙ୍କିଙ୍ଗରୁ ଜଣାପଡ଼ିଛି।

   Related Posts