Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବିରାଟ କୋହଲିଙ୍କ ଘୋଷଣା, ଟି-୨୦ ୱାର୍ଲ୍ଡ କପ୍‌ ପରେ ଛାଡ଼ିବେ କ୍ୟାପ୍ଟେନ୍‌ ପଦ
  • ||
  • ସାନଖେମୁଣ୍ଡି : ଭିଜିଲାନ୍ସ ଜାଲରେ ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଟ ଇଂଜିନିୟର, ଠିକାଦାରଙ୍କଠୁ ନେଉଥିଲେ ୫୦ହଜାର ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ବଙ୍ଗୋପସାଗରରେ ଦାନା ବାନ୍ଧୁଛି ଆଉ ଏକ ଲଘୁଚାପ, ୧୯ ଓ ୨୦ରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା ସମ୍ଭାବନା : IMD ଡିଜି
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : ମାଲକାନଗିରିରେ ସୁରକ୍ଷାକର୍ମୀ-ମାଓବାଦୀ ଗୁଳିବିନିମୟ, ଛତ୍ରଭଙ୍ଗ ଦେଲେ ମାଓବାଦୀ : କ୍ୟାମ୍ପ୍‌ରୁ ବିପୁଳ ପରିମାଣର ମାଓ ସାମଗ୍ରୀ ଠାବ
  • ||
  • ପୁରୀ : ଶୁକ୍ରବାର ବନ୍ଦ ରହିବ ଶ୍ରୀମନ୍ଦିର, ବିଶେଷ ନୀତି ଯୋଗୁଁ ଶ୍ରୀଜିଉଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କରିପାରିବେନି ଶ୍ରଦ୍ଧାଳୁ
  • ||
  • ସୋର : ଫୁଲୁଛି କାଂଶ ବାଂଶ ନଦୀ, ବଢୁଛି ଜଳସ୍ତର : ଚିନ୍ତାରେ ତଳିଆ ଅଞ୍ଚଳବାସୀ
  • ||
  • ଖଣ୍ଡପଡା : ରଥିଆ ନାଳରେ ଭାସି ବୃଦ୍ଧ ନିଖୋଜ, ମାଛ ଧରିବାକୁ ଯାଇ ନାଳରେ ଭାସିଯାଇଥିବା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ମହାନଦୀ ବନ୍ୟାଜଳରେ ବୁଡି ଗାଡି ଚାଳକ ନିଖୋଜ, ଇଟାଭାଟିକୁ ଯାଉଥିବା ବେଳେ ଅଘଟଣ
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ପାଣିରେ ଭାସି ଯାଇଥିଲେ ବାପା-ପୁଅ, ଠାବ ହେଲା ମୃତଦେହ
  • ||
  • ଉପରତଳ ହେଉଛି କରୋନା ଗ୍ରାଫ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୫୮୦ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍
  • ||

ICC ଟି-୨୦ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ: ବାବରଙ୍କୁ ପଛରେ ପକାଇ ବାଜିମାରିଲେ ଏହି ଖେଳାଳି, ଖସିଲେ ରାହୁଲ, ଉଠିଲେ କୋହଲି

9/09/2020 at 4:35 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୦୯/୦୯: ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ କାଉନସିଲ୍‌(ଆଇସିସି) ଟି-୨୦ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ ଜାରି କରିଛି। ଯେଉଁଥିରେ ବଡ଼ ପରିବର୍ତ୍ତନ ପରିଲକ୍ଷିତ ହୋଇଛି । ପାକିସ୍ତାନୀ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍ ବାବର ଆଜମ୍‌ ଆଉ ଟି-୨୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟରେ ନମ୍ବର ଓ୍ବାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ନାହାଁନ୍ତି । ତାଙ୍କ ସ୍ଥାନ ନେଇଛନ୍ତି ଇଂଲଣ୍ଡ କ୍ରିକେଟ ଟିମ୍‌ର ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନ୍‌ ଡେଭିଡ୍‌ ମଲାନ। ଇଂଲଣ୍ଡ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ମଧ୍ୟରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ତିନି ମ୍ୟାଚ୍‌ ବିଶିଷ୍ଟ ଟି-୨୦ ସିରିଜ୍‌ରେ ଇଂଲଣ୍ଡ ୨-୧ରେ ବିଜୟ ହାସଲ କରିଛି ।

ଏହି ସିରିଜ୍‌ରେ ମଲାନ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ତନି ପାଳିରେ ୧୨୯ ରନ୍‌ କରିଥିଲେ ଡେଭିଡ୍‌ ମଲାନ। ଯାହାର ଫଳ ତାଙ୍କୁ ମିଳିଛି । ଏହାସହ ସେ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ଟି-୨୦ କ୍ରିକେଟରେ ନମ୍ବର ଓ୍ବାନ ବ୍ୟାଟ୍ସମ୍ୟାନର ମାନ୍ୟତା ପାଇଛନ୍ତି । ଅନ୍ୟପଟେ ବାବର ଆଜମ ଇଂଲଣ୍ଡ ବନାମ ପାକିସ୍ତାନ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିପାରିନଥିଲେ । ଯାହା ଫଳରେ ତାଙ୍କୁ ନମ୍ବର ଓ୍ବାନ ଚୌକି ହରାଇବାକୁ ପଡ଼ିଛି ।

ଆଇସିସି ଟି-୨୦ ରାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର କେଏଲ ରାହୁଲ ମଧ୍ୟ କ୍ଷତି ସହିଥିବା ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି । ଏଥିରେ ରାହୁଲ ଦ୍ବିତୀୟରୁ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନକୁ ଖସିଆସିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ବିରାଟ କୋହଲି ୧୦ରୁ ନବମ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି । ଆରୋନ ଫିଞ୍ଚ ନିଜର ସ୍ଥାନ କାଏମ ରଖିଥିବା ବେଳେ ଇୟନ୍‌ ମୋର୍ଗାନ ୧୦ମ ସ୍ଥାନକୁ ଖସିଆସିଛନ୍ତି ।  ୮୭୭ ଅଙ୍କ ସହ ଡେଭିଡ ମଲାନ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନ ପାଇଥିବା ବେଳେ ବାବର ଆଜମଙ୍କ ଖାତାରେ ରହିଛି ୮୬୯ ରେଟିଂ ପଏଣ୍ଟସ୍‌।

ଟି-୨୦ ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ଅଲରାଉଣ୍ଡର କଥା କହିଲେ ଗ୍ଲେନ୍‌ ମାକ୍ସଓ୍ବେଲଙ୍କୁ ଫାଇଦା ହୋଇଛି । ସିରିଜ୍‌ ପୂର୍ବରୁ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ବେଳେ ୨୨୦ ଅଙ୍କ ସହ ଦ୍ବିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ପହଞ୍ଚିଛନ୍ତି  । ୨୯୪ ଅଙ୍କ ସହ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ମହମ୍ମଦ ନବୀ ଅପରିବର୍ତ୍ତୀତ ଅଛନ୍ତି । ୨୧୩ ଅଙ୍କ ସହ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ସେନ୍‌ ଓ୍ବିଲିୟମ୍ସ ରହିଛନ୍ତି । ସେପେଟେ ବୋଲିଂ ରାଙ୍କିଙ୍ଗ କୌଣସି ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇନାହିଁ । ରଶିଦ ଖାନ ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଅବରିବର୍ତ୍ତୀତ ରହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts