Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୧୫୪ କୋଭିଡ୍ ସଂକ୍ରମିତ, ୩୩୪୦୨୦ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ମେ’ ରେ ହେବ କଂଗ୍ରେସର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ପଦ ପାଇଁ ନିର୍ବାଚନ, ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ ପରେ ବଡ ଘୋଷଣା କଲା ଦଳ
  • ||
  • ହୁ ହୁ ହୋଇ ବଢୁଛି ତୈଳଦର, ମୁମ୍ବାଇରେ ୯୧ ଟଙ୍କା ଉପରେ ପେଟ୍ରୋଲ ଦାମ୍
  • ||
  • ରାଉରକେଲା : ନିଆଁ ପୁଇଁବା ହେଲା କାଳ, ଦଳିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||
  • ଝଲସିବ ଅର୍କ କ୍ଷେତ୍ର : ନୂଆ ରୂପ ପାଇବ କୋଣାର୍କ ସୂର୍ଯ୍ୟ ମନ୍ଦିର, ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ମିଳିବ ବିଶ୍ୱସ୍ତରୀୟ ସୁବିଧା
  • ||
  • ଆଜି ବସୁଛି କଂଗ୍ରେସର ସିଡବ୍ଲ୍ୟୁସି ବୈଠକ, ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ନିର୍ବାଚନ ନେଇ ହେବ ଆଲୋଚନା !
  • ||
  • ଏଥର ନିଜ ସ୍କୁଲରେ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ ଦେବେ ମାଟ୍ରିକ ପରୀକ୍ଷା, ୨ ଘଣ୍ଟାରେ ଲେଖିବାକୁ ପଡିବ ଉତ୍ତର
  • ||
  • ଶୀତ ଖେଳୁଛି ଲୁଚକାଳି : ଆଜି ବଢିବ ଥଣ୍ଡା, କିନ୍ତୁ କାଲି କମିଯିବ
  • ||
  • ମହାପ୍ରଭୁ ଜଗନ୍ନାଥଙ୍କୁ ଦର୍ଶନ କଲେ ମୁଖ୍ୟ ଶାସନ ସଚିବ
  • ||
  • ଜି.ଉଦୟଗିରି: ମିନିବସରେ ଲାଗିଲା ନିଆଁ
  • ||

ICC ODI RANKING: ତାଲିକାର ଶୀର୍ଷରେ କୋହଲି, ୨ୟରେ ରୋହିତ

20/01/2020 at 5:42 PM

ଦୁବାଇ ୨୦।୦୧: ଆଇସିସି ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହେଲା ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ ଜଣ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ଓ ବୋଲରଙ୍କ ତାଲିକା । ଭାରତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ୍‌ର ଅଧିନାୟକ ବିରାଟ କୋହଲି ଓ ସାଥୀ ଖେଳାଳି ରୋହିତ ଶର୍ମା ତାଲିକାରେ ଉପରକୁ ଉଠିବା ସହ ବୋଲର ଜସପ୍ରିତ୍ ବୁମରାହ ମଧ୍ୟ ତାଲିକାରେ ଶୀର୍ଷରେ ରହିଛନ୍ତି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜ ଶେଷ ପରେ ଆଇସିସି ପକ୍ଷରୁ ଜାରି କରାଯାଇଛି ତାଲିକା । ଆଇସିସି ଦିନିକିଆ କ୍ରିକେଟ୍ ରାକିଙ୍ଗରେ ନିଜ ନିଜର ଦବଦବା ଜାହିର ରଖିଛନ୍ତି ଭାରତୀୟ ଖେଳାଳି ।

ଆଇସିସି ପକ୍ଷରୁ ଜାରି ହୋଇଥିବା ତାଜା ଦିନିକିଆ ରାକିଙ୍ଗରେ ବିରାଟ କୋହଲି ପ୍ରଥମ ସ୍ଥାନରେ ଥିବା ବେଳେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ଦ୍ବିତୀୟ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି । ତାଲିକାରେ ବିରାଟ କୋହଲି ୮୮୬ ପଏଣ୍ଟ ଓ ରୋହିତ ଶର୍ମା ୮୬୮ ପଏଣ୍ଟ ରହିଛି   । ପାକିସ୍ତାନର ବାବାର ଆଜମ୍‌ ୮୨୯ ପଏଣ୍ଟ ତୃତୀୟ ସ୍ଥାରେ ଥିବାବେଳେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକୀୟ ଖେଳାଳି ଡୁପ୍ଲେସି ୮୧୫ ପଏଣ୍ଟ ସହ ଚତୁର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛନ୍ତି । ସେହିପରି ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ଡେଭିଡ୍ ଓ୍ବାର୍ନର ୭ମ ସ୍ଥାନରୁ ୬ଷ୍ଠକୁ ଓ ଏରୋନ ଫିଞ୍ଚ୍ ୧୧ରୁ ୧୦ ସ୍ଥାନକୁ ଉପରକୁ ଚଢିଛନ୍ତି । ଆଇସିସି ରାଙ୍କିଙ୍ଗରେ ଉଭୟ ଡେଭିଡ ଓ୍ବାର୍ନର ଓ ଅଧିନାୟକ ଏରୋନ ଫିଞ୍ଚ୍‌ ଗୋଟିଏ-ଗୋଟିଏ ସ୍ଥାନର ଫାଇଦା ହୋଇଛି ।

ଭାରତର ଶୀର୍ଷରେ ଥିବା ଦୁଇ ଜଣ ବ୍ୟାଟସମ୍ୟାନ ରବିବାର ଦିନ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷରେ ଖେଳଯାଇଥିବା ଅନ୍ତିମ ବା ସିରିଜର ନିର୍ଣ୍ଣାୟକ ମ୍ୟାଚରେ ଭଲ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିଲେ । ଯାହାକି ଦୁହିଁଙ୍କୁ ତାଲିକାର ଉପର ପାହାଚ ଚଢିବାରେ ସକ୍ଷମ ହୋଇଛି । ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ବିପକ୍ଷ ସିରିଜକୁ ଭାରତ ୨-୧ରେ ବିଜୟୀ ହୋଇଛି । ସିରିଜରେ ବିରାଟ କୋହଲି ସର୍ବମୋଟ ୧୮୩ରନ କରିଥିବା ବେଳେ ରୋହିତ ଶର୍ମା ୧୭୧ରନ କରିଛନ୍ତି । ରୋହିତ ଶର୍ମା ବେଙ୍ଗାଲୁରୁରେ ଖେଳାଯାଇଥିବା ତୃତୀୟ ମ୍ୟାଚ୍‌ରେ ୧୧୯ରନର ପାରି ଖେଳିଥିଲେ ।

ସେହିପରି ଆଇସିସି ପକ୍ଷରୁ ଶ୍ରେଷ୍ଠ ୧୦ଜଣିଆ ଦିନିକିଆ ବୋଲିଂ ତାଲିକା ଘୋଷଣା ହୋଇଛି । ତାଲିକାରେ ଭାରତୀୟ ବୋଲର ୧ମ ସ୍ଥାନରେ ଜସପ୍ରୀତ ବୁମରାହ(୭୬୪), ୨ୟ ସ୍ଥାନରେ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡର ଟ୍ରେଣ୍ଟ ବୋଲ୍ଟ (୭୨୭), ୩ୟ ସ୍ଥାନରେ ଆଫଗାନିସ୍ତାନର ଅଫ୍ ସ୍ପିନର ମୁଜିବ-ଉର-ରେହମାନ (୭୦୧) , ୪ର୍ଥ ସ୍ଥାନରେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାର କାଗିସୋ ରାବାଡା (୬୮୪), ୫ମ ସ୍ଥାନରେ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆର ପେଟ୍ କମିନସ୍‌ (୬୭୩) ରହିଛନ୍ତି ।

   Related Posts