Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ନୂଆପଡା : ୫ ଡକାୟତ ଗିରଫ, ଲୁଟ୍ ହୋଇଥିବା ଟଙ୍କା ସହ ଅଳଙ୍କାର ଜବତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ୧୦ ବରିଷ୍ଠ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ୧୦ ଜିଲ୍ଲା ଦାୟିତ୍ବ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ଜଣେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୯୧୭ ଛୁଇଁଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ଆଉ ୭୪ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୩୩୭୩୫୧ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଭିସୁଟ୍‌ ଛାତ୍ରଛାତ୍ରୀ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍ ରିପୋର୍ଟ ଥିଲା ଭୁଲ୍, ଆଣ୍ଟିଜେନ୍ କିଟ୍ ଖରାପରୁ ୨୫ଜଣଙ୍କର ରିପୋର୍ଟ ଆସିଥିଲା ପଜିଟିଭ୍
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : ଜବତ ହେଲା ୭ କୋଟି ୯୦ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କାର ଜାଲ ନୋଟ୍, ୩ ଅଟକ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଧାମରା ରେଳପଥରେ କଟି ଯୁବକଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ପାରିବାରିକ କଳହରୁ ଆତ୍ମହତ୍ୟା ସନ୍ଦେହ
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ବେଆଇନ ମାଙ୍କଡା ପଥର ଚାଲାଣ ବେଳେ ଚଢାଉ, ୭ଟି ଟ୍ରକ୍ ଜବତ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଅନ୍ୟ ଜିଲ୍ଲାକୁ ଚାଲାଣ ବେଳେ ୪ ଶିଶୁ ଶ୍ରମିକ ଉଦ୍ଧାର
  • ||
  • କୋରାପୁଟ : କୋଟିଆରେ ଓଡିଶା-ଆନ୍ଧ୍ର ଛକାପଞ୍ଝା, ରାଜ୍ୟ ବାଣ୍ଟୁଛି କରୋନା ଟିକା, ଆନ୍ଧ୍ର ବାଣ୍ଟୁଛି ବାର୍ଦ୍ଧକ୍ୟ ଭତ୍ତା
  • ||

ଆଇସିସି ଏହି କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ୍‌କୁ କରିପାରେ ବ୍ୟାନ୍, ଆଉ ଖେଳିପାରିବ ନାହିଁ ବିଶ୍ବକପ୍

10/07/2019 at 10:04 AM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୦|୭: ଇଂଲଣ୍ଡ ଏବଂ ଓ୍ବେଲ୍ସ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ ଅଧିନରେ ଖେଳାଯାଉଥିବା ଆଇସିସି କ୍ରିକେଟ୍ ଓ୍ବାର୍ଲଡ କପ୍ ଭିତରେ ଗୋଟିଏ ଟିମ୍ ପାଇଁ ଖରାପ ଖବର ଶୁଣିବାକୁ ମିଳିଛି । ଆନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍ କାଉନସିଲ (ଆଇସିସି) ଗୋଟିଏ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ୍ କୁ ବ୍ୟାନ୍ କରିପାରେ । ମିଳିଥିବା ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଆଇସିସି ଜିମ୍ବାଓ୍ବେ କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ୍ କୁ କ୍ରିକେଟ୍ ର ସମସ୍ତ ଅନ୍ତରାଷ୍ଟ୍ରୀୟ ଖେଳରୁ ବ୍ୟାନ୍ କରିପାରେ । ଏଥିରେ ପୁରୁଷ ଏବଂ ମହିଳା କ୍ରିକେଟ୍ ଟିମ୍ର ନାଁ ସାମିଲ ଅଛି । ଏହା ପଛର କାରଣ ମଧ୍ୟ ଆଶ୍ଚର୍ଯଜନକ ।

ସୂଚନା ଅନୁସାରେ ଜିମ୍ବାଓ୍ବେ କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡକୁ ରାଜନୈତିକ ହସ୍ତକ୍ଷେପ କାରଣରୁ ଆଇସିସି ଏହି ଟିମ୍ କୁ ବ୍ୟାନ୍ କରିବାକୁ ଚିନ୍ତା କରୁଛି । ଯାହାର ନିଷ୍ପତ୍ତି ଦୁଇ ସପ୍ତାହ ପରେ ହେବାକୁ ଥିବା ଆଇସିସି କନଫରେନ୍ସରେ ନିଆଯିବାର ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି ।

ଜିମ୍ବାଓ୍ବେ ଟିମ୍ ବର୍ତ୍ତମାନ ଓ୍ବାନ ଡେ ର୍ୟାକିଂରେ ୧୨ତମ ସ୍ଥାନରେ ରହିଛି ।  ଏହି ଘଟଣା ସେତେବେଳେ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଲା ଯେତେବେଳେ ଜିମ୍ବାଓ୍ବେ ସରକାର କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡକୁ ସସପେଣ୍ଡ କରିଦେଇଥିଲା । ଏହା ପରେ କ୍ରୀଡା ମନ୍ତ୍ରଣାଳୟ ଏକ ଅନ୍ତରୀମ କମିଟି ଗଠନ କରିଥିଲା ଯାହାକି ଆଇସିସି ନିୟମ ଉଲଂଘନ କରିଛି । ଏଥିପାଇଁ ସ୍ପୋର୍ଟସ ଆଣ୍ଡ୍ ରିକ୍ରିଏସନ କମିଶନର ଅଧ୍ୟକ୍ଷ ଗେରାଲ୍ଡ ମଲସ୍ତଓ୍ବା ଅଭିଯୋଗ କରିଛନ୍ତି ଯେ, ଜିମ୍ବାଓ୍ବେ କ୍ରିକେଟ୍ ର ନିଲମ୍ବନ କରେ କର୍ମଚାରୀ କାମ କରିବାକୁ ଆସୁନାହାନ୍ତି ।

ଯାହା ଫଳରେ ଆଇସିସି ବୋର୍ଡକୁ ବ୍ୟାନ୍ କରିବା ଉପରେ ବିଚାର କରିପାରେ । ଯଦି ଜିମ୍ବାଓ୍ବେ ଟିମ୍ କୁ ବ୍ୟାନ୍ କରାଯାଏ ତେବେ ଆଗାମୀ ବର୍ଷ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆରେ ହାବାକୁ ଥିବା ଟି-୨୦ ଓ୍ବାର୍ଲ୍ଡ କପ୍ ଭାଗ ନେଇପାରିବ ନାହିଁ ।

   Related Posts