Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ମହାରାଷ୍ଟ୍ର : ଭାରସାମ୍ୟ ହରାଇ ୩୦ ଫୁଟ ଖାଇକୁ ଖସିଲା ବସ୍, ୫ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ, ୩୫ ଆହତ
  • ||
  • କାର୍ଯ୍ୟରେ ଅବହେଳା ପାଇଁ ନିଲମ୍ବିତ ହେଲେ ଗୁଣୁପୁର ତହସିଲଦାର
  • ||
  • ଚେନ୍ନାଇ ସୁପରକିଙ୍ଗ୍ସକୁ ବଡ ଝଟକା, ଆହତ କାରଣରୁ ଆଇପିଏଲ୍‌ର ବାକି ମ୍ୟାଚ୍‌ରୁ ବାଦ୍ ପଡିଲେ ଡ୍ଵେନ ବ୍ରାଭୋ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୧୩ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୯୩୧ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ୧୨କୋଟି ଟଙ୍କାର ଜିଏସ୍‌ଟି ଠକେଇ ଅଭିଯୋଗ, ବିଭାଗ ପକ୍ଷରୁ ଛାନ୍‌ଭିନ୍‌ ଆରମ୍ଭ
  • ||
  • ବିଜାପୁରରେ ଏନ୍‌କାଉଣ୍ଟର : ଜଣେ ନକ୍ସଲ ନିହତ, ୨ ଯବାନ ଆହତ
  • ||
  • ମାଓବାଦୀଙ୍କ ବର୍ବର କାଣ୍ଡ , ପୋଲିସ ଇନଫର୍ମର ସନ୍ଦେହରେ ଘରୁ ଡାକି ନେଇ ହତ୍ୟା
  • ||

ୱାର୍ଲଡକପ୍ ୨୦୧୯ : ଏହି ୪ଟି ଟିମ୍ ଖେଳିପାରନ୍ତି ସେମିଫାଇନାଲ, ପାକିସ୍ତାନର ସମ୍ଭାବନା କମ୍

20/06/2019 at 2:56 PM

ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ନିଉଜିଲାଣ୍ଡ ଠାରୁ ପରାସ୍ତ ହେବାପରେ ଆଇସିସି ୱାର୍ଲଡକପ ୨୦୧୯ ସେମି ଫାଇନାଲ ଲାଇନଅପର ଏକ ଫଟୋ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି । ୪ଟି ଟିମ, ନିଉଜିଲାଣ୍ଡ, ଇଂଲଣ୍ଡ, ଭାରତ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ସେମିଫାଇନାଲ ଖେଳିବା ନେଇ ଆଶା ପ୍ରକାଶ କରାଯାଉଛି । କ୍ରିକେଟରେ କେତେବେଳେ କଣ ହେବ ତାହା ପୂର୍ବରୁ କହୁବା ଅସମ୍ଭବ । ତଥାପି ଏହି ୪ଟି ଟିମ ସେମି ଫାଇନାଲ ଯାଏଁ ପହଞ୍ଚିବା ଆଶା କରାଯାଉଛି ।

ସେହିଭଳି ଭାବେ ୱେଷ୍ଟଇଣ୍ଡିଜ (୫ଟି ମ୍ୟାଚ, ୩ ଅଙ୍କ) ଓ ଶ୍ରୀଲଙ୍କା (୫ଟି ମ୍ୟାଚ, ୪ ଅଙ୍କ) ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସେମି ଫାଇନାଲ ଯାଏଁ ପହଞ୍ଚିବା କଠିନ । କାରଣ ଏମାନେ ମ୍ୟାଚ ତାଙ୍କ ଠାରୁ ମଜବୁତ ଟିମ ସହ ହେବ ।

ଆଉ ଏକ ଟିମରୁ ଅଧିକ ସମ୍ଭାବନା ରହିଛି । ସେ ହେଲା ବାଙ୍ଗଲାଦେଶ । ବାଙ୍ଗଲାଦେଶ ୫ଟି ମ୍ୟାଚରେ ୩ ଅଙ୍କ ହାସଲ କରିଛି । ବାଙ୍ଗଲାଦେଶ ଆଗକୁ ଭାରତ, ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ, ଆଫଗାନିସ୍ତାନ ଓ ପାକିସ୍ତାନ ସହ ଖେଳିବ । ଯଦି ବାଙ୍ଗଲାଦେଶ ଭାରତ ଓ ଅଷ୍ଟ୍ରେଲିଆ ଠାରୁ ହାରିଯାଏ ତାହେଲେ ମଧ୍ୟ ୯ ଅଙ୍କ ସହ ଆଗକୁ ଯିବା ସମ୍ଭବ ଜଣାପଡ଼ୁନାହିଁ । ଶୀର୍ଷ ୪ଟି ଟିମରେ ଭାରତ ସାମିଲ ଅଛି । ଶୀର୍ଷ ୪ଟି ଟିମର ନେଟ ରନ ରେଟ ମଧ୍ୟ ଗୁଣାତ୍ମକ ରହିଛି ।

ଅପରପକ୍ଷରେ ପାକିସ୍ତାନ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ପରାସ୍ତ କରି ସମସ୍ତଙ୍କୁ ଚମକାଇ ଦେଇଛି । ତଥାପି ପାକିସ୍ତାନ ସେମିଫାଇନାଲ ଯାଏଁ ଯିବାର କୌଣସି ସମ୍ଭାବନା ଦେଖା ଯାଉନାହିଁ ।

ଭାରତ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାକୁ ଛାଡି ସବୁ ଟିମ ୫ଟି ଲେଖାଏଁ ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛନ୍ତି । ଭାରତ ୪ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଥିବାବେଳେ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୬ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳିଛି । ପାକିସ୍ତାନ ୫ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳି ୩ ଅଙ୍କ ହାସଲ କରିଛି । ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୬ଟି ମ୍ୟାଚ ଖେଳି ୩ ଅଙ୍କ ହାସଲ କରିଛି । ତେବେ ପାକିସ୍ତାନ ଓ ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ପାଇଁ ମଧ୍ୟ ସେମିଫାଇନାଲ ଯାଏଁ ପହଂଚିବା ବହୁତ କଠିନ ।

   Related Posts