Tuesday, October 15, 2019

Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ବିଶ୍ବ କପ୍ ବିଜେତା ବିବାଦ ଯୋଗୁଁ ଆଇସିସି ଉପରେ ବଢୁଛି ଚାପ, ନେଇପାରେ ଏହି ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭|୭: ଯେଉଁ ଭଳି ଭାବେ ୨୦୧୯ ବିଶ୍ବକପ୍ ଫାଇନାଲ ମ୍ୟାଚ୍ ରେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ବିଜେତା ଭାବେ ଚୟନ କରାଯାଇଛି ତାହା କ୍ରିକେଟ୍ ଜଗତର ସମସ୍ତ ଖେଳାଳି ଆଚମ୍ବିତ କରିଛି । ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ମଧ୍ୟ ନିନ୍ଦା କରାଯାଇଛି । ବିଶ୍ବକପ୍ ଫାଇନାଲରେ ଉଭୟ ନ୍ୟୁଜିଲ୍ୟାଣ୍ଡ ଏବଂ ଇଂଲଣ୍ଡ ଟିମ୍ ସମାନ ସ୍କୋର କରି ସୁପର ଓଭରରେ ମଧ୍ୟ ସମାନ ରନ୍ କରି ମ୍ୟାଚ୍ କୁ ଟାଇ କରିଥିଲେ । ଛକା ଏବଂ ଚୌକା ହିସାବରେ ଇଂଲଣ୍ଡକୁ ଯେଉଁଭଳି ଭାବେ ବିଜେତା ଘୋଷଣା କରାଯାଇଛି ତାହା ଅତ୍ୟନ୍ତ ଦୁର୍ଭାଗ୍ୟଜନକ ଥିଲା । ଯାହାକୁ ନେଇ କ୍ରିକେଟ୍ ଜଗତର ବରିଷ୍ଠ ଖେଳାଳିମାନେ ଆଇସିସି ନିୟମ ଉପରେ ଅଙ୍ଗୁଳି ଉଠାଇଛନ୍ତି ।  ଆଇସିସିର ଏଭଳି ନିଷ୍ପତ୍ତିକୁ ସମସ୍ତେ ନିନ୍ଦା ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ।

ଏବେ ଏଭଳି ନିୟମକୁ ନେଇ ଆଇସିସି ଉପରେ ଚାରିଆଡୁ ଚାପ ପଡୁଛି । ବିଶ୍ବ କପ୍ କ୍ରିକେଟ୍ ଖେଳର ସବୁଠୁ ବଡ ପ୍ଲାଟଫର୍ମ । ମାତ୍ର ଯଦି ଏହି ଓ୍ବାର୍ଲ୍ଡ କପ୍ ର ଫାଇନାଲ୍ ନିଷ୍ପତ୍ତି ଏହିଭଳି ଭାବେ ନ୍ୟାୟ ସଙ୍ଗତ ନହୁଏ ତେବେ ଏଭଳି ନିୟମକୁ ବାଦ୍ ଦେବା ହିଁ ଉଚିତ୍ ହେବ ବୋଲି ବିଭିନ୍ନ ମହଲରେ ମତ ପ୍ରକାଶ ପାଉଛି । ଯାହାକୁ ନେଇ ଆଇସିସିରେ ମଧ୍ୟ ବହୁ ତର୍କ ବିତର୍କ ହୋଇଛି । ଫଳରେ ଖୁବ୍ ଶୀଘ୍ର ଆଇସିସି ଏହି ନିୟମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରିପାରେ ବୋଲି ଚର୍ଚ୍ଚା ହେଉଛି ।

913 Views

   ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଖବର