Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କମୁଛି କରୋନା ପ୍ରଭାବ: ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ଘରକୁ ଫେରିଲେ ୬୪୮ ସଂକ୍ରମିତ
  • ||
  • ଲଭ୍‌ ଜିହାଦ ଉପରେ ଅଧ୍ୟାଦେଶ ପାରିତ କଲା ୟୁପି କ୍ୟାବିନେଟ୍‌, ଧୋକା-ଧମକ ଦେଇ ଧର୍ମ ପରିବର୍ତ୍ତନ କରାଇଲେ ୧୦ ବର୍ଷ ଜେଲ୍‌
  • ||
  • ଅତ୍ୟଧିକ କାମର ବୋଝ ସହିନପାରି ଆଖି ବୁଜିଲେ ବାପା: ଉପର ଅଧିକାରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ସଂଗୀନ ଅଭିଯୋଗ ଆଣିଲେ ଝିଅ, କହିଲେ…
  • ||
  • Snack Video ସମେତ ପୁଣି ୪୩ଟି ମୋବାଇଲ୍‌ ଆପ୍‌ ବ୍ୟାନ୍‌ କଲେ ଭାରତ ସରକାର
  • ||
  • ୨ ବାରହା ଶିକାରୀ ଗରିଫ: ମାଂସ ଭାଗବଣ୍ଟା ବେଳେ ମାଡି ବସିଲେ ବନ ବିଭାଗର କର୍ମଚାରୀ
  • ||
  • କରୋନାରେ ଜୀବନ ହାରିଥିବା ଠିକାଦାରଙ୍କୁ ଆର୍ଥିକ ସହାୟତା ଦେଲା ଠିକାଦାର ସଂଘ
  • ||
  • ୧୦ ଡଲାରରୁ କମ୍‌ ମୂଲ୍ୟରେ ମିଳିବ ଋଷ କରୋନା ଭ୍ୟାକ୍‌ସିନ Sputnik V, ଜାନୁଆରୀରୁ ଆରମ୍ଭ ହେବ ଡେଲିଭରି
  • ||
  • ହାଇଓ୍ବା ଧକ୍କାରେ ଜଣେ ଶିଶୁଙ୍କ ସମେତ ୬ ଜଣଙ୍କ ମୃତ୍ୟୁ: ଚାଲି ଚାଲି ଯିବା ବେଳେ ପଛରୁ ମାଡିଗଲା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ପୁରୀ ହାଜତ ମୃତ୍ୟୁ ଘଟଣାର ବିଚାର ବିଭାଗୀୟ ତଦନ୍ତ ନିର୍ଦ୍ଦେଶ
  • ||
  • ଯୋଜନାବଦ୍ଧ ଲୁଟ୍ : ସାଙ୍ଗଙ୍କୁ ଲଗାଇ ଡକାୟତି କରାଇଥିଲା IIFL କର୍ମଚାରୀ ଲାଲା ଅମ୍ରିତ ରାୟ
  • ||

ରାଜନୀତିକୁ ପଶିଲା ଉପାଧ୍ୟାୟଙ୍କ ଅଧ୍ୟାୟ: ବ୍ୟାଙ୍କ ଚେକ୍‌ ନେଇ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ କଲେ ବିରୋଧୀ

2/01/2020 at 7:21 PM

ଭୁବନେଶ୍ବର୨/୧: ଆଇଏଏସ ବିଜୟ ଉପାଧ୍ୟାୟଙ୍କୁ ଭିଜିଲାନସ ଗିରଫ କରିବା ପ୍ରସଙ୍ଗ ଧିରେଧିରେ ରାଜନୈତିକ ମୋଡ଼ ନେବାରେ ଲାଗିଛି।  ତାଙ୍କୁ ଫସାଇ ଦିଆଯାଇଛି ବୋଲି ବିଜୟ ଉପାଧ୍ୟାୟ କୋର୍ଟ ହାଜିରା ସମୟରେ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା ଦେଇ କହିଥିଲେ।  ଏହା ପରେ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ରାଜନୈତିକ ହଟଚମଟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଯାଇଛି । ସେପଟେ ଘଟଣାକୁ ନେଇ ଭିଜିଲାନ୍‌ସ ତାର ଖୋଳତାଡ଼ ଜାରି ରଖିଛି।

ରାଜନୀତିକୁ ପଶିଲା ଉପାଧ୍ୟାୟଙ୍କ ଅଧ୍ୟାୟ । ଆଇଏଏସ୍  ଅଧିକାରୀ ବିଜୟ ଉପାଧ୍ୟାୟ ଲାଞ୍ଚ ନେଇ ଗିରଫ ହେବା ଘଟଣା ଏବେ ରାଜନୈତିକ ମୋଡ ନେଇଛି । ଗୋଟିଏ ପଟେ ଉପାଧ୍ୟାୟ କହିଛନ୍ତି ତାଙ୍କୁ ଫସାଇ ଦିଆଯାଇଛି। ସେପଟେ ସରକାରଙ୍କ ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧୀ ଆଭିମୁଖ୍ୟ  ଉପରେ ପ୍ରଶ୍ନବାଚୀ ଲଗାଇଛନ୍ତି ବିରୋଧୀ । କଂଗ୍ରେସ ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛି ‘ଜଣେ IAS ଅଧିକାରୀ ଚେକ୍ ମାଧ୍ୟମରେ ଲାଞ୍ଚ ନେବା ବିଶ୍ବାସଯୋଗ୍ୟ କି ? ଚେକରେ  ଲାଞ୍ଚ ନେବା ଯଦି ସତ ତେବେ ଏହା ଓଡ଼ିଶାରେ ପ୍ରଥମ ଘଟଣା ହେବ। ଘଟଣାର ସତ ମିଛ ଜାଣିବାକୁ ସିବିଆଇ ତଦନ୍ତ କରାଯିବା ଦରକାର ବୋଲି କଂଗ୍ରେସ ଦାବି କରିଛି ।

 ସେପଟେ ବିଜେପି କହିଛି ସରକାରଙ୍କ ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧୀ ଆଭିମୁଖ୍ୟ କେବଳ ଲୋକ ଦେଖାଣିଆ । ପୂର୍ବରୁ ସରକାର ମନ୍ତ୍ରୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ନେଇ ନିଜ ଭାବମୂର୍ତ୍ତି ସୁଧାରୁଥିଲେ।ଏବେ  IASଙ୍କୁ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଧରିବା ଏକ ଆଇୱାସ୍। ମୋ ସରକାର ଓ 5T ଲାଗୁ ହେବା ପରେ ସରକାରଙ୍କ ଦୁର୍ନୀତି ବିରୋଧୀ ଆଭିମୁଖ୍ୟ ଆହୁରି କଡା ହୋଇଛି । ଯେଉଁ କର୍ମଚାରୀଙ୍କ ପାଖରେ ଦୁର୍ନୀତିର ଗନ୍ଧ ଆସୁଛି ସେମାନଙ୍କୁ କାର୍ଯ୍ୟରୁ ଦୂରେଇ ଦିଆଯାଉଛି।

ଦୁର୍ନୀତିକୁ ବରଦାସ୍ତ  କରାଯିବ ନାହିଁ ବୋଲି ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ବାରମ୍ବାର ଦୋହରାଉଛନ୍ତି । ହେଲେ ବିରୋଧୀ ଏହା ପଛରେ ରାଜନୀତିର ଗନ୍ଧ ବାରୁଥିବାରୁ ଏହାକୁ କଡା ଜବାବ ଦେଇଛି ବିଜେଡି ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ପାଲଟା ପ୍ରଶ୍ନ କରିଛି । ସରକାରଙ୍କୁ  ଆଇନ କାନୁନ ଜଣା ଅଛି । ବିରୋଧୀଙ୍କୁ ପଚାରି କଣ କାହା ଉପରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଯିବ କି । କିଛି ତଥ୍ୟ ପ୍ରମାଣ ଥିବ ବୋଲି ତ ଭିଜିଲାନ୍ସ ବିଜୟଙ୍କୁ ଧରିଛି। ଏହା ଉପରେ  ତଦନ୍ତ ଚାଲିଛି ଯଦି କାହା ପାଖରେ ଏନେଇ କିଛି ତଥ୍ୟ ପ୍ରମାଣ  ଅଛି ତେବେ ତାହା ଉପସ୍ଥାପିତ କରନ୍ତୁ ବୋଲି ଆହ୍ବାନ ଦେଇଛି ବିଜେଡି ।

୧ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଲାଞ୍ଚ ନେବା ଅଭିଯୋଗରେ ଭିଜିଲାନ୍ସ ଉଦ୍ୟାନ କୃଷି ବିଭାଗର ନିର୍ଦେଶକ ଥିବା ବିଜେୟ କେତେନ ଉପାଧ୍ୟୟଙ୍କୁ ଗିରଫ କରି କୋର୍ଟ ଚାଳଣ କରିଥିଲା । ଘଟଣାର ତଦନ୍ତ ପାଇଁ ତାଙ୍କୁ ରିମାଣ୍ଡରେ ନିଆଯାଇଛି । ସରକାର ତାଙ୍କୁ ନିଲମ୍ବନ ମଧ୍ୟ କରିଛନ୍ତି । ସେପଟେ ବିଭାଗର ବିଭିନ୍ନ ଅଧିକାରୀଙ୍କୁ ଭିଜିଲାନ୍‌ସ ପଚାରାଉଚୁରା କରୁଥିବା ବେଳେ ଏ ସମଗ୍ର ଘଟଣାରେ ସାରୁ ଭିତରେ ମାରୁ ଥିବାର ବିରୋଧୀ ଅଭିଯୋଗ କରୁଛନ୍ତି। 

   Related Posts