Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଟେଷ୍ଟ ପରେ ଓ୍ବାନ୍‌ ଡେ’ ସିରିଜ୍‌ କବ୍‌ଜା କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା, ଦ୍ବିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ ଟିମ୍‌ ଇଣ୍ଡିଆ ୭ ଓ୍ବିକେଟରେ ଧରାଶୟୀ, ଭାରତ ୨୮୭/୬(୫୦ ଓଭର), ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ୨୮୮/୩ (୪୮.୧ଓଭର)
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ଶୁକ୍ରବାର ସୁସ୍ଥହେଲେ ୧୦,୩୯୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ ୨୬୧୦ଜଣ ଡିସଚାର୍ଜ
  • ||
  • ହରଭଜନ ସିଂହ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ, ନିଜକୁ କଲେ ଆଇସୋଲେଟ୍‌
  • ||
  • ଚୋରା ବାଲି କାରବାରରୁ ହତ୍ୟା, ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଉପରେ ଚଢାଇଦେଲେ ଟ୍ରାକ୍ଟର !
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ ୧୦ ହଜାର ତଳକୁ ଖସିଲା ଦୈନିକ ସଂକ୍ରମଣ : ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୯୮୩୩ କୋଭିଡ୍ ପଜିଟିଭ୍, ୧୧୮୭୨୯୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ରାଶିବାଡ ଘାଟିରେ ଓଲଟିଲା ଇସପାତ୍, ୮ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଶୁକ୍ରବାରଠୁ ଲିଭିବ ଅମର ଯବାନ ଜ୍ୟୋତି : ୫୦ ବର୍ଷ ତଳେ ଶୁଭାରମ୍ଭ କରିଥିଲେ ଇନ୍ଦିରା ଗାନ୍ଧୀ
  • ||
  • ଟି୨୦ ବିଶ୍ୱକପ୍ : ଖେଳସୂଚୀ ଜାରି କଲା ଆଇସିସି, ଏହି ତାରିଖରେ ଭାରତ-ପାକିସ୍ତାନ ମହା ମୁକାବିଲା
  • ||
  • ଦ୍ୱିତୀୟ ଦିନିକିଆରେ କମ୍ ବ୍ୟାକ୍ କରିବ ଟିମ୍ ଇଣ୍ଡିଆ ! ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା ବିପକ୍ଷରେ ସିରିଜ୍ ବରାବର ଲକ୍ଷ୍ୟ
  • ||

ଆତଙ୍କୀଙ୍କ ବିରୋଧରେ ଅପରେସନ ଜାରି ଥିବା କହିଲେ ବାୟୁସେନା ମୁଖ୍ୟ ବିଏସ ଧନୋଆ

4/03/2019 at 2:17 PM

ଦିଲ୍ଲୀ ୪/୩ : ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ପାକିସ୍ତାନରେ ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକ କରିଥିବା ଭାରତୀୟ ବାୟୁସେନାର ପ୍ରଥମ ପଦକ୍ଷେପ | ଆଗକୁ ଆହୁରି ପଦକ୍ଷେପ ନିଆଯିବ ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବାୟୁସେନା ମୁଖ୍ୟ ବିଏସ ଧନୋଆ | ଏନେଇ ବିଏସ ଧନୋଆ ଆଜି ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ସୂଚନା ଦେଇଛନ୍ତି | ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ ଅପରେସନ ଏବେ ମଧ୍ୟ ଜାରି ରହିଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବିଏସ ଧନୋଆ |

ବାୟୁସେନା ପାଖରେ ଯେଉଁ ବିମାନ ଅଛି ସେ ତାର ବ୍ୟବହାର କରୁଛନ୍ତି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବିଏସ ଧନୋଆ | ପାକିସ୍ତାନ ଦାବି କରୁଛି ଯେ, ସେ ଉଭୟ ଦେଶ ମଧ୍ୟରେ ଶାନ୍ତି ପ୍ରତିଷ୍ଠା କରିବାକୁ ଚାହୁଁଛି ଏବଂ ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ କାର୍ଯ୍ୟାନୁଷ୍ଠାନ ଆରମ୍ଭ କରିଛି | କିନ୍ତୁ ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ କଥାରେ ଭାରତ ବିଶ୍ୱାସ କରୁନାହିଁ | ଭାରତ ପୁରା ସତର୍କ ଅଛି ବୋଲି କହିଛନ୍ତି ବିଏସ ଧନୋଆ | 

ଵାଲାକୋଟରେ ଆତଙ୍କବାଦୀଙ୍କ ଶିବିର ଧ୍ବଂସ କରିବା ପରେ ମଧ୍ୟ ଭାରତ କହିଛି ଯେ, ଯଦି ଆତଙ୍କବାଦକୁ ଧ୍ବଂସ କରିବା ପାଇଁ ଆହୁରି ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ନେବାକୁ ପଡିବ ତାହେଲେ ମଧ୍ୟ ଭାରତ ପ୍ରସ୍ତୁତ ଅଛି | ପାକିସ୍ତାନ ଅନ୍ୟ ଦେଶମାନଙ୍କୁ ଅପିଲ କରୁଛି ଯେ, ଭାରତ ପାକିସ୍ତାନ ବିରୋଧରେ କଣ ବଡ ପଦକ୍ଷେପ ନେଇପାରେ |

ସୂଚନାଯୋଗ୍ୟ ଯେ, ଆତଙ୍କବାଦ ବିରୋଧରେ ଦୃଢ ପଦକ୍ଷେପ ନେବା ଏବେ ବାକି ଅଛି | କାରଣ ମାସୁଦ ଆଝାର ବଂଚିଛି | ତାର ମୃତ୍ୟୁ ଖବରକୁ ନେଇ ଏବେ ଯାଏଁ କିଛି ସ୍ପଷ୍ଟ ହୋଇନାହିଁ | ମାସୁଦ ଛଡା ମଧ୍ୟ ଜୈସର ଅନେକ କମାଣ୍ଡର ବଞ୍ଚିଛନ୍ତି | ଯେଉଁମାନେ ସଂଗଠନ ଚଳାଉଛନ୍ତି | ଏୟାର ଷ୍ଟ୍ରାଇକରେ ଵାଲାକୋଟ ଭଳି ବଡ ଆତଙ୍କୀ ଟ୍ରେନିଂ କ୍ୟାମ୍ପ ଧ୍ବଂସ ହୋଇଯାଇଛି | ଆଜି ପ୍ରଧାନମନ୍ତ୍ରୀ ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦି ଏକ ରେଲିରେ ଯୋଗ ଦେବା ପାଇଁ ଗୁଜରାଟ ଯାଇଛନ୍ତି | ସେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନର ଧ୍ବଂସ ପୁରା ଦେଶ ଚାହୁଁଛି | ଆମକୁ ନିଜ ସେନା ଏବଂ ଯବାନଙ୍କ ଉପରେ ବିଶ୍ୱାସ ରଖିବା ଉଚିତ |

   Related Posts