Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : କମିଲା କୋଭିଡ୍ ମୃତ୍ୟୁ ସଂଖ୍ୟା : ଗତ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ଯାଇଛି ୪ ମୁଣ୍ଡ, ୧୭୩୪ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୫୧୮ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୧୮୩୦୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ସୋର : ଡକାୟତ ଗ୍ୟାଙ୍ଗ୍ ଓ ଗ୍ରାମବାସୀଙ୍କ ମଧ୍ୟରେ ଖଣ୍ଡ ଯୁଦ୍ଧ : ୪ ଗୁରୁତର, ଜଣେ ଗିରଫ
  • ||
  • ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ : ଭାରତରେ କମୁଛି ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୪୧୮୧୦ କରୋନା ଆକ୍ରାନ୍ତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଉଦଳା : ଜମିବାଡି ବିବାଦକୁ କେନ୍ଦ୍ରକରି ଡବଲ ମର୍ଡର ! ସଂମ୍ପର୍କୀୟ ଭାଇ ଓ ପୁତୁରାକୁ ହତ୍ୟା କଲା ଭାଇ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ବିଜେଡିରୁ ବହିଷ୍କୃତ ହେଲେ ଗୋପାଳପୁର ବିଧାୟକ ପ୍ରଦୀପ ପାଣିଗ୍ରାହୀ
  • ||
  • ମାଲକାନଗିରି : କମ୍ବିଂ ଅପରେସନ ସାରି ଫେରୁଥିବା ବେଳେ ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ ବିସ୍ଫୋରଣ : ଆସିଷ୍ଟାଣ୍ଡ କମାଣ୍ଡାଣ୍ଟ୍ ସହିଦ, ୯ଯବାନ ଆହତ
  • ||

ରାଜ୍ୟସଭା ଅଫର ମିଳିବା ନେଇ କହିଲେ ସିଜେଆଇ ଗୋଗୋଇ- ଶପଥ ନେବା ପରେ କହିବି କଣ ପାଇଁ ସ୍ଵୀକାର କଲି ସାଂସଦ ପଦ

17/03/2020 at 6:55 PM

ନୂଆଦିଲ୍ଲୀ ୧୭।୦୩: ରାଜ୍ୟସଭା ପାଇଁ ମନୋନୀତ ପୂର୍ବତନ ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି ରଞ୍ଜନ ଗୋଗୋଇ ଶପଥ ନେବା ପରେ ଏହି ଅଫର ନେଇ ସେ ନିଜର ମତାମତ ଦେବେ। ଗୌହାଟୀରେ ମଙ୍ଗଳବାର ସେ ସାମ୍ବାଦିକଙ୍କ ସହ ଆଲୋଚନା ବେଳେ କହିଛନ୍ତି ଯେ, ମୁଁ ସମ୍ଭବତଃ ଆସନ୍ତକାଲି ଦିଲ୍ଲୀ ଯିବି। ମୋତେ ପ୍ରଥମେ ଶପଥ ନେବାକୁ ଦିଅନ୍ତୁ, ଏହା ପରେ ମୁଁ ଗଣମାଧ୍ୟମକୁ ବିସ୍ତାର ସହ କହିବି ଯେ, ମୁଁ କଣ ପାଇଁ ଏହି ଅଫରକୁ ସ୍ଵୀକାର କଲି।

ଜଷ୍ଟିସ ଗୋଗୋଇ ଦେଶର ୪୬ତମ ପ୍ରଧାନ ବିଚାରପତି। ସେ ୧୩ ମାସ ଏହି ପଦରେ ରହିବା ପରେ ୨୦୧୯ ନଭେମ୍ବରରେ ଅବସର ନେଇଥିଲେ। ଜଷ୍ଟିସ ଗୋଗୋଇ ହେଉଛନ୍ତି ସେହି ବିଚାରପତି ଯିଏ ଦେଶର ସବୁଠୁ ବହୁ ପ୍ରତୀକ୍ଷତି ଓ ସମ୍ବେଦନଶୀଳ ମାମଲା ଅଯୋଧ୍ୟା ରାମ ଜନ୍ମଭୂମି-ବାବ୍ରି ମସଜିଦ ଉପରେ ରାୟ ଦେଇଥିଲେ।

କେବଳ ଏତିକି ନୁହଁ, ସେ ସର୍ବୋଚ୍ଚ ଅଦାଲତର ସେହି ଚାରି ଜଜଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ, ଯିଏ ଦେଶର ଇତିହାସରେ ପ୍ରଥମ ଥର ୨୦୧୮ ଜାନୁଆରୀରେ ସୁପ୍ରିମକୋର୍ଟର ଅନିୟମିତତାକୁ ନେଇ ସାମ୍ବାଦିକ ସମ୍ମିଳନୀ କରିଥିଲେ। ଜଷ୍ଟିସ ଗୋଗୋଇ ସେହି ପୀଠର ଅଂଶ ଥିଲେ, ଯେଉଁ ପୀଠ ରାଫେଲ ଜେଟ୍ ବିମାନ କ୍ରୟ ସମ୍ବନ୍ଧିତ ମାମଲାରେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାରଙ୍କୁ କ୍ଲିନ ଚିଟ୍ ଦେଇଥିଲେ।

ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ଜଷ୍ଟିସ ଗୋଗୋଇଙ୍କୁ ବିଜେପି ନେତୃତ୍ଵାଧୀନ ଏନଡିଏ ସରକାର କାର୍ଯ୍ୟକାଳରେ ରାଜ୍ୟସଭାର ଅଫର ମିଳିବା ଉପରେ ବିରୋଧୀ ପ୍ରଶ୍ନ ଉଠାଇଛନ୍ତି। କଂଗ୍ରେସ ଏହାକୁ ପ୍ରସଙ୍ଗ କରି ନରେନ୍ଦ୍ର ମୋଦୀ ସରକାରଙ୍କୁ ଟାର୍ଗେଟ୍ କରିଛି।

   Related Posts