Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • କଟକ : ମୁଣ୍ଡଳୀ ବ୍ୟାରେଜରୁ ଡେଇଁ ଜଣେ ନିଖୋଜ, ବ୍ରିଜ୍ ଉପରେ ଅଛି ଗାଡି ଓ ମୋବାଇଲ୍
  • ||
  • ଖୋର୍ଦ୍ଧା : ଯୁବକକୁ ଖୋଜି ଆଣିବା ଦାବିରେ ଏସ୍‌ପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ, ରବିବାରଠୁ ଗାଈ ଚରେଇବାକୁ ଯାଇ ଅଛନ୍ତି ନିଖୋଜ
  • ||
  • ଚାନ୍ଦବାଲି : ଖେଳୁଥିବା ବେଳେ ପୋଖରୀରେ ବୁଡିଗଲେ ଦେଢ ବର୍ଷର ଶିଶୁ କନ୍ୟା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ମୃତ୍ୟୁ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଘଟଣାରେ ରାଜଧାନୀ ହୁଲସ୍ତୁଲ, ଡିସିପି ଅଫିସ୍ ଘେରାଉ ବେଳେ ବିଜେପି କର୍ମୀ ଓ ପୋଲିସ ଧସ୍ତାଧସ୍ତି
  • ||
  • ନୟାଗଡ : ଗୁଣିଗାରେଡି ସନ୍ଦେହରେ ୫ ଜଣଙ୍କୁ ନିର୍ଯାତନା ଘଟଣା : ୫ ଜଣଙ୍କୁ ଗିରଫ କଲା ପୋଲିସ
  • ||
  • ମର୍ମନ୍ତୁଦ ଦୁର୍ଘଟଣା: ଡୋଡା ଘାଟିରେ ଖସିପଡିଲା ମାଟାଡୋର, ୮ ମୃତ ଓ ଅନେକ ଆହତ
  • ||
  • ଜଗତସିଂହପୁର : ଷ୍ଟାଡିୟମ୍ ନିକଟରୁ ମିଳିଲା ଯୁବକଙ୍କ ମୃତଦେହ, ବୁଧବାର ସନ୍ଧ୍ୟାରୁ ଥିଲେ ନିଖୋଜ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ମମିତା ମେହେର ହତ୍ୟା ମାମଲାରେ କଂଗ୍ରେସର ଧାରଣା ୩ୟ ଦିନରେ, ମନ୍ତ୍ରୀ ଇସ୍ତଫା ନଦେଲେ ତୀବ୍ର ହେବ ଆନ୍ଦୋଳନ
  • ||
  • କଳାହାଣ୍ଡି : ଇନ୍ଦ୍ରାବତୀ ଦକ୍ଷିଣ ମୁଖ୍ୟ କେନାଲରେ ଘାଇ, ଶହ ଶହ ହେକ୍ଟର ଧାନ ଚାଷ ନଷ୍ଟ ଆଶଙ୍କା
  • ||
  • ଢେଙ୍କାନାଳ : ଶୌଚ ହୋଇ ଫେରିବା ବେଳେ ବୃଦ୍ଧଙ୍କୁ କଚାଡିଦେଲା ଦନ୍ତା, ଡାକ୍ତରଖାନାରେ ଚାଲିଗଲା ଜୀବନ
  • ||

୬ ଫେରା ନେବାପରେ ଅଟକି ଗଲା କନ୍ୟା: କହିଲା ‘ମୁଁ ବାହା ହେବିନି, ମୋତେ ବର ପସନ୍ଦ ନୁହଁ’

26/06/2021 at 2:57 PM

ମହୋବା ୨୬/୦୬ : ଉତ୍ତର ପ୍ରଦେଶ ମହୋବାରେ ବାହାଘର ଭାଙ୍ଗିବାର ଏକ ଅଜବ ମାମଲା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି। ଆଶ୍ଚର୍ଯ୍ୟର କଥା ହେଲା କନ୍ୟା ବାହାଘରର ଅଧା ରୀତିନୀତି ପରେ ବିବାହ ପାଇଁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। କନ୍ୟା ୬ ଫେରା ନେବା ପରେ ବାହାଘର ପାଇଁ ମନା କରିଦେଲେ। ଏହାପରେ ବିବାହ ସ୍ଥଳରେ ହଇଚଇ ଖେଳି ଯାଇଥିଲା। ତୁରନ୍ତ ରାତିରେ ହିଁ ପଞ୍ଚାୟତ ଡକା ଯାଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ସତ ଚେଷ୍ଟା ସତ୍ତ୍ୱେ ବରଯାତ୍ରୀଙ୍କୁ ଖାଲି ହାତରେ ଫେରିବାକୁ ପଡିଲା। ମାମଲା ପୁରା ଅଞ୍ଚଳରେ ଚର୍ଚ୍ଚାର ବିଷୟ ପାଲଟିଛି।

ଗୁରୁବାର ଦିନ ଉତ୍ତରପ୍ରଦେଶର ମହୋବାରେ ଝାନ୍ସୀର କୁଲପାହର ତହସିଲର ଏକ ଗାଁରୁ ଏକ ବରଯାତ୍ରୀ ଆସିଥିଲା। କନ୍ୟା ପକ୍ଷ ଜୋରସୋରରେ ବର ପକ୍ଷକୁ ସ୍ୱାଗତ ସମ୍ବର୍ଦ୍ଧନାକରିଥିଲେ। ତା’ପରେ ଯିଏ ଡ଼୍ରମ୍ ଏବଂ ଡ଼୍ରମ୍ ଉପରେ ଜୋରରେ ନାଚିଲା ପରେ ସମସ୍ତେ ଆନନ୍ଦରେ ଏକ ଭୋଜି ଫିଙ୍ଗିଥିଲେ। ଏହାପରେ ଜୟମାଳା ନୀତି କରାଯାଇଥିଲା। ବର-କନ୍ୟା ପରସ୍ପରକୁ ବରଣମାଳା ପିନ୍ଧାଇଥିଲେ। ବାହାଘରରେ ଉପସ୍ଥିତ ସମସ୍ତ ଲୋକେ ବହୁତ ଖୁସି ଥିଲେ। ଏହା ପରେ ସାତ ଫେରା କାର୍ଯ୍ୟକ୍ରମ ମଧ୍ୟ ଆରମ୍ଭ ହୋଇଥିଲା। କିନ୍ତୁ ୬ ଫେରା ପରେ କନ୍ୟା ବିବାହ କରିବାକୁ ମନା କରିଦେଇଥିଲେ। ସେତେବେଳେ ପରିବାର ସଦସ୍ୟ କନ୍ୟାକୁ ଏହାର କାରଣ ପଚାରିଥିଲେ। ସେ କହିଥିଲେ ମୋତେ ବର ପସନ୍ଦ ନୁହେଁ, ସେଥିପାଇଁ ମୁଁ ବିବାହ କରିବି ନାହିଁ। ତା’ପରେ ସେ ଗଣ୍ଠି ଖୋଲି ନିଜ କୋଠରୀକୁ ଚାଲି ଯାଇଥିଲେ। ଏସବୁ ଦେଖି ସମସ୍ତଙ୍କ ହୋସ ଉଡ଼ିଗଲା।

ଏହା ପରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷର ଲୋକମାନେ ଯୁବତୀଙ୍କୁ ଅନେକ ଘଣ୍ଟା ଧରି ବୁଝାଇଥିଲେ କିନ୍ତୁ ସେ କାହା କଥା ଶୁଣିଲେ ନାହିଁ। ଏହା ପରେ ମଧ୍ୟରାତ୍ରିରେ ପଞ୍ଚାୟତ ଡକା ଯାଇଥିଲା। ପଞ୍ଚାୟତରେ ମଧ୍ୟ ଯୁବତୀ ନିଜ ଜିଦରେ ଅଟଳ ଥିଲେ। ଏହା ପରେ ବରର ପିତା ରାଗି ଯାଇଥିଲେ। ସେ କହିଲେ ଯଦି ବାହାଘର ପାଇଁ ମନା କରିବାର ଥିଲା ତାହେଲେ ଅନ୍ୟ ସବୁ ରୀତିନୀତି କାହିଁକି କଲ ? ତେବେ କିଛି ସମୟ ପରେ ଉଭୟ ପକ୍ଷର ସହମତିରେ ବରଯାତ୍ରୀ ଖାଲି ହାତରେ ଫେରି ଯାଇଥିଲା।

   Related Posts