Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଆଜି କରୋନାରୁ ଆରୋଗ୍ୟ ହେଲେ ୧୦୨୪୨, ଖୋର୍ଦ୍ଧାରୁ ସର୍ବାଧିକ
  • ||
  • ଅନ୍ତର୍ଜାତୀୟ କ୍ରିକେଟ୍‌କୁ ଫେରିବେ ନାହିଁ ଏବି ଡିଭିଲିୟର୍ସ, ସ୍ପଷ୍ଟ କଲା ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକା କ୍ରିକେଟ୍ ବୋର୍ଡ
  • ||
  • ପିସିଆର ଭ୍ୟାନ୍ ଦେଖି ପୋଖରୀକୁ ଡେଇଁ ପଡିଲେ ଯୁବକ, ମିଳିଲା ମୃତଦେହ…
  • ||
  • ଧକ୍କା ଦେଲା କାର, ଚାଲିଗଲା ସାଇକେଲ ଆରୋହୀଙ୍କ ଜୀବନ
  • ||
  • ନଦୀରୁ ନାବାଳିକାଙ୍କ ମୃତଦେହ ଉଦ୍ଧାର, ହତ୍ୟା ନା ଆତ୍ମହତ୍ୟା ?
  • ||
  • ୧୧ ବର୍ଷ ପରେ ଗିରଫ ହେଲା ଦୁଃଶାସନ, ପାରୋଲରେ ଆସି ଫେରାର ହୋଇଯାଇଥିଲା
  • ||
  • ହୃଦରୋଗ ବିଶେଷଜ୍ଞ ଡକ୍ଟର କେ.କେ ଅଗ୍ରୱାଲଙ୍କ କରୋନାରେ ଦେହାନ୍ତ, ଦୀର୍ଘ ଦିନ ଧରି ଭେଣ୍ଟିଲେଟରରେ ଚାଲିଥିଲା ଚିକିତ୍ସା
  • ||
  • ଧୋନୀଙ୍କ ତଲଓ୍ୱାରବାଜୀ ଭିଡିଓ ଭାଇରାଲ ପରେ କମେଣ୍ଟ କଲେ ରବୀନ୍ଦ୍ର ଜାଡେଜା
  • ||
  • ରାଜ୍ୟରେ କରୋନା ନେଲା ଆଉ ୨୨ଜଣଙ୍କ ଜୀବନ, ୨୩୫୭ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତ୍ୟୁସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭାକସିନ୍ ନେବା ପରେ ଏହି ସବୁ ସାଇଡ୍ ଇଫେକ୍ଟ ଦିଏ ବିପଦର ସଙ୍କେତ, ହୋଇପାରେ ସାଙ୍ଘାତିକ : ସତର୍କ କଲେ କେନ୍ଦ୍ର ସରକାର
  • ||

ଭାରତକୁ ଧ୍ଵଂସ ନ କରିବା ଯାଏଁ କୌଣସି ମୁସଲମାନ ଶାନ୍ତିରେ ଶୋଇବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ; ମାସୁଦ ଅଜହର ..ପୁଲଓ୍ଵାମା ଗଣସଂହାର ପଛରେ ସେଦିନରୁ କୁହୁଳୁଥିଲା ମାସୁଦ ଅଜହରର ନିଆଁ… କରାଚିରେ କରିଥିଲା ବିଷୋଦଗାର୍

16/02/2019 at 5:47 PM

ଭାରତ ବିରୋଧୀ ଆତଙ୍କୀମାନେ ସବୁବେଳେ କୌଣସି ନା କୌଣସି କ୍ଷତି କରିବାକୁ ଯୋଜନା ତିଆରି କରୁଥାନ୍ତି । ଲ୍ୟାଣ୍ଡମାଇନ, ଆରଡ଼ିଏକ୍ସ, ମାନବବୋମାରୁ ଆରମ୍ଭ କରି ଏକେ-୪୭ ଯାଏଁ ଯେତେ ଅତ୍ୟାଧୁନିକ ଅସ୍ତ୍ରଅଛି ବ୍ୟବହାର କରି  ସବୁବେଳେ ବଦଲା ନେବାକୁ ଅନେଇଥାନ୍ତି । ଜେହାଦ ନାଁରେ ମୌଳବାଦ ଶକ୍ତିକୁ ଆଶ୍ରୟ କରି ଯେଉଁ ଧର୍ମାନ୍ଧତା ବଳରେ ସାରା ପୃଥିବୀରେ ହିଂସା ରଟୁଛନ୍ତି, ତାହା ଅକ୍ଷମଣୀୟ ।

ଏହିସବୁ ଧର୍ମଯୁଦ୍ଧକୁ ଝାସ ଦେଉଥିବା ଧର୍ମାନ୍ଧମାନଙ୍କର ମାଷ୍ଟରମାଇଣ୍ଡ ମାସୁଦ ଅଜହର ପରମାଣୁ ବୋମା ଠାରୁ ବି ଭୟଙ୍କର । ଆଲ୍ଲାଙ୍କୁ ଖୁସି କରିବାକୁ କେବଳ ଜେହାଦ ହିଁ ମାଧ୍ୟମ ଭାବୁଥିବା ଅଜହର ଆଜି ବିଶ୍ଵରେ ଆତଙ୍କୀ ତାଲିକାରେ ମୋଷ୍ଟ ଓ୍ଵାଣ୍ଟେଡ଼ ।

ପୁଲଓ୍ଵାମାରେ ଘଟିଥିବା ନରସଂହାର ଆଜି ନୁହେଁ, ଅନେକ ବର୍ଷତଳର ବିଷୋଦଗାର । ଅନେକ ବର୍ଷ ତଳୁ ଦେଖିଥିବା ସ୍ଵପ୍ନର ଇଏ ଏକ ଝଲକ ମାତ୍ର । ସାରା ଭାରତବର୍ଷକୁ ଧ୍ଵଂସ କରିବାର ଆସ୍ଫର୍ଦ୍ଧା ରଖୁଥିବା ଅଜହର ଲକ୍ଷ୍ୟ କେବଳ ମିଶନ କାଶ୍ମିରୀ ନୁହେଁ, ଟାର୍ଗେଟରେ ସାରା ଭାରତବର୍ଷ

କରାଚିରେ ପାଠ ପଢ଼ିବା ସମୟରେ ହରକତ-ଉଲ-ଅନସାର ନାମକ ଏକ ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନ ସହିତ ଯୋଡ଼ି ହୋଇଥିଲା । ପଂଜାବର ମୂଳବାସିନ୍ଦା ହେଲେ ମଧ୍ୟ ପାଠ ପଢ଼ିବା ସମୟରୁ ମୌଳବାଦ ସଂଗଠନ ସହ ଯୋଡ଼ିହୋଇ ରହିଥିଲା । ହରକତ-ଉଲ-ଅନସାର ସଂଗଠନର ଜେନେରାଲ ସେକ୍ରେଟାରୀ ଥିବା ସମୟରେ ଭାରତବିରୋଧି ସ୍ଵର ଉଠାଇଥିଲା । ବିଭିନ୍ନ ଆତଙ୍କୀ ସଂଗଠନ ସହିତ ସଂପର୍କ ରଖି ମିଶନ କାଶ୍ମିରୀର ଟାର୍ଗେଟରେ ଥିଲେ ଅଜହର ।ା

ଭାରତ ବିରୋଧି କାର୍ଯ୍ୟକଳାପ ପାଇଁ ମାସୁଦକୁ ଫେବୃଆରୀ ୧୧୯୪ ମସିହାରେ ଗିରଫ କରାଯାଇଥିଲା । ୧୯୯୫ ମସିହାରେ କିଛି ବିଦେଶୀ ପର୍ଯ୍ୟଟକଙ୍କୁ ଅପହରଣ କରି ମାସୁଦକୁ ଛାଡ଼ିଦେବାକୁ ସର୍ତ୍ତ ରଖିଥିଲା ଗୋଟିଏ ମୌଳବାଦୀ ସଂଗଠନ । କିନ୍ତୁ ଏଥିରେ କିଛି ଫଳ ମିଳିପାରି ନଥିଲା ।

୧୯୯୯ ମସିହାରେ ଇଣ୍ଡିଆନ ଏୟାର ଲାଇନ୍ସି ଅପହରଣ କରାଯାଇଥିଲା । ଅପହରଣ ପରେ  କାନ୍ଧାହାର ନେଇ ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କୁ ପଣବନ୍ଦୀ କରି ରଖିଥିଲେ । ଫଳରେ ତିନିଜଣ କୁଖ୍ୟାତ ଆତଙ୍କୀଙ୍କୁ ଛାଡ଼ିବା ପାଇଁ ସର୍ତ୍ତ ରଖିଥିଲେ ମୌଳବାଦୀ । ମାସୁଦ ଅଜହର ଥିଲା ଏହି କୁଖ୍ୟାତ ଆତଙ୍କୀ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ । ଫଳରେ  ଯାତ୍ରୀମାନଙ୍କର ଜୀବନ ରକ୍ଷା କରିବାକୁ ଭାରତ ମୁଣ୍ଡ  ନୁଆଁଇଥିଲା । ସେହି ତିନିଜଣ କୁଖ୍ୟାତ ଆତଙ୍କୀଙ୍କୁ ମୁକ୍ତିଦେବା ପରେ ଉଦ୍ଧାର ପାଇଥିଲେ  ବିମାନ ଅପହରଣ ଯାତ୍ରୀ ।

ଆଜାହର ମୁକ୍ତିହେବାର ମାତ୍ର କିଛିଦିନ ପରେ କରାଚୀରେ ଆୟୋଜିତ ଏକ ସାଧାରଣ ସଭାରେ ୧୦,୦୦୦ରୁ ଉର୍ଦ୍ଧ ଲୋକଙ୍କୁ ଦେଇଥିଲା ଉଦବୋଧନ । ଭାରତ ପ୍ରତିଥିବା ବିଦ୍ଵେଷଭାବ ସେଇଠି ଭାଷଣ ମାଧ୍ୟମରେ କରିଥିଲା ବିଷୋଦଗାର ।

‘’ମୁଁ ଏଠିକୁ ଆସିବାର କାରଣ ମୁଁ ଆପଣମାନଙ୍କୁ ସୂଚେଇ ଦେବାକୁ ଚାହୁଁଛି, ଯେଉଁଦିନ ଭାରତବର୍ଷ ଧ୍ଵଂସ ନ ପାଇଛି, ସେହିଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ କୌଣସି ମୁସଲମାନ ବ୍ୟକ୍ତି ଶାନ୍ତିରେ ଶୋଇବା ଉଚିତ ନୁହେଁ ‘’– ଏହାଥିଲା  କରାଚୀରେ ଦେଇଥିବା ସାଧାରଣସଭାର ଭାଷଣ ।

ଭାରତ ଜେଲରୁ ଆଜାହର ମୁକୁଳିବା  ପରେ  ଏହାଥିଲା ଭାରତ ବିରୋଧି  ଶାଣିତ ମନ୍ତବ୍ୟ । ଭାରତର ବଡ଼ବଡ଼ ଆତଙ୍କୀ ହମାଲାରେ ଅଜହରର ଥିଲା ହାତ । ପୁଲଓ୍ଵାମାରେ ଘଟିଥିବା ନରସଂହାର କେବଳ ଆଜିର ଯୋଜନା ନୁହେଁ, ମାଷ୍ଟର ମାଇଣ୍ଡ ଅଜହର ହିଁ ଏସବୁର ମୂଳ ।

   Related Posts