Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ହରିୟାଣାର ସ୍ୱାସ୍ଥ୍ୟ ମନ୍ତ୍ରୀ କୋରୋନା ପଜିଟିଭ୍‌ ଚିହ୍ନଟ, ‘କୋଭାକ୍ସିନ୍‌’ର ପରୀକ୍ଷାମୂଳକ ଟିକା ନେଇଥିଲେ ଅନିଲ ଭିଜ୍‌
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଆଉ ୫ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ପ୍ରାଣ ହରାଇଲେ, ୧୭୬୫ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ମୃତକଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ୱର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହେଲେ ୪୦୯ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ, ୩୨୦୮୦୩ରେ ପହଞ୍ଚିଲା ଆକ୍ରାନ୍ତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା
  • ||
  • ଯାଜପୁର : ରାସ୍ତା ନିର୍ମାଣକୁ କେନ୍ଦ୍ର କରି ଗୋଷ୍ଠୀ ସଂଘର୍ଷ, ୭ ଆହତ
  • ||
  • ବୁର୍ଲା ଭୀମସାରରେ ଅଘଟଣ, ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ଛିଣ୍ଡି ପୋଡିଗଲା ରକ୍ତ ଭଣ୍ଡାର ଓ ପ୍ଲାଜମା ବ୍ୟାଙ୍କର ୫ଟି ଫ୍ରିଜର
  • ||

ମୁମ୍ବାଇ ପରେ ଏବେ ହାଇଦ୍ରାବାଦ: ଘରକୁ ଯିବା ଦାବି କରି ସଡକକୁ ଓହ୍ଲାଇଲେ ୨୪୦୦ ଶ୍ରମିକ

29/04/2020 at 5:32 PM

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ୨୯।୦୪: କରୋନା ଭାଇରସ୍‌ର ପ୍ରକୋପ ଥମିବାର ନାଁ ନେଉନାହିଁ। ଏହାର ସଂକ୍ରମଣକୁ ରୋକିବା ଲାଗି ପୂରା ଦେଶରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଜାରି ରହିଛି। ଲୋକଙ୍କୁ ଘରେ ରହିବା ସହିତ ସାମାଜିକ ଦୂରତ୍ଵ ପାଳନ କରିବାକୁ ବାରମ୍ବାର ଅପିଲ୍ କରାଯାଉଛି। ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଯୋଗୁଁ ଦେଶର ବିଭିନ୍ନ ଭାଗରେ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମ ଜୀବୀ ଫସି ରହିଛନ୍ତି। ସେମାନଙ୍କୁ କେମିତି ନିଜ ନିଜ ଘରେ ପହଞ୍ଚାଯିବ ତାକୁ ନେଇ କେନ୍ଦ୍ରଠୁ ନେଇ ରାଜ୍ୟ ସରକାର ସମସ୍ତେ ଚିନ୍ତିତ। ଏବେ ସଦ୍ୟ ଘଟଣା ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଛି। ରାଜ୍ୟର ରାଜଧାନୀ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ମଙ୍ଗଳବାର ପ୍ରାୟ ୨୪୦୦ ଶ୍ରମ ଜୀବୀ ସଡକକୁ ଓହ୍ଲାଇ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଥିବା ଘଟଣା ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛି।

କୁହାଯାଉଛି ଯେ, ହାଇଦ୍ରାବାଦ ଆଇଆଇଟିରେ ଏକ ନିର୍ମାଣ କ୍ଷେତ୍ରରେ କାମ କରୁଥିବା ପ୍ରାୟ ୨୪୦୦ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମ ଜୀବୀ  ବୁଧବାର ସକାଳେ ସଡକୁ ଓହ୍ଲାଇଥିଲେ। ସଙ୍ଗାରେଡଡ୍ଡୀ ଗ୍ରାମାଞ୍ଚଳ ଇଲାକାର ପୋଲିସ୍ କହିଛି, ଶ୍ରମ  ଜୀବୀ ନିଜର ଘରକୁ ଯିବାକୁ ଚାହୁଁଛନ୍ତି ଏବଂ ଏହି ଦାବିକୁ ନେଇ ସେମାନେ ପ୍ରଦର୍ଶନ କରିଛନ୍ତି। ବର୍ତ୍ତମାନ ପୋଲିସ ସେମାନଙ୍କୁ ବୁଝାଉଛନ୍ତି। ଏହା ମଧ୍ୟରେ କିଛି ଶ୍ରମିକ ପୋଲିସ୍‌ ଟିମ୍ ଉପରେ ଆକ୍ରମଣ କରିଛନ୍ତି। ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ଅସନ୍ତୁଷ୍ଟ ଶ୍ରମିକ ଅଞ୍ଚଳରେ ମୁତୟନ ପୋଲିସ ଟିମ୍‌ ଉପରେ ପଥରମାଡ କରିଛନ୍ତି।

ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଆକ୍ରମଣରେ ଜଣେ ଯବାନ ଆହତ ହୋଇଛନ୍ତି। ସଙ୍ଗାରେଡ୍ଡୀ ପୋଲିସ୍ କହିଛି ଯେ, ଆକ୍ରୋଶିତ ଶ୍ରମିକ ପୋଲିସ୍‌ ଗାଡି ଉପରକୁ ମଧ୍ୟ ପଥର ମାଡ କରିଛନ୍ତି। ଏହା ପୂର୍ବରୁ ମୁମ୍ବାଇର ବାନ୍ଦ୍ରା ଇଲାକାରେ ପ୍ରବାସୀ ଶ୍ରମିକଙ୍କ ଏମିତି ଭିଡ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା। ବ୍ରାନ୍ଦାରେ ରୁଣ୍ଡ ହୋଇଥିବା ହଜାର ହଜାର ଶ୍ରମ ଜୀବୀ ଘରକୁ ଯିବାକୁ ଦାବି କରିଥିଲେ। ଦିଲ୍ଲୀର ଆନନ୍ଦ ବିହାର ବସ୍ ଷ୍ଟାଣ୍ଡରେ ବି ଏମିତି ଦୃଶ୍ୟ ଦେଖିବାକୁ ମିଳିଥିଲା।

   Related Posts