Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ରାଜଧାନୀ ଦିଲ୍ଲୀରେ ‘ଓମିକ୍ରନ’ ଆତଙ୍କ ! ବିଦେଶ ଫେରନ୍ତା ୧୨ ରୋଗୀ LNJPରେ ଭର୍ତ୍ତି
  • ||
  • ଦେଶରେ ୨୪ ଘଣ୍ଟାରେ ବାହାରିଲେ ୯ ହଜାରରୁ ଅଧିକ କରୋନା ପଜିଟିଭ୍, ୩୯୧ ମୃତ
  • ||
  • ଓ୍ୱାଙ୍ଖଡେ ଟେଷ୍ଟରେ ମୁହାଁମୁହିଁ ହେବେ ଭାରତ ଓ ନ୍ୟୁଜିଲାଣ୍ଡ : ଫେରିଲେ ବିରାଟ, ଦେଖିବାକୁ ମିଳିବ ରୋମାଞ୍ଚକର ଫାଇଟ୍
  • ||
  • ପାଟଣା ରେଞ୍ଜରେ ହାତୀ ଆତଙ୍କ, ନଷ୍ଟ କରୁଛନ୍ତି ପାଚିଲା ଧାନ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ବିରଳ ଘଟଣା : ଯୁବକଙ୍କ ପେଟରୁ ବାହାରିଲା ଭ୍ରୂଣ, ୫ ଘଣ୍ଟାର ଅପରେସନ ପରେ ବାହାର କଲେ ଡାକ୍ତର
  • ||
  • ଚିନ୍ତା ବଢାଇଲା ଓମିକ୍ରନ, ଦକ୍ଷିଣ ଆଫ୍ରିକାରେ ଲକଡାଉନ୍: ଭାରତରେ ମଧ୍ୟ ସ୍ଥିତି ସାଂଘାତିକ
  • ||
  • ଓଡିଶାରେ ଘସି ହୋଇଯିବ ଜଓ୍ୱାଦ ! ଉପକୂଳରେ ପ୍ରବଳ ବର୍ଷା, ୯୦ କିମି ବେଗରେ ବହିବ ପବନ
  • ||
  • ଚୋରା କାରବାରରେ ନାବାଳକ : ନବମ ଶ୍ରେଣୀ ଛାତ୍ରଙ୍କ ବ୍ୟାଗରୁ ମିଳିଲା ୨ କେଜି ଅଫିମ
  • ||

ଏଚ୍ଆର୍ ମ୍ୟାନେଜର୍ ଚଳାଉଛନ୍ତି ରାଇସ୍ ଏଟିଏମ୍: ନିଃସ୍ୱାର୍ଥ ଭାବେ ଅଭାବୀ ଅସହାୟଙ୍କୁ କରୁଛନ୍ତି ସାହାଯ୍ୟ

1/10/2020 at 12:23 PM

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ୦୧/୧୦ : କରୋନା ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଦୁନିଆରେ ଅନେକ ପରିବର୍ତ୍ତନ ହୋଇଛି । ମହାମାରୀ ଯୋଗୁଁ ଅନେକ ଲୋକ ନିଜର ଜୀବନ ଜୀବିକା ହରାଇଛନ୍ତି । ଅଧିକାଂଶ ଲୋକଙ୍କ ଜୀବନରେ ସଙ୍କଟ ପରିସ୍ଥିତି ସୃଷ୍ଟି ହୋଇଛି । କିନ୍ତୁ ମହାମାରୀ ସମୟରେ ଏମିତି କିଛି ଲୋକ ସାମ୍ନାକୁ ଆସିଛନ୍ତି ଯେଉଁମାନେ ନିଃସ୍ୱାଥଭାବରେ ଅଭାବୀଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ଏମାନଙ୍କ ମଧ୍ୟରୁ ଜଣେ ହେଲେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ରାମୁ ଡୋସାପଟୀ । ସେ ଗରିବଙ୍କ ପାଇଁ ରାଇସ ଏଟିଏମ ଅର୍ଥାତ ଚାଉଳ ଏଟିଏମ୍ ଚଳାନ୍ତି । ଏହି ଏଟିଏମ୍ ଅଭଵୀ ଓ ଅସହାୟ ଲୋକଙ୍କୁ ଆବଶ୍ୟକୀୟ ସାମଗ୍ରୀ ଉପଲବ୍ଧ କରାଇଥାଏ ।

Rice ATM, Hyderabad

ମିଡ଼ିଆ ରିପୋର୍ଟ ଅନୁଯାୟୀ ରାମୁ ଡୋସାପଟୀଙ୍କ ରାଇସ୍ ଏଟିଏମ୍ ଦିନର ୨୪ ଘଣ୍ଟା ଚାଲିଥାଏ । ଅଭାବୀ ଓ ଅସହାୟ ଲୋକ ଏହି ଏଟିଏମ୍ ଜରିଆରେ ନିଜ ଆବଶ୍ୟକତା ଅନୁଯାୟୀ ଚାଉଳ ଯେକୌଣସି ସମୟରେ ନେଇପାରନ୍ତି । ଯଦି କାହା ପାଖରେ ଖାଇବାକୁ କିଛି ନଥାଏ ତାହେଲେ ସେ ନିଜ ଘରୁ ଖାଇବା ସାମଗ୍ରୀ ମଧ୍ୟ ଦିଅନ୍ତି । ଲକଡାଉନ୍ ସମୟରେ ରାମୁ ଡୋସାପଟୀ ଲୋକଙ୍କୁ ରାସନ ବାଣ୍ଟୁଛନ୍ତି । ଅନେକ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏବେ ମଧ୍ୟ କରୁଛନ୍ତି । ପାଖାପାଖି ୧୭୦ ଦିନ ହେଲା ସେ ଏହି କାମ କରୁଛନ୍ତି । ଲୋକଙ୍କୁ ରାସନ ବାଣ୍ଟୁଥିବାରୁ ତାଙ୍କୁ ବର୍ତ୍ତମାନ ଅନ୍ୟ ଲୋକଙ୍କ ସାହାଯ୍ୟ ମଧ୍ୟ ମିଳିବାରେ ଲାଗିଛି ।

ସୂଚନା ଅନୁଯାୟୀ, ରାମୁ ଏବେ ସୁଦ୍ଧା ନିଜ ପାକେଟରୁ ୫ ଲକ୍ଷ ଟଙ୍କା ଖର୍ଚ୍ଚ କରି ପାଖାପାଖି ୧୫ ହଜାର ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରି ସାରିଛନ୍ତି । ରାମୁ ସ୍ନାତକ ପରେ ଏମବିଏ କରିଛନ୍ତି ଏବଂ ଏକ ସଫ୍ଟୱେୟାର ଫର୍ମ ରେ ଏଚଆର ମ୍ୟାନେଜର ଅଛନ୍ତି । ଜଣେ ସିକ୍ୟୁରିଟି ଗାର୍ଡଙ୍କୁ ଠାରୁ ପ୍ରେରିତ ହୋଇ ସେ ଲୋକଙ୍କୁ ସାହାଯ୍ୟ କରିବା ଆରମ୍ଭ କରିଥିଲେ।

   Related Posts