Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ଦେଶରେ କମୁଛି କୋଭିଡ଼ ସଂକ୍ରମଣ, ଗତ ୨୪ଘଣ୍ଟାରେ ୧୫,୧୪୪ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତ ଚିହ୍ନଟ
  • ||
  • ଜୟପୁର : ଚଳନ୍ତା ବସ୍‌ରେ ଲାଗିଲା ବିଦ୍ୟୁତ ତାର ; ୬ ମୃତ , ୧୭ ଗୁରୁତର
  • ||
  • ଅପରେସନ ଗ୍ରୀନ କ୍ଲିନ, ପ୍ରାୟ ୧୨ କୋଟି ଟଙ୍କାର ଗଞ୍ଜେଇ ଚାଷ ନଷ୍ଟ
  • ||
  • ଦିଲ୍ଲୀ: କରୋନା ଟିକା ନେବା ପରେ ୫୧ ଜଣଙ୍କ ଠାରେ ଦେଖାଗଲା ପାର୍ଶ୍ବ ପ୍ରତିକ୍ରିୟା
  • ||

ଚାଲିଛି ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ପ୍ରସ୍ତୁତି, ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କହିଲେ- ସ୍ଥିତି ସମୀକ୍ଷା କରି ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବୁ

28/06/2020 at 7:24 PM

ହାଇଦ୍ରାବାଦ ୨୮।୦୬: ତେଲଙ୍ଗାନାରେ କରୋନା ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ଉଦ୍‌ବେଗଜନକ ଭାବେ ବଢିବାରେ ଲାଗିଛି। ରାଜ୍ୟରେ ଅଦ୍ୟାବଧି ସଂକ୍ରମିତଙ୍କ ସଂଖ୍ୟା ୧୩ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ରହିଛି। ଏଥିରୁ ପ୍ରାୟ ୫ ହଜାର ସୁସ୍ଥ ହୋଇ ସାରିଛନ୍ତି। କିନ୍ତୁ ସଂକ୍ରମଣ ଉପରେ ଲଗାମ ଲାଗୁନାହିଁ। ଏମିତି ସ୍ଥିତିରେ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ପୁଣି ଥରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍ ଲାଗୁ କରିବା ନେଇ ବିଚାର ଚାଲିଛି। ତେଲେଙ୍ଗାନା ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ ଚନ୍ଦ୍ରଶେଖର ରାଓ ରବିବାର କହିଛନ୍ତି ଯେ, ଚିକିତ୍ସା ଏବଂ ସ୍ଵାସ୍ଥ୍ୟ ବିଭାଗ ହାଇଦ୍ରାବାଦରେ ପୁଣି ଥରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ଲଗାଇବାକୁ ପ୍ରସ୍ତାବ ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହା ଏକ ଭଲ ପ୍ରସ୍ତାବ। ମାତ୍ର ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ପୁନର୍ବାର ଲଗାଇବା ବହୁତ ବଡ ନିଷ୍ପତ୍ତି। ଏଥିପାଇଁ ସରକାରୀ କଳ ଓ ଲୋକଙ୍କୁ ଏଥିପାଇଁ ପ୍ରସ୍ତୁତ ରହିବା ଉଚିତ୍।

ମୁଖ୍ୟମନ୍ତ୍ରୀ କାର୍ଯ୍ୟାଳୟ ପକ୍ଷରୁ କୁହାଯାଇଛି ଯେ, ଦୁଇ ଦିନ ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ସ୍ଥିତିର ସମୀକ୍ଷା କରାଯିବ। ଯଦି ଆବଶ୍ୟକ ପଡେ ତେବେ କ୍ୟାବିନେଟ୍ ତିନି ଚାରି ଦିନରେ ଲକ୍‌ଡାଉନ୍‌ ପ୍ରସ୍ତାବ, ଏହାର ବିକଳ୍ପ, ସମ୍ବନ୍ଧିତ ଅନ୍ୟ ମାମଲା ଉପରେ ବିଚାର କରିବେ। ପୁଣି ଏହି ସମ୍ବନ୍ଧରେ ନିଷ୍ପତ୍ତି ନେବେ। ଉଲ୍ଲେଖଯୋଗ୍ୟ, ତେଲେଙ୍ଗାନାରେ ଅଦ୍ୟାବଧି କରୋନାରେ ୨୪୩ ଜଣ ପ୍ରାଣ ହରାଇ ସାରିଛନ୍ତି। ରାଜ୍ୟରେ ସକ୍ରିୟ କେସ୍‌ ସଂଖ୍ୟା ୮ ହଜାରରୁ ଅଧିକ ରହିଛି।

   Related Posts