Prameya News7

Prameya News7, News7 Odia, Odisha Latest News, Odisha Current Headlines, Odisha News Online

ପ୍ରମୁଖ ଖବର
  • ବରିଷ୍ଠ ସାମ୍ୱାଦିକ ବିନୋଦ ଦୁଆଙ୍କ ପରଲୋକ, କରୋନାରେ ହୋଇଥିଲେ ଆକ୍ରାନ୍ତ
  • ||
  • ଚାଲିପାରିଲାନି ବିଧାନସଭା, ସୋମାବାର ପର୍ଯ୍ୟନ୍ତ ମୁଲତବୀ ଘୋଷଣା କଲେ ବାଚସ୍ପତି
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଚଉଷଠୀ ଯୋଗିନୀ ମା’ ନାରାୟଣୀଙ୍କ ମନ୍ଦିରରୁ ଚୋରି, ମା’ଙ୍କ ମୂର୍ତ୍ତିରୁ ସୁନା ଅଳଙ୍କାର ତାଡି ନେଲେ ଦୁର୍ବୃତ୍ତ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ରାଜ୍ୟରେ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇଛନ୍ତି ୬୯୭୦ଜଣ ଭିକାରୀ, ୪୧୨୮ ପୁରୁଷ ଓ ୨୮୪୨ ମହିଳା
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ବର୍ତ୍ତମାନ ସୁଦ୍ଧା ରାଜ୍ୟରେ ଓମିକ୍ରନ୍ ଚିହ୍ନଟ ହୋଇନାହିଁ : DMET
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଗୃହରେ ବିରୋଧୀଙ୍କ ପ୍ରତିବାଦ ପ୍ରସଙ୍ଗ, ବିଧାୟିକା ସ୍ନେହାଙ୍ଗୀନି ଛୁରିଆ କହିଲେ- ‘ଏହା ଗଣତନ୍ତ୍ର ପ୍ରତି ସୁସ୍ଥ ବାତାବରଣ ନୁହଁ’
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ଦୁର୍ବଳ ହେବାରେ ଲାଗିଛି ବାତ୍ୟା : ରାଜସ୍ବ ମନ୍ତ୍ରୀ
  • ||
  • ଭୁବନେଶ୍ବର : ମମିତା ଝଡ ଧୀରେ ଧୀରେ ମହାବାତ୍ୟା ଆଡକୁ ମୁହାଁଇବ : ବିଷ୍ଣୁ ସେଠୀ
  • ||
  • ପୁରୀ : ପୁରୀ ବେଳାଭୂମିରେ ଲାଗିଲା ରେଡ୍ ଫ୍ଲାଗ୍, ଜନସାଧାରଣଙ୍କୁ ଯିବା ଲାଗି ବାରଣ
  • ||
  • ପଦାର୍ଥ ବିଜ୍ଞାନୀ ପଦ୍ମଭୂଷଣ ତ୍ରିଲୋଚନ ପ୍ରଧାନଙ୍କ ପରଲୋକ
  • ||

ତିରୁପତି ବାଲାଜୀ ମନ୍ଦିରକୁ ସୁନା ଖଣ୍ଡା ଭେଟି ଦେଲେ ହାଇଦ୍ରାବାଦର ବ୍ୟବସାୟୀ, କୋଟିଏ ଟଙ୍କାର ଏହି ଖଣ୍ଡାକୁ ତିଆରି କରିବାକୁ ଲାଗିଥିଲା ୬ମାସ

22/07/2021 at 10:21 AM

ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶ ୨୨/୦୭ : ହାଇଦ୍ରାବାଦର ଜଣେ ଭକ୍ତ ସୋମବାର ଦିନ ଆନ୍ଧ୍ରପ୍ରଦେଶର ତିରୁମାଲା ତିରୁପତି ବାଲାଜୀ ମନ୍ଦିରରେ ପ୍ରଭୁ ଭେଙ୍କଟେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ଦୁଇ କିଲୋଗ୍ରାମ ସୁନା ଏବଂ ତିନି କିଲୋଗ୍ରାମ ରୂପାରେ ନିର୍ମିତ ଖଣ୍ଡା ଭେଟି ଦେଇଛନ୍ତି। ଏହି ଖଣ୍ଡାର ଓଜନ ପ୍ରାୟ ୫ କିଗ୍ରା। ବ୍ୟବସାୟୀ ତାଙ୍କ ପତ୍ନୀଙ୍କ ସହ ସୋମବାର ଦିନ ମନ୍ଦିର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ଖଣ୍ଡା ପ୍ରଦାନ କରିଛନ୍ତି ।

PunjabKesari

ଅଧିକାରୀ କହିଛନ୍ତି ବ୍ୟବସାୟୀ ଭକ୍ତ ଜଣଙ୍କ ଭଗବାନଙ୍କୁ ସୂର୍ଯ୍ୟକଟାରୀ ଅର୍ପଣ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଖଣ୍ଡାଟି ତିରୁମାଲା-ତିରୁପତି ଦେବସ୍ଥାନମ୍ ଅତିରିକ୍ତ କାର୍ଯ୍ୟନିର୍ବାହୀ ଅଧିକାରୀ ଏ ଭେଙ୍କଟ ଧର୍ମ ରେଡ୍ଡୀ ଙ୍କୁ ହାସଲ କରିଛନ୍ତି । ଏହି ଖଣ୍ଡାଟି ଦୁଇ କିଲୋଗ୍ରାମ ସୁନା ଏବଂ ତିନି କିଲୋଗ୍ରାମ ରୂପାରେ ନିର୍ମିତ ଏବଂ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ୧ କୋଟି ଟଙ୍କା ।

PunjabKesari

ତାମିଲନାଡୁର କୋଏମ୍ବାଟୁରର ବିଶେଷଜ୍ଞ ଜୁଏଲର୍ସ ଦ୍ୱାରା ଏହି ଖଣ୍ଡା ତିଆରି କରାଯାଇଥିଲା ଏବଂ ଏହାକୁ ସମ୍ପୂର୍ଣ୍ଣ ପ୍ରସ୍ତୁତ କରିବାରେ ପ୍ରାୟଃ ୬ ମାସ ସମୟ ଲାଗିଥିଲା । ଏହା ପ୍ରଥମ ନୁହେଁ ଯେ ଭଗବାନ ଭେଙ୍କଟେଶ୍ୱରଙ୍କୁ ଏପରି ମହଙ୍ଗା ସୁନା ଖଣ୍ଡା ଅର୍ପଣ କରାଯାଇଛି। ୨୦୧୮ ରେ, ଜଣେ ପ୍ରସିଦ୍ଧ କପଡା ବ୍ୟବସାୟୀ ଏବଂ ତାମିଲନାଡୁର ଜଣେ ଭକ୍ତ ମନ୍ଦିର କର୍ତ୍ତୃପକ୍ଷଙ୍କୁ ସେହିଭଳି ଏକ ଖଣ୍ଡା ପ୍ରଦାନ କରିଥିଲେ। ଏହି ସୁନା ଖଣ୍ଡାଟିରେ ଆନୁମାନିକ ୬ କିଲୋଗ୍ରାମ ସୁନା ରହିଥିଲା ​​ଏବଂ ଏହାର ମୂଲ୍ୟ ୧.୭୫ କୋଟି ଟଙ୍କା ଥିଲା।

   Related Posts